PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iPhone 3GS açılmıyor

sallanti
03-07-2011, 13:00
Durumu şöyle izah edeyim. Telefonumun fw sürümü 3.1.3. Sim unlock edilmiş olarak kullanıyorum. Fontswap diye bir program var, onda font değiştirdim, ardından telefon respring yaparken kilitlendi. Yeniden başlattığımdaysa apple ikonu ve respring dairesi çıkıyor, bir süre öyle kalıp kendine reset atıyor, yine aynı şey oluyor. Restore etmem lazım sanırım, ancak restore ederken sürüm yükseltecek; bu durumda sorun yaşar mıyım, telefona tekrar sim unlock yapmam mı gerekir, yardımlarınızı bekliyorum.

DeMo
03-07-2011, 13:14
Kesinlikle orjinal surum yüklemeyin. Baseband sürümünüzde yükseleceğinden simlock tekrar aktif olacak ve unlock yapamayacaksınız.(iPad basebandi ile yapılabilir ama sorunlu bir yöntem)

Bu durumda baseband yükseltmeden custom surum yukleyip sonra cydia'dan ultrasn0w 1.2.3'u kurup unlock yapabilirsiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-%7C-windows.html

Eğer orjinal sim kart yoksa etkinlestirme işlemi için size verdigim linkte 4.adımda expert modu seçtikten sonra general modu seçin. Orada activate the iphone secenegini isaretleyin ve ileri diyerek ana menüye tekrar donun. Sonrası konuda anlatıldığı gibi. General modda size 06.15 iPad baseband diye bir seçenek sunacaktir. Kesinlikle isaretlemeyin!

sallanti
03-07-2011, 13:32
Teşekkür ederim, deneyeceğim birazdan. Daha sonra size tekrar yazarım, olursa ya da olmazsa.

sallanti
03-07-2011, 13:45
bir sorum olacak.

http://www.ikaynak.com/forum/20-ihaber/27545-ios-4-3-3-cikti-ana-baslik-lutfen-baska-baslik-acmayiniz.html

buradaki linkteki dosyayla yapacağım değil mi yükseltmeyi, sn0wbreeze'i kullanırken?

DeMo
03-07-2011, 14:12
O orjinal sürümdur. O sürümü kullanarak custom surum oluşturacaksınız. Cihaza da oluşturduğunuz custom sürümü yukleyeceksiniz, orjinal sürümü değil. Custom surum değiştirilmiş, kisisellestirilmis sürümdur. Bunu yapmamızın amacı baseband yukseltmemek

sallanti
03-07-2011, 14:17
Hallettim, tekrar teşekkür ederim :)