PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulaklıkta Sennheiser mı, Sony mi?

oneal_84
21-07-2011, 15:47
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 3 yıldır benle, ipod touch 2G ve iPhone 4' üm ile yoluna devam eden emektar ve efsane kulaklığım Sony MDR EX 90 LP geçtiğimiz günlerde bozuldu. Birçoğunuzda belki benim gibi hissediyorsunuzdur emin değilim ama, müzik dinlemeyi seven bir kişi iyi bir kulaklığa alıştığı zaman, onlarca gömlek üstü olan bir kulaklık almaya çalışsa bile eskisinin yerini dolduramıyor. Ne yazık ki Sony yetkili servisi kulaklığın ücretle dahi olsa bile(garanti süresi doldu çünkü) yapılamayacağını söylüyor. Ürünlerine sahip çıkmak adına 'Müşteri Memnuniyeti' çerçevesinde bir ihtimal değişim yapılabileceğini belirttiler. Bu bağlamda yaptığımız yazışmaların sonucunu bekliyorum.

Sözü fazla uzatmadan sizlerin desteğine ihtiyacım olan konuya gelecek olursam; bu canavarın yerini doldurmak için birkaç kulaklık modeli bakıyorum, ama tam olarak karar verebilmiş değilim. Çünkü yorumlar çok yönlü ve bir üst modellerin arasında ciddi fiyat farklılıkları var. Bu farklılıkların performannsa yansıması nasıl olabilir diye düşünmeden edemiyor insan. Şu ana kadar incelediğim modeller;

- Sennheiser'lardan: CX300-II Precision, CX350, CX400, MM50 VE MM70i
- Sony' den: MDR-NC 13

Bütçem ve fiyat performans olgusu devreye girdiğinde bahsettiğim modeller arasında sadeleştirme yaparak 2 modele kadar düşürdüm tercihlerimi. Bunlar:

- Sennheiser CX300-II Precision ve Sony MDR-NC 13

Yalnız CX300' de şöyle bir durum var, Türkiye fiyatlarından bahsedecek olursak; bilkom ve dolayısıyla apple mağazalarında 139 TL, bunun dışında bimeks online store'da 118 TL. Fakat dün bir alışveriş merkezindeki Teknosa' da bu kulaklığı KDV dahil 99 TL' ye gördüm ve şok oldum, aynı yerde apple mağazası da vardı hemen çıktım oraya baktım 139 TL, bimeks'teki fiyatı da malum 118 TL. Sizce Teknosa' nın bu kadar ucuz olmasının sebebi nedir, işin içinde bir bit yeniği var mıdır?

Sony ise tamamen kapalı bir kutu gibi, nette türkçe kaynaklarda bu ürünle ilgili kullanıcı yorumlarına hiç rastlamadım. Sony Center fiyatı 150 TL, fakat çalışmış olduğum firmanın avantajıyla bu kulaklığı 108 TL' ye alabiliyorum.

Özetle sizce bu iki kulaklıktan hangisini tercih etmeliyim?

Ya da yukarıda yazan diğer modellerden tavsiyeleriniz var mıdır?

Daha da ya da sizin benim incelemediğim marka veya modellerle iligili tavsiyeniz var mıdır? [:)]

Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

Herkese, iyi forumlar.

NeGReDo
21-07-2011, 16:08
Dostum ben bircok kulaklik kullandim jays j-jay diye bi marka var basslar cok iyi ama ses sony kadar cikmiyior kagit uzerinde ayni dB degerleri yazsa da...Ama sennheiser baska gercekten dedigin gibi kulaklik degisince 1 hafta falan insan yadirgiyor,bass yok ses cok tiz geliyor gibi hissediyosun:) ama senneiser daha iyi bir marka diyebilirim (kulaklik icin)

MrPau
21-07-2011, 16:09
Sennheiser dan şaşma derim ben. Kulaklık konusunda bir numaralı markadır. Arkadaşımda hd 800 model kulaklığı var MUHTEŞEM tek kelimeyle

defecate
14-10-2011, 20:07
headset olarak düşünürsen "beats by dre solo hd" derim. bass ve tiz olarak tamamen mükemmel bir kulaklık, ayrıca bass'ın vurması anında kulaklıgın titremesi bile ayrı bir gaz veriyor insana. Dışarıya hiç ses vermemesine karşın kulaklığı taktığın anda tek kişilik konser gibi oluyor. e tabi "iyi mal iyi para". tarz olarak da çok güzel bir kulaklıktır. fiyatı 600TL.

ikinci tavsiyem ise "Razer" markası. Genellikle mause ve klavyeleriyle ünlü olan bu markanın tek kulaklığını beğenebildim şu ana kadar. eğer "ben farklı olmak istiyorum" dersen bass açısından solo hd'yle kapışabilecek kulaklıklardan biri de "razer orca". Razer'ın dediği gibi "For Gamers. By Gamers." yani gamer olarak bir kulaklık düşünüyorsan bu kulaklığı tavsiye ederim. Tek sorunu ise dışarıya ses vermesi. Fiyat 160TL

üçüncü tavsiyem ise genellikle kaykaycıların kulağında görmeye alışık olduğum Skullcandy. Tarz olarak diğer iki kulaklığı da geride bırakmasına rağmen ses kalitesi o kadarda iyi değil. ama buna oranla da ucuz tabii. Lowrider modelleri 70 lira bimeks'lerde. Fakat daha değişik ve tamamen kendini farklı hissetceğin modelleride mevcut.

ve son olarak eklemek gerekirse, eğer headset dışında bir kulaklık almak istiyorsan (ki bence bir müzik dinlemeyi seven biri headset kullanmalı) sennheiser'in kulak için kulaklıklarından başkasını tavsiye edemiyorum ne yazıkki.
umarım yardımcı olmuşumdur şimdiden hayırlı olsun.

