PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 3GS Açılmama Sorunu

tiasonpenthe
21-07-2011, 14:19
Arkadaşlar aradım taradım, başka forumlara da baktım ama sonuç elde edemedim.

Dün gece geçen burda bi arkadaşın paylaştığı ...:Heros 2 oynunu oynuyordum, %10 şarj uyarısından sonra oyuna dalıp devam etmişim ve 4.3.3 yüklü JB yapılmış iPhone 3GS cihazım bi kapandı pir kapandı...

Şarja takıyorum pil işareti çıkıyor, daha sonra kar tanesi çıkıyor uzun bir süre kar tanesi ekranda kaldıktan sonra pil işareti yine çıkıyor. Ne denediysem olmadı
- orjinal USB kablosu denedim,
- home+power birlikte açmayı denedim.
- saatlerce şarjda bıraktım vs.vs.

Yardımcı olabilene müteşekkir olurum [:)]

MrPau
21-07-2011, 15:26
Cihazınızı sn0wbreeze ile cfw yapıp jb yapmışsınız. Cihaz boot ekranında takılıyor sanırsam. O sorunu temiz restore atıp çözebilirsiniz. Ama orjinal fw ile restore atıp(eğer cihazınız simkilitli değilse) daha sonra redsn0w ile jb yapabilirsiniz.

Aklıma takılan bir diğer şey ise pil ekranında bataryanın dolduğu veya doluyor oldugu görünüyormu yoksa sadece bir an batarya bitmiş gibi bir pil simgesi çıkıyor sonra kayboluyormu?

tiasonpenthe
21-07-2011, 15:42
Şimdi tekrar baktım aynen şöyle oluyor: (ilk anlatığıma göre farklı)

Cihazın şarjı sonuna kadar bitti.
Düğmelere basınca sadece şarja takın göstergesi çıkıyor ve geri kararıyor ekran.
Cihazı şarja takıyorum. Malum kırmızı şarj oluyor göstergesi çıkıyor, bi süre sonra kayboluyor.
Düğmelere bastığımda kırmızı şarj oluyor göstergesi yine görünüyor. Sonra yine kayboluyor.
Yani artık kar tanesi de görünmüyor hiç.

DeMo
21-07-2011, 15:51
Sanki şarj tutmuyor gibi.. Kabloda problem olmadığına emin misiniz ? Belki de kabloyu taktığınız priz aparatında problem vardır, bilgisayardan şarj etmeyi deneyin.

tiasonpenthe
21-07-2011, 15:54
Orjinal kablo bilgisayar, laptop, şarj aleti hepsini denedim....az önce tekrar kar tanesi göründü. yeterince beklersem kar tanesi görünüyor ve orda öylece kalıyor...bi süre sonra kırmızı (düşük şarj) ibaresi tekrar çıkıyor sonra tekrar kar tanesi görünüyor böylece devam ediyor...
restore'dan kastınız 4.3.3 JB yaparkenki işlemleri en başından tekrar yapmak mı?

DeMo
21-07-2011, 16:03
Restore: Cihaz üzerindeki yazılımı yeniden yüklemek. Yani yeniden 4.3.3 sürümünü yüklemek. Şuan güncel sürüm 4.3.4 olduğu için SHSH kaydınız yoksa 4.3.3 yükleyemezsiniz. Ayrıca cihaz yurt dışı sim kilitli bir cihaz ise direkt olarak orjinal sürüm yüklerseniz simlock yeniden aktif olur. Tabi SHSH kaydınız var mı yok mu bakabilmek için ya da daha önemlisi restore edebilmek için cihazı önce açmanız gerekiyor.

MrPau
21-07-2011, 16:04
Telefonu sıfırdan yüklemek (bi nevi temiz format atmak). Bir deneyin belki öyle çözülür.

Ben bir kere yaşamıştım o %10un altına düşüp kapanma sorununu. Gece şarjda tuttum sabah açılmıştı(yaklaşık bi 9 saat sarjda durmuştu - şarj aletiyle sarjda bırakmıştım)

tiasonpenthe
21-07-2011, 16:40
Şöyle bi sorum var:
Şimdi telefonu şarja taktığım zaman kırmızı şarj oluyor simgesi çıkıyor ve bi süre sonra kar tanesi görünüyor...sonra bu kısır döngü devam ediyor...
Soru şöyle: Telefonu kapalı konumda şarj edebilir miyim? Yani şarj olmaya devam etsin, kar tanesine geçip açılmaya çalışmasın...
Bunu nasıl yaparım?

Karpinar
21-07-2011, 17:08
Kapalı durumda şarj etseniz bile ekrana şarj oluyor ibaresi çıkıyor.

tiasonpenthe
21-07-2011, 18:48
Telefonu restore mode'da açmayı başardım şimdi ne yapmam gerekiyor...itunes'ta "restore modunda bir cihaz algılandı, itunes ile kullanabilmek için restore yapmalısınız" gibi birşey diyor..
snowbreeze ile 4.3.3'ü tekrar JB yapıp shift+restore ile yükleyebilir miyim? Bu arada cihazda zaten 4.3.3 yüklüydü (snowbreeze ile)

DeMo
21-07-2011, 18:54
Gözünüz aydın :)

Cihazınız sim kilitli ise aynen dediğiniz gibi yapın. Yalnız yapacağınız işlem JB olmuyor. Baseband yükseltmemek için custom sürüm hazırlıyorsunuz. Sn0wbreeze'yi kullanmanın asıl amacı baseband yükseltmemek yani. Sonra dediğiniz gibi shift+restore ile bu custom sürümü cihaza yüklüyorsunuz yani restore yapıyorsunuz. Konuda anlatıldığı gibi yaparsanız hazırladığınız custom sürüm zaten jailbreakli olacaktır.

