PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları bu durumda nasıl unlock yapılır...

CHAOS
27-06-2011, 12:40
herkeze iyi günler öncelikle.
benim şöyle bir sorunum var elimde 3g 8 gb bir cihazım var jb. yapılmış ipad baseband i ne sahip 4.2.1 fw yüklü,wifisi bozuldu cihazımın ve kardeşim 2 gün önce itunes e girip yanlışlıkla restore yapmış cıhazı ben tekrardan eski haline getirmeyi başardım bu sitedeki uzman arkadaşlarımın bilgileri sayesinde yanlız en büyük sorun şimdi ultrasnow u naasıl yüklücem,sitede araştırdım wifi olmadan yükleme metodlarını ama ifunbox yada iphone browser gibi prolara deb dosyasını atabilmem için afc2add yamasını nasıl yüklücem sanırım bu yama olmadan bu prolar cihazımı göremiyor.sizlerden yardım bekliyorum arkadaşlar bana bşr yol gözterirseniz çok sevinirim.saygılar.

GKTG
27-06-2011, 12:42
Merhaba,

Yazdığınız mesaj, forum kurallarına aykırıdır. Lütfen kuralları okuyarak gerekli düzenlemeyi yapınız. Aksi takdirde bu durum ceza almanıza neden olacaktır.

Mesajlarım Neden Silindi?

- Tamamı koyu, büyük harflerle, eğik, standartların üzerindeki boyutlarla ya da siyah dışında bir renkle yazılan mesajlar uyarıdan sonra silinir.

Ayrıca forumda herhangi bir ceza almamak için, lütfen buraya (http://www.ikaynak.com/forum/misc.php?do=showrules) tıklayarak diğer kuralları da dikkatlice okuyunuz.

İyi forumlar...

CHAOS
27-06-2011, 12:50
kusura bakmayın ilk konumdu uyarınız için teşekkur edeerim.

dean
27-06-2011, 13:04
Evet dediğiniz gibi afc2add olmadan cihazınızın dosyalarını göremiyorsunuz bilgisayardan. O yüzden bir şekilde kablosuz bağlantı yapıp afc2add yi kurmanız gerekiyor. Ardından da utrasnow'un kaynağını ekleyip unlock yapabilirsiniz.

CHAOS
27-06-2011, 13:32
çok teşekkür ederim ilginiz için. heralde servis yolu gözüktü benim cihaza yalnız içimde kalmasın diye şimdi arkadaşın cihazıda aynı model ve j.b li cydia ya girip afc2add yamasını sildim ve cydia ana ekranına tekrar döndüm usb kabloyu pc ye bağladım ve ifunbox programını açtım ve cihazı gördü peki bu nasıl oldu bi bilginiz varmı.

DeMo
27-06-2011, 13:57
Cihazı kapatıp açtığınzıda artık bağlanmadığını göreceksiniz.

Cydia yamaları için 3G bağlantısını neden denemiyorsunuz ?

CHAOS
27-06-2011, 14:05
3g bağlantısı için cihazın sim i görmesi gerekmiyormu benim sorunum zaten ultrasnow u kurup sim i aktif etmek.

DeMo
27-06-2011, 14:11
afedersin ya :D
dalgınlığıma geldi.

CHAOS
27-06-2011, 14:13
önemli değil şimdi senin dediğin şekilde yapıyım tekrar silip telefonu kapatıp açıyım deniyim.peki bu yama olmadan başka program yokmu cihazın içini görebilicek.

CHAOS
27-06-2011, 15:06
evet dediğin gibi oldu cihazın içini görmedi işte bana jb. yaptıktan sonra bu yamayı kurmak için bir pro lazım.

DeMo
27-06-2011, 17:16
Senin sorunun için aklıma bir yöntem geldi. Denemedim ama teorik olarak çözüm olması lazım.
Senin de yapacak ve kaybedecek birşeyin olmadığına göre bence denemelisin.

