PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Recovery modeden cıkamadım!!!!!!!

seasret
08-07-2011, 06:08
arkadasslar öncelıkle merhaba.suan amerıkadayım 3g 8gb aldım gecen hafta unlock jb lı.yalnız telefon yavas dıye tekrardan restore jb ve unlock yapmak ıstedım.telefonum 4.2.1 06.15.00 basebandına sahıbım.telefonu redsnowla belırttıgınız uzere orjınal fw ıle update edeyım dedım 1 saat dfu moda alamadım bende gıttım dırek ıtunesden restore ettım ve 1015 hatası recovery mode de kaldı.yemın edıyorum 5 saattır denemedıgım sey kalmadı ,tinyumbrella,ireb.bunlarla cıkmayı denesemde makına cıkmıyor.once tıklıyorum ekran kapanıyor sonra elma cıkıyor sonra yıne kapanıyor sonra acılınca malum usb ısaretıyle ıtunes yazısı ekranda.ya arkadaslar basıma agrı gırdı neden böle yapıyor sorun ne sizce?

DeMo
08-07-2011, 10:17
Öncelikle cihazı orjinal sürümle restore etmeyin. Aşağıdaki linkte verilen custom sürüm ile deneyin. Adımları dikkatlice okuyun mutlaka atladığınız bir adım vardır.
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html

MrPau
08-07-2011, 11:17
Düzenlendi: Pardon farketmemişim. iReb in 1015 fixer özelliği vardı onu denedinizmi?

iREB ile pwned dfu moduna alıp 4.2.1 cfw yüklerseniz(tercihen sn0wbreeze ile oluşturulmuş) belki atlatabilirsiniz.

DeDeLi
08-07-2011, 11:28
Greenposion cikariyor ama arkadasin cihazi 3G gp desteklemiyor..redsnow deneyebilirsiniz..

Bu mesaj da benim tapatalk'tan gönderildi...~iphone4~

husdogar
08-07-2011, 13:25
Aynı sorunu ben de yaşadım. Redsn0w ile custom DFU moduna alıp, sonra CFW olarak IOS 4.2.1 yükleyebilirsiniz. Bu yöntemle yaparsanız itunes hatalarının önene geçebilirsiniz.

seasret
08-07-2011, 17:49
Arkadaslar dun bir turlu cikaramadim teli recivery moddan.ardindan bende 3.1.3 orjunal fw yukleyeyim dedim cikti sonra 4.2.1 yukledim suan yine recoveryde.sadece 4.2.1 shsh kaydim var.lutfen nasil cikacagimi soylermisiniz recoveryden,ireb denedim recboot tinyumbrella redsnow ama cikmiyor recoveryden.isin kotusu orjinal fw yukledim 1015 hatasi aldim boylece kaldi makine bu halde.eger reciveryden cikarirsam belki redsnow ile orjinal fw atip ardiindam itunes ile custom atabilirim ama cikaramiyorum

DeDeLi
08-07-2011, 18:20
IOS 4.1 e shsh kaydınız var mı ?

seasret
08-07-2011, 20:02
IOS 4.1 e shsh kaydınız var mı ?

Evet 4.1 ile 4.2.1 ikisinde de var shsh kaydim,napmam gerekiyor.kiracagim teli boyle giderse

DeDeLi
08-07-2011, 20:31
Siz IOS 4.1 i yükleyin daha sonra recovery de kalacaktır o zaman tinyumbrealla ile Exit recovery diyerek cıkabilirsiniz..Daha sonra da 4.2.1 yüklemeyi deneyin tekrar..Şu anda recovery mode da oldugu için cıkmak zor oluyor ama çıktıktan sonra restore ler rahat oluyor...

seasret
08-07-2011, 20:55
Siz IOS 4.1 i yükleyin daha sonra recovery de kalacaktır o zaman tinyumbrealla ile Exit recovery diyerek cıkabilirsiniz..Daha sonra da 4.2.1 yüklemeyi deneyin tekrar..Şu anda recovery mode da oldugu için cıkmak zor oluyor ama çıktıktan sonra restore ler rahat oluyor...

pekı 4.2.1 de neden cıkmıyor recovery den .4.1 orjınal fw yı ıtunesden yukleyecegım degılmı.daha sonra ne yapacagım tam olarak acıklarmısınız steplerı neler yapacagımı.

DeDeLi
08-07-2011, 21:00
4.1 de çıkmıyor malesef nedenini bilmiyorum.3Gs ve iphone 4 cihazlarında Greenposion ile jailbreak yaparak cıkabiliyorsunuz ama 3G de bilemiyorum..Cihazınızın simkilit vs sorunları var mı?Yoksa ipad basebandı yükleyeceksiniz.Daha sonra Tinyumbrealla ile Exit Recovery diyeceksiniz eger recovery mode da kalırsa
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html buyrun buradan inceleyebilirsiniz

seasret
09-07-2011, 01:06
4.1 de çıkmıyor malesef nedenini bilmiyorum.3Gs ve iphone 4 cihazlarında Greenposion ile jailbreak yaparak cıkabiliyorsunuz ama 3G de bilemiyorum..Cihazınızın simkilit vs sorunları var mı?Yoksa ipad basebandı yükleyeceksiniz.Daha sonra Tinyumbrealla ile Exit Recovery diyeceksiniz eger recovery mode da kalırsa
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html buyrun buradan inceleyebilirsiniz

simkilit problemi var evet.suan hem recovery modda hem 3.1.3 hemde sim kilitli.suan 4.1 orjınal yukluyorum itunesden ve ardından tınyumbrella ıle recovery moddan cıkıyorum ardından da redsnow ıle 4.1 orjınal fw ıle jb yapıyorum?bunlar dogrumu hocam?yanlısım varsa duzeltırmısın yada eklenecek bısey