PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları update sonrası jaılbreak

stoudemire
17-07-2011, 01:23
4.3.3 surum yuklu ıphone 4 umde.Simdı 4.3.4 cıktı.aynı zamanda telefonum jaılbreaklı.bırur oyun ve program kurdum.telefonumun suankı bacup ını aldım.eger .4.3.4 e yukseltrsem yenıdn jaılbreak yapmam gerekır mı yoksa sadece backupı yuklesm olur mu ne yapmam gerekır yardımcı olursanz sevınırım

AppleWolf
17-07-2011, 01:27
4.3.4 için şu an jb yok diye biliyorum şu an size tavsiyem update yapmayın çünkü 4.3.4 sürümünün 4.3.3 sürümünden tek farkı jb yapmaya yarayan bazı açıklar kapatıldı şimdilik 4.3.3 kullanmaya devam edin ve cihazınız jb'li iken aldığınız backup'ı jb'siz cihaza yüklediğinizde crackli uygulamar yüklenmez yani backup yükleyerek 4.3.4 sürümünü eskisi gibi kullanamazsınız 4.3.4 için jb beklemeniz gerekir

nenver
17-07-2011, 11:03
Ben de benzer bir durumdayım. benim jbli 4.3.3 üm var ama installous u kuramıyorum. Daha doğrusu kursam da görünmüyor sbda. Tek istediğim temiz bir jbye sahip olmak aslında restore yapmadan bunu sağlamam mümkün mü?

taylan63
18-07-2011, 11:48
slm abicim bi konuda mazuratim varda yardimci olursaniz cok sevinriim benip bi iphone 4 telefonum var 2 hafta once aldim neyse ag baglanti sorunu oldugu icin internetim calismiyodu restore etmek sorunda kaldim ve mecburen de 4.3.4 versiyona gecis yaptim simdi benim de eskiden SHSH kaydim var 4.3.3 e ben simdi istesem 4.3.3 versiyonuna tekrar gecis yapma dururumum var mi eyer veet diyozsaniz sevinriim buna ama oyle bi imkanin yok diyozsaniz benim o zaman 4.3.4 yeni surumden jailbreak yapma dururmum yok demi suan da bilgilenirirseniz cok sevindirim simdiden tskler abicim iyi gunler kolay gelsin ?

GKTG
18-07-2011, 11:55
slm abicim bi konuda mazuratim varda yardimci olursaniz cok sevinriim benip bi iphone 4 telefonum var 2 hafta once aldim neyse ag baglanti sorunu oldugu icin internetim calismiyodu restore etmek sorunda kaldim ve mecburen de 4.3.4 versiyona gecis yaptim simdi benim de eskiden SHSH kaydim var 4.3.3 e ben simdi istesem 4.3.3 versiyonuna tekrar gecis yapma dururumum var mi eyer veet diyozsaniz sevinriim buna ama oyle bi imkanin yok diyozsaniz benim o zaman 4.3.4 yeni surumden jailbreak yapma dururmum yok demi suan da bilgilenirirseniz cok sevindirim simdiden tskler abicim iyi gunler kolay gelsin ?

4.3.3 fw sürümü için SHSH kaydım var diyorsunuz. Varsa geri dönme şansınız vardır. Bilgisayarınızda Tinyumbrella programı açıp TSS Server ı çalıştırın. Sonra iTunes'i açın (cihaz bağlı) Shift+Restore yaparak (yani klavyenizdeki shift tuşuna basılı tutup iTunes'teki Restore tuşuna basacaksınız) Karşınıza pencere açılacak oradan bilgisayarınızda bulunan 4.3.3 fw yani ipsw dosyasını göstereceksiniz. Böylelikle 4.3.3'e geri döneceksiniz.

taylan63
18-07-2011, 16:09
tskler abicim agzina saglik cvpladigin icin bide aynen dediginiz gibi yapmam icin Tinyumbrella programi indiremedim bi turlu bu program icin bana link yollaya bilirmisiniz tabi sahmet olmazsa sevinriim ve bu islemi yaparken telefonum takili bi sekilde yapmam lazim demi abicim...? simdiden tskler kolay gelsin

GKTG
18-07-2011, 16:13
tskler abicim agzina saglik cvpladigin icin bide aynen dediginiz gibi yapmam icin Tinyumbrella programi indiremedim bi turlu bu program icin bana link yollaya bilirmisiniz tabi sahmet olmazsa sevinriim ve bu islemi yaparken telefonum takili bi sekilde yapmam lazim demi abicim...? simdiden tskler kolay gelsin

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html adlı konudan linkleri bulabilirsiniz.