PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Wi-Fi Bağlanamama sorunu

xLasdx
18-07-2011, 01:35
Merhaba arkadaşlar dün gayet güzel Wi-Fi'ye bağlanıyordum ama bugün nedense bağlanamıyorum. Şifrenin doğru olduğundan eminim. Restore denedim bi faydası olmadı. 4.3.4 upgrade yaptım birşey fark etmedi. İnşallah donanımsal değildir. Modemden de kaynaklanabilir ama sanmıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Cihazım iPod Touch 4.

DeMo
18-07-2011, 14:43
Wifi yok gibi bir uyarı vermiyor değil mi ?

Farkında olmadan modemdeki Firewall ayarları ile oynamış olabilirsiniz ?

Mutlaka başka bir modem ile de bağlanmayı deneyin.

Birde Uğur'un bununla alakalı açtığı bir konu vardı. Onu da incelemenizi öneririm.

http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/27386-iphone-4-wi-fi-yok-wifi-kismi-gri-yani-silik-gozukuyor.html

xLasdx
18-07-2011, 15:00
Wifi görüyor ama bağlanamıyorum. Modemin herhangi bir ayarı ile oynandığını sanmıyorum. O konudaki gibi değil. Wifi şifresini doğru girdiğim halde .... ağına katılamadı. yazıyor.

DeMo
18-07-2011, 15:04
1)Önce cihazınıza hard reset atın yani home+power tuşuna elma işareti gelene kadar basılı tutun,
Sorun devam ediyorsa;
2)Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırlayın seçeneğini seçin öncelikle..Bu sizin hem bluetooth hem de Wi-Fi ayarlarınızı sıfırlamaya yarayacak,
3)Sorununuz hala devam ediyorsa malesef restore yolu göründü..Cihazımıza temiz bir restore yapıyoruz,
4)Restoreden sonra sorun hala devam ediyorsa Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm içerigi ve ayarları sıfırla secenegini tıklıyoruz..

Bu bölümlere dikkat ettiniz değil mi ?

xLasdx
18-07-2011, 15:24
Onuda deniyorum şimdi.

Edit: Maalesef oda olmadı :(

NeGReDo
18-07-2011, 17:59
modem ayarlarından bir karışıklık olabilir,bir de modem şifresini değişip denemek için basit bişey yapın,sonra öyle deneyin.Türkçe karakter var ise onları değişin, o şekilde deneyin bir fark olacak mı?

yakınlarınızda ücretsiz wifi sağlayıcısı varsa gidip onlara bağlanmayı deneyin,modeminizde mi sorun cihazda mı bu şekilde kesin bir sonuca ulaşabilirsiinz.

xLasdx
18-07-2011, 18:05
Modem şifresini değiştirdim denedim olmadı yine. Yakınlarda şifresiz wifi ağı yok ama benim wifi adaptör ile bir ağ kurup ona bağlanmayı deneyebilirim.

NeGReDo
18-07-2011, 18:35
ok öyle de olaiblir.modemden cihazın ipsini yasaklama yapmış olamazsınız değil mi?

xLasdx
18-07-2011, 18:39
Yok modem ayarları ile hiç oynamadım. Şimdi denedim kendi yaptığım wifi ağına bağlanabiliyorum sorun modemde sanırım. Wifi olmadan da iPodun bir anlamı olmadığı için bir çare bulmam gerek :) Ethernet kartı ile aldığım interneti benim wireless usb adaptörü ile dağıtabilirmiyim acaba?

NeGReDo
18-07-2011, 18:50
dağıtabilrisin de modemi resetlemeyi denemek daha kolay olmaz mı :) ttnet kullanıcı adı şifrenizi biliyorsanız hatta modemi tekrar kurun,

xLasdx
18-07-2011, 19:17
Az önce kendi kendine bağlandı iPod çok garip :D Siz yinede usb wifi adaptör ile dağıtma olayını biliyorsanız söylermisiniz bazen lazım oluyorda :)

NeGReDo
18-07-2011, 19:27
Az önce kendi kendine bağlandı iPod çok garip :D Siz yinede usb wifi adaptör ile dağıtma olayını biliyorsanız söylermisiniz bazen lazım oluyorda :)

hangi windows?

xLasdx
18-07-2011, 19:37
Windows xp

yigidoboy
19-07-2011, 11:24
Bazı modemlerde bütün ışıklar yeşil olduğu halde internete girmeyebiliyor.Modemi kapatıp baştan açın(Eğer modemin düğmesi yoksa,fişini çekip tekrar takın).Eğer kırmızı bir ışık yanarsa modem kendini onarıyor demektir.Eğer o da olmazsa modeme reset atmayı deneyin.

xLasdx
19-07-2011, 12:34
Teşekkürler kardeşim ama sorunumu hallettim :) Daha doğrusu kendi kendine oldu :)

NeGReDo kardeşim şu Lan interneti Wi-fi adaptör ile dağıtmayı müsait olduğun bir zaman yazarsan sevinirim :)

Yardım eden herkese teşekkürler. :)