PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iPhone 4 Viber ve WhatsApp Bildirimleri Hakkında

ErejgikaL
28-06-2011, 00:34
iPhone 4, , iOS 4.3.3 JB kullanmaktayım.

Sorum şu:
Viber ve WhatsApp uygulamarı için; bu uygulamalara ait olan tüm bildirimler açık iken;
bi arkadaşım uygulama üzerinden mesaj yolladığı zaman, bundan haberdar olabilmek için uygulamaların çalıştırılıp multitasking kısmında yani altta çalışır vaziyette olması mı lazım? Yoksa multitasking deki tüm uygulamalardan çıkış yaparsam yine uyarıları alır mıyım ??

Turkcell hattım var; 3G ve EDGE servisleri kapalı,kullanmıyorum.
Evde olduğum süre içerisinde Wireless sürekli açık ve bağlı durumda. Ama telefonu kilitlediğimiz zaman wireless bağlantısı kesilmekte, kilit aç yapınca hemen bağlanıyor. Gelen mesajların bildiriminde bu bi aksaklık yapar mı ? Yada telefon mesaj geliceği zaman wifi ye bağlanıyor mu ? Yoksa tesadüfen kilit aç yapıp uygulamaya girince mi görücem? (Ben böyle görüyorum malesef)

Aynı soruyu EDGE içinde soruyorum. EDGE yi ve wifi yi aynı anda açık tutsam; telefon kilitli iken wireless ile olan bağlantı kilit süresince kesilicek, peki EDGE bağlantısı aktif kalıcak ve mesaj geldiği zaman hemen bildirimini alabilcek miyim?

Umarım sorumu anlatabilmişimdir :)

Teşekkürler

ErejgikaL
28-06-2011, 16:31
Konu guncel, sorum gecerlidir

Sent via iPhone using Tapatalk

SaTuSa
28-06-2011, 18:12
Cihazinizda internet baglantisi oldugu surece ve gerekli bildirim ayarlari da yapiliysa her sekilde bildirimleri alirsiniz. Kesinlikle net baglantisi olmali, hattinizin baglantilarini da acik halde tutmaniz gerekir tabii, Edge veya 3G fark etmez birisinden birisi acik olsun yeter, wifi olmadiginda yine bildirimler gelecektir.

CemBr
15-08-2011, 20:27
şöyle bir sorun daha var eğer telefonu yurt dışından aldıysan ve ve aldığın telefon simlock lu ise sen ona jb yaptıktan sonra telefonu normal olarak kullanırsın ama bildirimler gelmez

genelde bu sorunlar yurtdışı simlock lu cihazlarda oluyor. Benimde böyle problemim vardı iphone 2g vardı eskiden bildirimlerin hiçbirisi gelmiyordu cydia ya girip pushfix (ücretli 10tl) bu programı kurdum bütün bildirimler gelmeye başladı

ama dediğim gibi yurtdışı simlock lu cihazlarda geçerli dediğim olay istersen sitesini veriyim:Pushfix.info (http://www.pushfix.info/)

DeDeLi
15-08-2011, 21:21
şöyle bir sorun daha var eğer telefonu yurt dışından aldıysan ve ve aldığın telefon simlock lu ise sen ona jb yaptıktan sonra telefonu normal olarak kullanırsın ama bildirimler gelmez

genelde bu sorunlar yurtdışı simlock lu cihazlarda oluyor. Benimde böyle problemim vardı iphone 2g vardı eskiden bildirimlerin hiçbirisi gelmiyordu cydia ya girip pushfix (ücretli 10tl) bu programı kurdum bütün bildirimler gelmeye başladı

ama dediğim gibi yurtdışı simlock lu cihazlarda geçerli dediğim olay istersen sitesini veriyim:Pushfix.info (http://www.pushfix.info/)

Konu acilali uzun bir süre olmus ama bilmeyen arkadaslar icin yardimi olabilir.Dediklerinize ufak bir ekleme yapmak gerekirse simkilitli cihazlarda bildirim calismamasi sadece su sekilde oluyor eger restoreden sonra ilk aktivasyonu kilitli oldugu simkart ile yaparsaniz bildirimler sorunsuz calisiyor ama aktivasyon yapmayip jb ile ya da cfw yukleyerek aktivasyon ekranini gecerseniz simkilitli cihazlarda bildirim sorun haline geliyor...

Bu mesaj da benim Tapatalk'tan ~iPhone 4~

ftmogz
15-02-2012, 20:52
Ya arkadaşlar ben bunu ilk yüklediğimde msj geldiği zaman ekranda 1 yeni whatsapp mesajı yazmıyordu sadece sağ üst köşede küçük bir simge vardı şimdi tekrar yükledim bu sefer msj geldiğinde 1 yeni whatsapp mesajı yazıyor bunu kapatmak mümkün mü?

mehmetcanovali
23-01-2013, 23:29
arkdaşlar 4s alalı 2 hafta oldu sorunum şu telefonum kapalıyken facebooktan gelen mesajlar veya viberden gelen mesajlar telefonu açtıgım gıbı bıldırım olarak gelmıyor bu bir sorunmudur ? daha önce kullandığım galaxy wonder da telefonu açtıgım gıbı bu bildirimler geliyordu.cevaplarsanız gercekten cok sevınırım.