PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul içinde güncelleme + jailbreak nerede yaptırabilirim?

utkugsutku
04-07-2011, 00:30
Merhabalar
İstanbul'da (avrupa yakası öncelikli ama kadıköy vs.'de olabilir) yurtdışı cihazıma 4.3 yükletip nerede sim unlock jailbreak gibi işlemler yaptırabilirim?
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

NeGReDo
04-07-2011, 00:31
Merhabalar
İstanbul'da (avrupa yakası öncelikli ama kadıköy vs.'de olabilir) yurtdışı cihazıma 4.3 yükletip nerede sim unlock jailbreak gibi işlemler yaptırabilirim?
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

kendin neden yapmak istemyiorsun?avrupa yakasında doğubank'ta yaptırabilirsin,ama artık bu işlemleri hemen hemen her telefoncu yapıyor artık.

utkugsutku
04-07-2011, 00:39
Yapmak istiyorum'da konuya bir bakiyim dedim gözüm yemedi + tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamıyorum...

tanriseven
04-07-2011, 01:21
Arkadaşım hiç gerek yok başkasına para vermeye.

Takıldığın noktada yardımcı oluruz. iPhone sahibiysen zaten illaki daha sonra ki zamanlarda da gerekecek :)

Korkma bence. Yaparsın [:'(]

ByWanT
04-07-2011, 03:26
Bosu bosuna milleti zengin etmeyin :)

Yeni baslik acin, cihazinizin modelini susunu busunu ayrintilariyla verin, sonra herkes elinden geldigince yardimci olur, linklerle yonlendirir sizi. Forumda yeteri derecede hatta fazlasiyla ayrintili rehberlerimiz mevcut.

Hatta ilk mesajinizdan edindigim bilgiye gore simdiden yonlendireyim sizi(telefondan yazdigim icin link veremeyecegim maalesef)

Eger cihaziniz i4 ise ve basebandi 1.59.00 ise Ilk olarak tinyumbrella ile baseband yukseltmeden 4.3.3 e yukselteceksiniz. Eger 3gs ise, yine forumdaki rehberlerden faydalanarak snowbreeze(windows) veya pwnagetool(mac os) ile baseband yukseltmeyen custom firmware hazirlayacaksiniz. Sonrasinda eger cihaz i4 ise, tinyumbrella konusunda denildigi gibi, tinyumbrella ile start tss server butonuna basip orjinalmfirmware ile itunes uzerinden normal restore yapacaksiniz. 3gs ise orjinal firmware yukler gibi yapacaksiniz fakat yuklnecek fw olarak hazirladiginiz custom fw yi goatereceksiniz. Okudugnuzda aklinizda olusan izlenimden cok daha basit bir islem oldugunu yaptiktan sonra sizde farkedeceksiniz

AhmedKaymakci
04-07-2011, 05:14
avrupa yakası doğubankta 3.katta 304 numara özgener var, hasan özgener var orada dilerseniz görüşebilirsiniz.

utkugsutku
04-07-2011, 23:58
Dakika bir gol bir bu yüzden istemiyorum işte :)
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/28864-jailbreak-unable-to-recognize-specified-ipsw-hatasi.html#post246246

DeviLJoN
05-07-2011, 01:01
bencede insanlara boş yere para kazandırmayın. Bir jailbreak için telefoncu piyasası 50 Tl alıyor. Yapılması zor birşey değil sadece yapılması gereken herşeyi okuyup, düzenli bir şekilde yapmak. Mesela gelin ben size jb yapıyım cihazınıza, hemde bedava:)