PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları Yurtiçi İphone'mu Yoksa Yurtdışı İphone'mu

cemgfb
08-07-2011, 17:32
Şimdi arkadaşlar, ben iphone 4 alıcam yurdışı fiyatıyla burdaki fiyatı 200-300 lira fark oynuyo şimdi burdan alsam jailbreak yüklicem haliyle garantiden çıkıcak,yurtdışından getirdimmi zaten garantiden çıkmış olucak sizce ne yapmalıyım ?

DeMo
08-07-2011, 18:06
Arıza durumunda cihazı servise jailbreakli olarak gönderirseniz servis dışı bırakırlar fakat arıza durumunda cihazı restore eder servise öyle gönderirseniz hiç bir problem yaşamazsınız. Cihaz restore edilmeyecek durumda olsa bile meraklanmayın, zaten Türkiye'deki servislerde cihaza jailbreak yapılmış mı yapılmamış mı diye bakmıyor ya da bakamıyor. Yenisi ile değiştiriyorlar.
Yurt dışından 200-300 lira için almaya değmez. Hele ki getirteceğiniz cihaz sim kilitli ise kesinlikle değmez.
Onun için Türkiye'den almanızı öneririm. Bazı firmalar bazı dönemler sınırlı sayıda da olsa kampanyalar yapıyor. Bunları takip etmek lazım.

DeviLJoN
08-07-2011, 21:33
Arıza durumunda cihazı servise jailbreakli olarak gönderirseniz servis dışı bırakırlar fakat arıza durumunda cihazı restore eder servise öyle gönderirseniz hiç bir problem yaşamazsınız. Cihaz restore edilmeyecek durumda olsa bile meraklanmayın, zaten Türkiye'deki servislerde cihaza jailbreak yapılmış mı yapılmamış mı diye bakmıyor ya da bakamıyor. Yenisi ile değiştiriyorlar.
Yurt dışından 200-300 lira için almaya değmez. Hele ki getirteceğiniz cihaz sim kilitli ise kesinlikle değmez.
Onun için Türkiye'den almanızı öneririm. Bazı firmalar bazı dönemler sınırlı sayıda da olsa kampanyalar yapıyor. Bunları takip etmek lazım.
evet en mantıklısı bu bence. Ayrıca pasaport ve imei olayıda var. Kayıt ettirmek bir sorun. Sonra imei çalınması bir sorun! imei çalındığında telefonda kullanılmıyor. Yurt dışının eksisi çok bu yüzden. Yurt içi almak en iyisi..

Sessiz
08-07-2011, 21:43
Elbetteki yurtiçi

elayris
08-07-2011, 21:53
Ben 2 gün Önce Yurt Dışından İphone 4 White 32 Gb Aldım 800 Dolara, Türkiyedeki Resmi Fiyatı İse 2100 Lira.Kararı Sen Ver Şimdi :)