PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları çooook acil lütfen

societa06
15-07-2011, 01:45
arkadaşlar lütfen yardımınıza çok ihtiyacım var

iphone 3g kullanıyorm bu telefon 2 ay önce yurt dışından geldi pasaporta işlettirildi ve trkcllde açtırdım , tlefn sürümü mü 4.2.1 yükseltmek istedim ve telefon bozuldu hiç birşey açılmıyor ,ituneside açtıgımda aşagıdakı yazdıgım inglizce yazı cıkıyor restorede yapamıyorm , telefonu açtıgımda çıkan sadece itunes işareti ile usb simgesi çıkıyor üzerindede ufak bi yazı

instert a valid sim with no pin lock to activate iphone.. die lütfen çok acil yardım edin..

AppleWolf
15-07-2011, 01:50
Telefonunuz recovery modda kalmış recboot programını indiriniz (sitede mevcut) ardından exit recovery moda tıklayın cihazınız açılacaktır ardından yanılmıyorsam ya telefonu aktive ediceksiniz yada telefon normal açılacak

Karpinar
15-07-2011, 01:52
Cihazınız sim kilitli, yani sadece kontratlı kart ile aktivastonu yapılabilir. Mesela amerikadan alınmış ise AT&T veya fransadan alınmış ise orange kart ile aktivasyonunu yapmanız gerekicek. Diyelim ki o kartları buldunuz ve telefonu aktive ettiniz. Telefonunuz yine çalışmaz çünkü sadece anlaşmalı olarak açılan kartı çaılştırcak şekilde kodlanmıştır. Bunun içinde unlock yapmanız lazım. Şuan için baseband'ınız nedir bilmiyorum. Eğer orjinal yazılımını yüklediyseniz bassebandınız da yükselmiştir. Unlock da baseband ile alakalı bir durum.

societa06
15-07-2011, 01:54
peki ozaman trkcellden kayıt yaptırdıgım hattı taksam herhangi bi değişim olrmu acaba..

Karpinar
15-07-2011, 01:58
Olmaz illaki orjinal kart lazım. Forumu okursanız detaylı bilgi edersiniz. Ya da universal kartlar var onlardan bulmanız lazım. Bu durum da kalmış iphone'ları aktive eden. ben almıştım. ama yine yetmez sonra da unlcok yapmanız lazım. Telefonun hangi ülkeden geldiği konusunda bilginiz varmı?

societa06
15-07-2011, 02:02
isviçre den geldi

societa06
15-07-2011, 02:11
applewolf dedigni yaptım ama unhandled exception has occurred in your application. if you click continue the application will ignore this error and attempt to continue , if you click quit. the application will close immediately diye bi hata veriyo. cihaz kapanıp acılmıyor.

Karpinar
15-07-2011, 02:13
dediğim gibi oranın kartı ile aktive etmen lazım. aktivasyondan sonra model numarasını basebandını soylersen daha net bilgiler verilebilir. ama ilk önce aktivasyon. zaten yukarıda ingilizce yazdığın cümlenin Türkçe'si : "iPhone'nu aktive etmek için pin kilidi olmayan GEÇERLİ bir sim takın"

MsTrK
15-07-2011, 02:26
Merhaba,
Açtığınız konu, forum kurallarına aykırıdır. Lütfen kuralları okuyarak gerekli düzenlemeyi yapınız. Aksi takdirde bu durum ceza almanıza neden olacaktır.

Konularım Neden Silindi?
- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.
Ayrıca forumda herhangi bir ceza almamak için, lütfen buraya (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) tıklayarak diğer kuralları da dikkatlice okuyunuz.
İyi forumlar...

Karpinar
15-07-2011, 02:30
Ben hatırlatcaktım ama forum kurallarına aykırıymış hatırlatmak, "yöneticilerin işine karışmayın; seni de atarız dediler", korktum Mustafam :)))