Bunun için Sn0wbreeze 2.2.1'i indirip custom sürüm oluşturacağız. Link: Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe (http://www.fileserve.com/file/TCcvDVq)

Snowbreeze açıp orjinal 4.2.1'i gösterdikten sonra Expert Mode'u seçiyorsun.
Daha Sonra Custom packages'i işaretleyip ileri diyorsun.
Karşına gelecek ekranda custom sürüm oluştururken cydia'daki kaynaklardan yüklenmesini istediğin yamaları seçebiliyorsun.
Burada Sn0wbreeze istediğin yamaları bilgisayar ortamında indirerek custom sürümün içine gömüyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğin üzere "Download Packages" bölümüne girip "repo666.ulrasn0w.com" kaynağını seçiyoruz ve sağ tarafdaki "Refresh" butonuna basarak kaynakda bulunan yamaların aşağıdaki tabloya gelmesini sağlıyoruz. Ultrasn0w'un üzerine tıklayarak sağ alt köşedeki "Download" butonuna basıyoruz. Bu şekilde ultrasn0w yamasını custom sürümün içine yerleştirmiş olduk. Diğer kaynaklardan başka yamalarda yükleyebilirsin. Mesela afc2add gibi. Bu yamayı da modmyi kaynağından bulabilirsin. Yalnız o kaynakda bir çok program olduğu için Refresh yaptıktan sonra listenin gelmesi için bir müddet bekleyip sonra da sol alttaki Search/Next butonunu kullanarak arama yapmalısın.

http://img24.imageshack.us/img24/1102/123qju.jpg

Daha sonra ileri diyoruz. Bir sonraki sayfa Custom Boot Logo ile alakalı. Bunları yapmak sana kalmış. Tekrar ileri dediğinde ana menüye geri dönüyorsun. Bundan sonra Build IPSW diyerek custom sürümü oluşturuyorsun. Sonrası malum, iTunes vasıtasıyla yükleyeceksin.

Snowbreeze 2.2.1'den sonraki versiyonlarında custom sürüm oluşturunca 06.15 ipad baseband diye bir seçenekde var. 3Gs kullanıcısı olsaydın onlar sana ilaç olurdu. Fakat o sürümler 4.3 ve sonrası için.

Sonuç olarak Sn0wbreeze baseband yükseltmiyor kaldıki zaten 06.15 basebanda sahipsin bunun değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla bu yol bana mantıklı geldi fakat deneme yapamadığım için sonuçları hakkında bir fikrim yok :D
-------------------------------------------

Bunun haricinde yapabileceğin birşey daha var. Malum senin yüklediğin 4.2.1 custom sürüm "Pwnagetool" programıyla Mac'de hazırlanmıştır. Şimdi Mac'de bu custom sürümü hazırlarken sn0wbreeze'de olduğu gibi custom sürümün içine istediğin yamaları ekleyebiliyormusun ¿ kullanmadığım için birşey diyemiyorum fakat muhtemelen aynı özellikler o programda da vardır. Bunun anlamanın yolu bir mac kullanıcısı bulup denemendir :)

Denedikten sonra sonuçları hakkında bilgi verirsen memnun olurum.

CHAOS
27-06-2011, 18:42
çok teşekkür ederim üstad verdiğin bilgiler için ilk seçeneği hemen denicem 2. yol biraz sıkıntılı malum çevremde mac kullanan pek yok.

CHAOS
27-06-2011, 19:44
suanda hala dedıgınız 1. yolu yapıyorum yanı hazırlama aşaması ultrasnow u ekledim modmyi dende afc2add yamasını aratıyorum custom oluşturucam peki oluşturduktan sonra bunu redsnow ile cihaza yüklemicekmiyim itunes den hata alırım diye korkuyorum.
yanii diyelimki custom u itunes ile yükledik peki jb.olayını redsnow lamı yapıcam redsnow a orjinal fw yimi yoksa hazırladığım fw yimi gösterricem.

