PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları TomTom 'Yetersiz Gps Alımı' - iPhone 3Gs-

muratsahin
22-07-2011, 23:25
4.3.3 sürüm 06.15.00 basebandlı iPhone 3Gs cihazıma TomTom turkey uygulamasının full versiyonunu yükledim. Yalnız kullanacağım zaman yetersiz gps alımı hatası alıyorum..? iPhone 4 de denediğimde ise herhangi bir sorun yok. Çat çat yerimi gösteriyor, konuşuyor vs.

Sorum: 3Gs lerde gps sağlayıcısı yok mu? Varsa benim telefonumun basebandı iPad baseband olduğundan dolayı mı böyle yapıyor( öyle ise baseband ı geri nasıl düşürebilirim ) değil ise sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.

İyi forumlar!

edit: cihaz jb'li.

CASUA
22-07-2011, 23:41
iphone 3GS ile uygulamayı nerede deniyorsunuz kapalı alandamı yoksa arabadamı,ben 3GS (05.15.04 baseband) Kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım,mesela evde camın önünde bile denesem, yetersiz diyordu ama arabada on numara kullanıyordum...

muratsahin
22-07-2011, 23:43
iphone 3GS ile uygulamayı nerede deniyorsunuz kapalı alandamı yoksa arabadamı,ben 3GS (05.15.04 baseband) Kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım,mesela evde camın önünde bile denesem, yetersiz diyordu ama arabada on numara kullanıyordum...

araba ev fark etmiyor kardeş direk üstte yetersiz gps alımı diyor. galiba basebanddan yapıyor ya.. düşürmesi de yokmuş galiba

CASUA
23-07-2011, 00:00
araba ev fark etmiyor kardeş direk üstte yetersiz gps alımı diyor. galiba basebanddan yapıyor ya.. düşürmesi de yokmuş galiba

Evet kardeş dediğin gibi ( Ipad bb kullanmandan kaynaklanıyor olabilir,ve bu cihazlardaki chipset 3GS lerden farklı olduğu için uyumsuzluk sözkonusu,oluyor diye bir yerde okumuştum)

DeMo
23-07-2011, 22:25
Problemin kaynağı kesinlikle ipad basebandı ve maalesef 3Gs için şuan ipad basebandından kurtulamıyorsunuz.

Edit: Cydia'da bunu çözdüğünü söyleyen bir iki ücretli program var ama işe yarıyor mu bilmiyorum. Bunun dışında duyduğum kadarıyla 06.15 basebandda Sygic Türkiye: GPS Navigation isimli program çalışıyormuş. Kullanmadığım için birşey diyemiyorum. Installous'dan bulabilirsiniz.

okuzucu
18-08-2011, 14:57
Ne saçma bişeymiş bu iphone un gps olayı. google garitada da gps çalışmıyor. ben ikinci el olarak aldım 3GS i, yeni yeni kurcalıyorum bu baseband olayı falan neymiş öyle anlamadım. Sonuç olarak bu alette dahili GPS olmasına rağmen kullanımıyoruz öyle mi?