PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Gevey ile ilgili problem

Mehmet Can
07-07-2011, 19:35
Merhaba arkadaşlar. Bugün eski hattımı kullanmayı bırakıp yeni hat aldım. Aleti ile kestiler falan filan. Her şey güzel derken deneyelim dedim. iyi ki demişim. O hattı okumuyor telefon. Hiç görmüyor. Ne yapmalıyım sizce. Bi önceki hattımı görüyo, orada denediğim hatları görüyo bi tek yeni aldığımı görmüyo. bu yeni aldıgımda diğer telefonlarda çalışıyo. kafayı yiyeceğim ya. yardım edin lütfen. şimdiden teşekkürler.

dean
07-07-2011, 19:43
Cihazınızı vodafone'dan mı aldınız? Sim kilitli olabilir cihazınız. Aldığınız hattı çalıştırır eğer öyleyse diğer hatları çalıştırmaz. Opertatör hizmetlerinden açtırabilirsiniz.

Mehmet Can
07-07-2011, 19:46
Hayır cihazı kadıköyden aldım ve gevey falan yaptırdım yani zaten Turkcell kullanıyordum aldığım günden beri.

eritonshehu
07-07-2011, 20:09
Sim karta zarar vermis olabilirler! Baska kart da dene istersen

Mehmet Can
07-07-2011, 20:11
İkinci sim kartı da denedik. Aynı numaranın yedeğini çıkarttılar zarar vermiş olabiliriz düşüncesiyle. olmadı malesef yedek kartta okunmadı. :(

NeGReDo
07-07-2011, 20:14
Sim karta zarar vermis olabilirler! Baska kart da dene istersen

aynı şey benim avea hattımı kırdırmamla başıma geldi,diğer telefonlarda çalışan hat iphone'da çalışmıyordu,kırarken metal kısımda bir zarar görme de söz konusu değildi halbu ki,gittim avea bayiine ve yeni bir yedek sim almak istediğimi söyledim,hanımefendi de iphone 4 için mi dedi.evet dedim,micro simlerimiz geldi yeni onlardan verelim mi dedi ve avea micro simi aldım.Şu an bir sorunum yok.

DeMo
07-07-2011, 20:15
Sim kartlardaki 32-64-128 kb ayrımından kaynaklanıyor olabilir mi ?

eritonshehu
Telefon kapali olmasi lazim karti takarken!
Birde boyle dene

Mehmet Can
aynı şey benim avea hattımı kırdırmamla başıma geldi,diğer telefonlarda çalışan hat iphone'da çalışmıyordu,kırarken metal kısımda bir zarar görme de söz konusu değildi halbu ki,gittim avea bayiine ve yeni bir yedek sim almak istediğimi söyledim,hanımefendi de iphone 4 için mi dedi.evet dedim,micro simlerimiz geldi yeni onlardan verelim mi dedi ve avea micro simi aldım.Şu an bir sorunum yok.

Yine Gevey yapılı di mi o gevey kartının üzerine koyuyorsun micro simi?

Mehmet Can
07-07-2011, 20:16
Sim kartlardaki 32-64-128 kb ayrımından kaynaklanıyor olabilir mi ?

64 kb bu hat doğrusu da bu bildiğim kadarıyla.

Mehmet Can
07-07-2011, 20:18
Telefon kapali olmasi lazim karti takarken!
Birde boyle dene

Dediğini yaptım. Önce 1 olacak gibi oldu sonra SIM YOK ve GEÇERSİZ SIM uyarılrını verdi yine.. :(

DeMo
07-07-2011, 20:19
32 Kb'lık kartlarda kullanılabiliyor. Sadece 3G destekli olan var olmayan var.

NeGReDo
07-07-2011, 20:21
Dediğini yaptım. Önce 1 olacak gibi oldu sonra SIM YOK ve GEÇERSİZ SIM uyarılrını verdi yine.. :(

geveyin nasıl kullanılacağını biliyorsunuz değil mi?direkt hattı takıp açılması nı bekliyorsunuz yoksa?

Mehmet Can
07-07-2011, 20:25
geveyin nasıl kullanılacağını biliyorsunuz değil mi?direkt hattı takıp açılması nı bekliyorsunuz yoksa?

Tabi ki biliyorum. Diğer hattımı açabildiğime göre doğru yapıyorum. Ama bu ikinci hattı taktığımda, açılınca ekrana gelen ve kabul et dediğimiz o ekran bile çıkmadan uyarı veriyor hemen..

eritonshehu
07-07-2011, 20:29
O zaman sikinti simde bence !
Acik olan programlari da kapat, ultrasnow yuklu ise kaldim. Telefonu komple kapat, gevey + sim tak, teli ac ve bekle
Insallah olur

Mehmet Can
07-07-2011, 20:32
O zaman sikinti simde bence !
Acik olan programlari da kapat, ultrasnow yuklu ise kaldim. Telefonu komple kapat, gevey + sim tak, teli ac ve bekle
Insallah olur

Hattı kestirdiğim yer sıkıntı geveyde dedi ama inanmadım olabilir mi? sonuöta benim hattımı çalıştırıyo. E diğer avea hattı da çalıştırdı. Bu sim de diğer telefonlarda çalışıyo. KAfayı yedim ya.

eritonshehu
07-07-2011, 20:35
Geveyde sorun oldugunu sanmam! Ancak sim baska tellerde calisabilir! Fazla hasar gormemis olabilir. Iphone olan arkadasin varsa onun simi kendi gevey ile bir dene istersen

Mehmet Can
07-07-2011, 20:35
Geveyde sorun oldugunu sanmam! Ancak sim baska tellerde calisabilir! Fazla hasar gormemis olabilir. Iphone olan arkadasin varsa onun simi kendi gevey ile bir dene istersen

Denedik telefoncuda. Adamın AVEA hattını çalıştırdı telefonum.

eritonshehu
07-07-2011, 20:39
O zaman geveyinde sorun yok. Yeni bir sim alip kendin yavasca kes