PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları jailbreak unable to recognize specified ipsw hatası

utkugsutku
04-07-2011, 23:56
Merhabalar
iKaynak üzerinden orjinal 4.2.1 sürümünü indirdim. Redsnow'da son satırda bu hatayı alıyorum.
Ne yapmam gerekir..?
Farklı kaynaktan indirdim yine aynı hatayı aldım
Saygılarımla

DeviLJoN
05-07-2011, 00:53
cihazınızın modeli nedir ?

eritonshehu
05-07-2011, 01:41
Indirdigin redsnow versyonu ne

utkugsutku
05-07-2011, 09:01
3G kullanıyorum
Redsn0w 0.9.6b4 [Win] : iOS 4.2.1 JB için. (10.00 MB) indirme merkezinden indirdim arkadaşlar

DeMo
05-07-2011, 09:53
3G jailbreak işlemi için Redsn0w'un güncel versiyonu 0.9.6b8'dir. Konunun içinde güncel haliyle bulunmaktadır. Redsn0w 0.9.6b8 Windows (http://www.fileserve.com/file/YCj7mKb)

iOS 4.2.1 Jailbreak - Redsn0w 0.9.6b4 - iPhone 4,3GS,3G -iPad- iPod Touch 4G,3G,2G
Bu yöntemi artik sadece iPhone 3G kullanicilari icin gecerlidir. Geri kalan tüm cihazlar bu yöntemle Tethered-Bagimli Jailbreak yapabilirler ve konuda da aciklandigi gibi, bu sekilde jailbreak yapanlar cihazlarini her kapattiklarinda, cihazin pili bittiginde veya yeniden baslatmak istediklerinde cihazlarini bilgisayara baglayarak redsnow ile acmak bir nevi islemleri tekrer etmek zorundadirlar.

Fakat bu yöntemden cok sonra cikan ve forumumuzda da ayrintili bir sekilde rehberi bulunan Greenpois0n RC6 ile iPhone 3G harici, geri kalan tüm cihazlari bagimsiz bir sekilde jailbreak yapabilirsiniz. Eger iphone 3G kullanicis degilseniz, kesinlikle bu yöntemi önermiyoruz, greenpois0n ile jailbreak yapmanizi tavsiye ediyoruz.

Cihazları yurtdışı ve simlock olanlar şimdilik iOS 4.2.1 FirmWare'i yüklemesinler. 4.2.1 Firmware ile Modem FirmWare (Baseband) yükselecektir ve şu an için iPhone 4lerde yeni baseband: 3.10.01 Unlock henüz yok...
Bu yöntemle Tethered jb yapmış olan cihaz sahipleri aşağıda linkini verdiğim rehber konudaki anlatılanları yaparak cihazlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde reboot edebilirler. BURDAN

Resmi tam boyutlarında görmek için tıklayın.

Uyarı : Arkadaşlar bu yöntemle iPhone 3G, iPhone 3GS oldbootrom cihazlar ve iPodTouch 2G (MB Model) kullanıcıları bağımsız jailbreak yapabilirler. Diğer cihaz kullanıcıları cihazlarını her kapatıp açtıklarında 4. adımdan itibaren işlemleri tekrar etmeleri gerekiyor. Tıpkı blackra1n ile yapılan bağımlı jb de olduğu gibi. Bu sekilde bir sorun yasamamak icin diger cihaz kullanicilarinin Greenpis0n RC5 ile cihazlarini jailbreak yapmalarini tavsiye ederiz. Rehberi forumda mevcuttur.

Jailbreak işleminin yapılışı :

1- İlk olarak aşağıda vermiş olduğumuz linklerden Redsn0w 0.9.6b4 programını bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

Redsn0w 0.9.6b8 Windows
Redsn0w 0.9.6b8 Mac