PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Singapurdan iphone 4 alip Turkiyede sorunsuz kullanilabiirmi?

kaf_kef
09-07-2011, 19:15
arkadaslar singapurdan iphone 4 alacagim ama turkiyede sorunsuz olarak kullanabiirmiyim bilmiyorum eger alirsam neler yapmam gerekiyor..unsimlock vs....?????

SvSGEn
09-07-2011, 21:22
Benim elimde Singapur'dan alınma bir adet iPhone 4 var ve hiç bir sorun yaşamadan çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Sormak istediğiniz sanırım unlock sorunu yaşayıp yaşamayacağınızdı; içiniz rahat olsun (:

kaf_kef
18-07-2011, 22:35
Şöyle bişey duydum ne kadar doğru applestore dan yeni alınmıs bir iphone bozulunca ve geri verince onlar size yenisini veriyolar ve bozuk olanı tekrar tamir edip pakistan,hindistan,singapur gibi ülkelere gönderiyolarmış... ne kadar doğru bilmiyorum ama Çin / Shangay' ada gidicem yakında oradan alsammı kararsız kaldım biraz..((

Karpinar
19-07-2011, 01:47
Bazı telefonların "refurbished" olarak satılacağını bende okumuştum ama Singapur bunlara dahilmidir bilmiyorum. Eğer piyasadan ucuzsa ben biraz şüphe ile yaklaşırım.

kaf_kef
21-07-2011, 11:06
bilmiyorum arkadaslar gercekten cok kararsız kaldım shangay dan almak daha mantıklı geliyo bana.. Peki shangay dan aldım diyelim uluslararası garantisi var telefonun türkiyede telefon arızalandı ve garantisi hala geçerli.. Böyle bi durumda telefonu ne yapmalıyım? ve Telefonun shangaya gelme konus vs.. oluyormu?

MrPau
21-07-2011, 13:13
Türkiyede bakmıyorlar uluslararası garantiye. Sadece türkiyeden alırsan genpa bakıyor.

kaf_kef
21-07-2011, 13:43
Anladım ve Türkiye de applestore yok bildiğim kadarıyla ...Peki aldığım ürünü diyelimki applestore olan bir ülkede applestore götürürsem garanti kapsamı dahilinde bakarlarmı?

MrPau
21-07-2011, 14:26
Evet applestore olan her ülkede bakarlar. Bende cihazımı ingiltereye gönderip tamir ettireceğim.

kaf_kef
21-07-2011, 15:15
hımmm..direk apple magazasına göndereceksin?.ama şimdi onun kargo ücreti falan derken cebinden baya para çıkar heralde ..onun yerine burda tamir ettirmek daha iyi değilmi?

MrPau
21-07-2011, 15:22
bende ekran sorunu var fabrika çıkışlı hata. Ayrıca kargoyla göndermeyeceğim. İngiltereye giden bir arkadaşım var onunla gönderip direk değişim isteyeceğim. Benimle aynı sorunu yaşayan başka kişilerde var ve cihazlarını apple a götürdüklerinde direk değişim i sağlanmış.

Benim sorunum cihazımın ekranı standart iphonelere göre daha bir yeşil.

kaf_kef
21-07-2011, 15:27
Anladım umarım problem yaşamazsın...

socrates
22-07-2011, 13:00
Bu arada bir düzeltme, Türkiye'de Apple store var ama iphone satışı yapmıyor... O bakımdan garantisini de vermiyor...

MrPau
22-07-2011, 13:08
Bu arada bir düzeltme, Türkiye'de Apple store var ama iphone satışı yapmıyor... O bakımdan garantisini de vermiyor...

Türkiyede Apple Store yok, Apple Retail Seller'lar var ve onlarda garanti sağlamıyorlar.

socrates
22-07-2011, 13:12
Evet buda olabilir :)