Cihaz sim kilitli değilse Sn0wbreeze ile custom sürüm hazırlamak yerine direkt olarak orjinal sürüm yükleyebilir sonrasında Redsn0w ile jailbreak yaparsanız daha cihaz daha stabil çalışacaktır.

Edit: Bu arada tüm bilgileriniz silinecektir, bilginiz olsun.

tiasonpenthe
21-07-2011, 19:00
Gözünüz aydın :)

Cihazınız sim kilitli ise aynen dediğiniz gibi yapın. Yalnız yapacağınız işlem JB olmuyor. Baseband yükseltmemek için custom sürüm hazırlıyorsunuz. Sn0wbreeze'yi kullanmanın asıl amacı baseband yükseltmemek yani. Sonra dediğiniz gibi shift+restore ile bu custom sürümü cihaza yüklüyorsunuz yani restore yapıyorsunuz. Konuda anlatıldığı gibi yaparsanız hazırladığınız custom sürüm zaten jailbreakli olacaktır.

Cihaz sim kilitli değilse Sn0wbreeze ile custom sürüm hazırlamak yerine direkt olarak orjinal sürüm yükleyebilir sonrasında Redsn0w ile jailbreak yaparsanız daha cihaz daha stabil çalışacaktır.

Edit: Bu arada tüm bilgileriniz silinecektir, bilginiz olsun.

Teşekkür ederim. Peki cihazımda sim kilitli mi değil mi öğrenebilirr miyim? Çünkü telefonu direk bi arkadaşımdan çalışır halde almıştım hiç bir bilgim yok...

DeMo
21-07-2011, 19:04
Şuan cihazın ekranın iTunes+usb kablo işareti mi var ?

tiasonpenthe
21-07-2011, 19:08
Şuan cihazın ekranın iTunes+usb kablo işareti mi var ?

Yok cihaz şu anda restore mode'da (DFU deniyor sanırım, hani şu tuş kombinasyonuyla girilen mod) yani ekran simsiyah ama itunes'ta görünüyor, restore yapmalısın diyor...

DeMo
21-07-2011, 19:14
Baseband sürümüne bakacaktık ama maalesef DFU modda bunu göremeyiz. Daha önce Cydia'da ultrasn0w yüklü değilse yani yüklü olmadığını hatırlıyorsanız sim kilitli değildir ama işi şansa bırakmamak adına mecburen Sn0wbreeze ile custom sürüm hazırlayıp onu yükleyin.

Yükledikten sonra zaten eğer sim kartınızı taktığınız hat gelmezse anlayın sim kilitli :) Cydia'dan ultrasn0w'u yükleyerek unlock yaparsınız ve o şekilde kullanırsanız. Kesinlikle de orjinal sürümden uzak durursunuz.

Custom sürümü yükledikten sonra (ultrasn0w'u yüklemeden önce) hattınız çalışırsa sonrasında memnuniyet durumunuza göre ya devam edersiniz ya da orjinal sürüm yüklersiniz.

tiasonpenthe
21-07-2011, 19:38
Şimdi şöyle bir tedirginliğim var: pil göstergesi hep kırmızı, aslına bakarsanız sanki telefon şarj tutmuyor, bu durumda restore ederken cihaz kendini kapatırsa falan birşey olur mu?

DeDeLi
21-07-2011, 19:41
Şimdi şöyle bir tedirginliğim var: pil göstergesi hep kırmızı, aslına bakarsanız sanki telefon şarj tutmuyor, bu durumda restore ederken cihaz kendini kapatırsa falan birşey olur mu?
Şarjı az ise ilk başlarda kırımızı oluyor normal telefon gibi doluyormuş gibi gözükmüyor..İsterseniz biraz bekleyin hareketlenme olacak mı bakın

tiasonpenthe
21-07-2011, 19:50
Şarjı az ise ilk başlarda kırımızı oluyor normal telefon gibi doluyormuş gibi gözükmüyor..İsterseniz biraz bekleyin hareketlenme olacak mı bakın

Pil göstergesi kırmızıyken hareketlenme olamadan kar tanesi çıkıyor cihaz açılmaya çalışıyor kendiliğinden, kar tanesi çıkıyor ve 5-10dk sonra sanki şarj yetmiyormuş da cihaz açılamıyormuş gibi tekrar kırmızı pil işareti çıkıyor...ne yapsam şimdi?

tiasonpenthe
21-07-2011, 21:22
Az önce sıkıldım bu işten ve nolucaksa olsun dedim, 4.3.3 tekrar snowbreeze ile restore etmeye çalıştım ama 3194 hatası verdi itunes'in son sürümü yüklü değil diyor yani...halbuki 10.4.0.80 yüklü..var mı bi fikir verecek arkadaşlar?

DeMo
21-07-2011, 21:34
hosts dosyasını not defteri ile açıp apple ait son satırları silin. Bir yada iki satır birşey anlarsınız zaten.

Host dosyasını C:\Windows\system32\drivers\etc klasörünün içinde bulabilirsiniz. ( işe yaramaz ise etc klasörünü bir yere yedek aldıktan sonra komple silin ve bilgisayarı yeniden başlatın)

Bu arada restoreye başlamadan önce Tiny Umrella programını çalıştırıp start tss server butonun basın.

tiasonpenthe
21-07-2011, 22:45
Bu sefer de 1601 hatası veriyor 3 defa denedim.... :( Valla çok sıkıldım ya..o değil bi de başka telefonum yok ve çok yoğun kullanıyorum...