PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3g sorunu????

ewrener
20-06-2011, 14:43
arkadaşlar şöyle bi sorunum var : telefonum ip4. avea ile kullanıyor7um.. şehir merkezinde 3g ve hücresel veriyi açıyorum 3g ile internete baglanıyorum normal. fakat ben köyde öğretmenlik yapıyorum orda edgeyi etkinlestirdigimde internete yine edge uzerinden girebiliyorum fakat 3g yi etkinlestirdigim zaman hat gidiyo ne 3g cekiyo ne de avea. sonra 3g yi kapatıyorum hat geri geliyo. bu normalmidir? şehir merkezinde problem yok[gl=46.gif]

DeMo
20-06-2011, 15:12
Evet bu normal. Bu dediğinizi vodafone ile şehir merkezinde bile yaşadığım oluyor.
Daha önce forumda da tartışıldığı için biliyorum; Edge şuan ki mevcut altyapı üzerinden çalışıyor ve ekstra bir yatırıma gerek kalmadan gsm firmaları tarafından kullanıcılarına sunuluyor.
Fakat 3G için farklı bir alt yapı ve yatırım gerekiyor. Siz 3G'yi açınca telefonun o an bağlı olduğu verici eğer desteklemiyorsa destekleyen bir verici arıyor. Bundan dolayıdır ki şehir içinde bile 3G'yi açınca şebeke çekim gücü düşüyor. Çünkü 3G için daha uzakdaki bir vericiyle bağlantı kuruyor telefonunuz. Sonuç olarak, Avea'nın sizin köyün civarında 3G alt yapısı olmadığından şebekede gidiyor.

ewrener
21-06-2011, 11:47
teşekkür ederim hocam walla moral verdiniz bana.. ben de yeni ip4 ümün sorunlu olduğunu şu klasik şebeke problemi yaşadığımı sanmıştım bi an.

NeGReDo
21-06-2011, 13:04
3g olmadığı zaman otomatik olarak edge'e bağlanması gerekmez mi ? ben hiç kesinti yaşamadan direkt edge e geçtiğini görüyorum 3G'den.

DeviLJoN
21-06-2011, 15:14
3g olmadığı zaman otomatik olarak edge'e bağlanması gerekmez mi ? ben hiç kesinti yaşamadan direkt edge e geçtiğini görüyorum 3G'den.

eğer edge açıksa geçer, açık değilse kapalı kalır 3G olmayan yerde.