DeMo
27-06-2011, 19:58
Cihazınız açıldığında zaten jailbreakli olacak herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.
Yüklemeyi her zaman olduğu gibi iTunes ile yapıyorsunuz.
Yalnız 4.2.1 custom sürüm yüklerken yaptığınız gibi cihazı Custom DFU moda alırsanız buradaki konuda da anlatıldığı gibi hata alma olasılığınız azalır. Custom DFU modu için konuda verilen redsn0w'u kullanıyorsunuz ve orjinal sürümü gösteriyorsunuz.

İşi özü http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html 'de Windows üzerinden Custom FW Yükleme başlığından sonraki bölümü aynen uyguluyorsunuz.

Muhtemelen hatalar alabilirsiniz çünkü custom sürüm yüklüyorsunuz.

CHAOS
27-06-2011, 20:21
Cihazınız açıldığında zaten jailbreakli olacak herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.
Yüklemeyi her zaman olduğu gibi iTunes ile yapıyorsunuz.
Yalnız 4.2.1 custom sürüm yüklerken yaptığınız gibi cihazı Custom DFU moda alırsanız buradaki konuda da anlatıldığı gibi hata alma olasılığınız azalır. Custom DFU modu için konuda verilen redsn0w'u kullanıyorsunuz ve orjinal sürümü gösteriyorsunuz.

İşi özü http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html 'de Windows üzerinden Custom FW Yükleme başlığından sonraki bölümü aynen uyguluyorsunuz.

Muhtemelen hatalar alabilirsiniz çünkü custom sürüm yüklüyorsunuz.
anladım üstad yani buradaki redsnow sadece cfw yüklemek için dfu moda almak asıl işlemi itunes yapıcak yani...buarada custom hazır şuanda artık işlemlere geçiyorum sonucu hemen bildiricem sana insallah olur dediğin gibi teoride mantıklı ve oluru bu sanırım geriye denemek kaldı ve başlıyorum işleme...

CHAOS
27-06-2011, 20:24
bu arada beni pwnagetool programına ihtiyacım yok değilmi cfw yi snowbreeze den hazırladım çünkü.

CHAOS
27-06-2011, 20:36
üstad kusura bakma bugun seni çok yordum ama son bir adımı sormak istiyorum verdiğin linkteki konuda bana ait olan bölümde yani windows redsnow için 4.ve 6. maddelerde çelişkide kaldım
cihaz kapalı ve itunes e bağlı olsun diyor 6. maddede ise itunes i açıp restore yapın diyor benim cihaz kapalıyken usb ile pc ye bağladığında açılmıyormu otomatik olarak diyelimki öyle sonra itunesi açıp red snow işlemine geçip sonrada itunes e geridönüp restoremi yapıcam..

DeMo
27-06-2011, 21:47
Önce USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.
Sonra cihazı kapatıp redsnow'u çalıştırın.
(Önce cihazı acar sonra bilgisayara bağlarsan cihaz açılır ve custom dfu moda alamazsın, yada problem yasarsın.)
Redsn0w ile isin bitince cihazın custom dfu moda girecek. Sonra direkt iTunes i acın. Cihazın dfu modda olduğu uyarısını görürsün zaten. Burada shift+restore ile yüklüyorsun.

CHAOS
27-06-2011, 22:35
ve sonuç olumlu aynen dediklerini harfi harfine yaptım çok teşekkür ederim dostum sim kartı ilk takmamda şebekeyi gördü herşey stabil bir sorun yok şu anda.

DeMo
27-06-2011, 22:41
Neyse ki bu kadar yazışmamız bir ise yaradı;)
Sorunun çözülmesine sevindim.

CHAOS
27-06-2011, 23:41
evet bende sevindim tabiki çok çok sagol yardımların için şimdi olası bi restore yada çökmede cfw dosyam hazır :)