KaleXitus
14-10-2011, 20:16
sennheiser her zaman iyidir ama kıyasla fiyat/performans olarak bulabileceğin farklı modeller mevcut. Benim bütçem sınırlıyken creative'in bir iphone kulaklığını aldım. Memnundum kalitesinden. Şu an Star Wars yazılı cloud marka bi kulaklık kullanıyorum (DJ kulaklığı gibi) tatmin edici.

Teknosa da fiyatın düşük olmasının sebebi bulunduğu yerde alternatif bir teknoloji market varsa fiyat kırmadır. Ankaraya biliyosan örnek vereyim:

Kentpark ve Cepa AVM yanyana. Ben Cepadayım. Cepa teknosada bir tv beğendim 1499 tl. Mediamarktada bakayım belki daha ucuzdur dedim Kentpark'a geçtim daha pahalıydı. Kentparktaki Teknosaya girdim. Şok beğendiğim model 1399 tl :) Adama sordum mediamarktın olmasından dedi. 100 metre yürüdüm 100 tl kazandım buda şans tabiki...

Ogzhnozcn
14-10-2011, 20:22
Sennheiser,shure ya da bose olay bitmistir.

LuckyBlood
14-10-2011, 20:37
Sennheiser her şekilde tercihimdir gerçekten çok kalite ses bas v.b memnunum yani.

ChuckBartowsKi
14-10-2011, 21:11
Yaklaşık 3 yıldır bende profesyonel müzik ile uğraşıyorum diyebilirim kullandığım en iyilerden biride ,

skullcandy tabikide ! Sennheiser kullandım ama skullcandy yerini tutamadı. Ben sana Skullcandy öneririm. Olmadı Apple orjinal kulaklığı ucuza mal edilebilcek en iyi kulaklıklardan , ayrıca istediğiniz kulaklık küçük değil ise No fear markalı kulaklıklarda fena değil.

Skullcandy Türkiye'de satılıyormu bilmiyorum ben yurt dışından alıyorum.

EmreMutlu
14-10-2011, 22:28
Sennheiser!

volcahn
14-10-2011, 22:46
ben kullanıyorum çook memnunum sennheiser'den

ChuckBartowsKi
14-10-2011, 23:02
Eğer müzik dinlemek istiyorsna Sennheiser hatta her kulaklık yeterlidir bence.

DeviLJoN
15-10-2011, 01:16
Herkes bir tavsiyede bulunmuş;) kafanız karışmıştır sanırım. Satın almak istediğin iki kulaklığı da kullandım. Bass olarak sony MDR-NC 13 daha zengin. Sennheiser cx 300 II ise bass yönünden biraz daha düşük gibi geldi ama sesi çok kuvvetli. Türkiye'de bulabilirsen skullcandy'de satın almanı tavsiye ederim. Çakması yoktur o cihazın o yönden rahat olabilirsin alırken. Şuan kullandığım kulaklığı tavsiye ederim. AKG İP2 121 db ses kapasitesi var.

Sessiz
15-10-2011, 07:49
Mx580 var sesi gayet yüksek ve hoş çıkıyor yada HD 205 ii harika dışarıdaki sesi hemen yok ediyor

IPeder
15-10-2011, 11:18
Herkes Sennheiser'i Öneriyor ama ben hayatımda hiç kullanmadım Sony'dende şaşmadım tabi yinede son karar senin :)

ozgurozt
15-10-2011, 11:31
senheiser tiz ağırlıklı geldiğinden ben iphone'un kendi kulaklığını tercih ediyorum.

eagle84
20-10-2011, 01:46
benim tavsiyem bose Acoustic Noise Cancelling sahsen cok memnunum biraz tuzlu ama hakkini veriyor

Radminox
20-10-2011, 11:00
Ben 1 senedir CX300-II Precision kullaıyorum çok memnunum kesinlikle sennheiser.

RoCcO
20-10-2011, 18:02
AKG lere de bi bak derim ben kullaniyorum memnunum benim icin ideal...

Ogzhnozcn
20-10-2011, 18:11
Arkadaşım Sennheiser mikrofon ve kulaklık sektöründe adını dünyaya kayıtlamış bir firmadır çok iyi ürünler çıkarır sony ile karşılaştırırsan kesinlikle sennheiser derim en azından işi o,sadece o yönde yoğunlaşmış bir firma model olarakda cx300 ve üzerine bakabilirsin

tamburam
20-10-2011, 20:19
bütçene göre alabileceğin tek marka tercihlerin arasında Sennheiser CX300-II Precision olmalı bir müzisyen olarak şiddetle tavsiye ederim ama biraz zorlarsan tabii ki cx 500 dinlediğin müzik tarzına göre de aslında secim yapılmalı ama Sennheiser bu işi biliyor ve çoğu müzik türünde başarılı.

Canavar
20-10-2011, 21:57
beats by dre var istersen tum modellerini ucuza getirtebilirim Beats by Dr. Dre Official Site ? High Performance Headphones from Monster (http://www.beatsbydre.com/)