PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Ne yapmalıyım? (Sürüm sorunum)

utkugsutku
01-07-2011, 21:56
Merhabalar
Sorunum biraz karışık :)
iPhone 3G kullanıcısıyım. Telefonumu 1-1.5 yıl önce 2.2.1'den 4.0'a yükselttim
Ancak;
-Şu anda telefonum çok yavaş çalışıyor.
-İş bankası uygulamasını yüklemek için 4.x yüklemem gerekiyor. (bu program hesabıma girmem için önemli)
-Telefonumun 3G/EDGE ayar kısmı yok... Yani bu özelliği kullanamıyorum bu da benim için sıkıntı
Sorularım;
-3.x sürümüne düşürsem telefonu İş Bankası uygulamasını bir yerden bulabilir miyim? Ve çalışır mı? (ya da başka uygulamalar)
-Apptracrk'da iş bankası uygulaması yok...

Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

DeMo
01-07-2011, 23:42
Bende iscep kullanıyorum ve yanılmıyorsam programın bir güncellemesi çıktığı zaman o güncellemeyi yapmaya zorluyordu seni. Yani eski sürüm bulsanız bile çalışacağını sanmıyorum. Ayrıca bana göre 3G için kullanılabilecek en kötü sürümlerden birini kullanıyorsunuz. Ya 3.1.3 ya da 4.2.1. Aradaki sürümler iPhone 3G'yi çok kasıyor. Dolayısıyla Sim kilit probleminiz yoksa orjinal var ise baseband yükseltmeyen custom sürüm yükleyiniz.

utkugsutku
02-07-2011, 19:33
Bende iscep kullanıyorum ve yanılmıyorsam programın bir güncellemesi çıktığı zaman o güncellemeyi yapmaya zorluyordu seni. Yani eski sürüm bulsanız bile çalışacağını sanmıyorum. Ayrıca bana göre 3G için kullanılabilecek en kötü sürümlerden birini kullanıyorsunuz. Ya 3.1.3 ya da 4.2.1. Aradaki sürümler iPhone 3G'yi çok kasıyor. Dolayısıyla Sim kilit probleminiz yoksa orjinal var ise baseband yükseltmeyen custom sürüm yükleyiniz.

Merhabalar
Öneriniz için teşekkürler 4.2.1'de bu kadar kasma yaşanmıyor mu..?
Cihazım yurtdışi cihazı hangi adimlari izlemeliyim jailbreakte

DeMo
03-07-2011, 00:32
3.1.3 kadar rahat calismasada, aradaki sürümlerden kat kat iyidir. Cihazınız yurt dısı sim kilitliyse baseband yükseltmeden custom sürüm yuklemelisiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html

utkugsutku
03-07-2011, 18:16
3.1.3 kadar rahat calismasada, aradaki sürümlerden kat kat iyidir. Cihazınız yurt dısı sim kilitliyse baseband yükseltmeden custom sürüm yuklemelisiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html

Açıkçası cihazıma bu işlemleri yapabileceğimdem emin değilim. Yani illa ki bir yerde hata alırım kalır gibime geliyor :) Yada sorun çıkar çalışmaz gibime geliyor...
Yinede teşekkürler