PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları restore esnasında aktivasyonekranında takılma

parasomniac001
16-06-2011, 14:59
Turkcell 3gs 4.3.3 cydia yüklü cihazı restore ederken aktivasyon ekranında takıldı ve turkcell sim kartı tanıyamadı arkadaşlar .TİM den almıştım.baseband 05.16.02.Jailbreak yapsam da unlock yapamıyorum baseband desteklemediği için.Zaten jailbreak kullanmamak için restore yapmaya karar vermiştim .Yardımlarınızı bekliyorum var mıdır bir çözümü.

DeMo
16-06-2011, 15:21
Türkcell'den alınma cihaza neden unlock yapmaya çalışıyorsunuz anlayamadım ¿

Restore ettikten sonra turkcell sim kartı takarsınız ve itunes'i açarsınız zaten kendisi sim kartı tanır ve size aktive ettiğine dair bir mesaj gösterir. Peşinden tamam dersiniz ve itunes'de bulunan bir yedeği mi yükleyeyim yoksa yeni bir cihaz olarak tanıtayım mı der o kadar..

Eğer ki sim kartı takmanıza ve peşinden itunesi açmanıza rağmen bu işlemi yapmıyorsa aklıma gelen tek şey itunes sürümünüz çok mu eski ?

parasomniac001
16-06-2011, 15:23
İtunes sürümünü yeni güncelledim ve aynen dediğiniz gibi sim lock olmamasına rağmen simi tanımıyor .

DeMo
16-06-2011, 17:15
Cihazı turkcell'den kontratlı mı aldınız yoksa peşin parayla mı ve garantisi devam ediyor mu ?

parasomniac001
16-06-2011, 20:39
kontratlı almıştım 14 ay oldu garantisi devam ediyordur sanırım ama cydia yüklemiştim

DeMo
16-06-2011, 21:21
Jailbreak yapmışsınız ama sonrasında cihazı yeniden restore ettiyseniz zaten herşey sıfırlanıyor.
Turkcell'den kontratla aldığınız cihaz üzerinde Turkcell'in sim kilidi vardır. Aktivasyon ve kullanım sadece Turkcell sim kartı ile olabilir ve siz aktivasyonu yapamıyorsunuz. Yeniden restore ettiyseniz ve Turkcell sim kartına sahip olduğunuzdan eminseniz :) yapacak tek şey aktivasyon işlemini yapan bir custom sürüm oluşturmak. Yöntem bu : http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-|-windows.html (http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-%7C-windows.html)

Ama en başından söyleyeyim bunu yapmak çok saçma.

Bence önce Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayıp bir kere cihaz üzerindeki sim kilidi kaldırın. iPhone 4'lerin sim kilitsiz satışından itibaren kontratlı 3G ve 3Gs alanlar operatörlerini arayıp sim kilidin kaldırılmasını talep ederlerse buna olumlu cevap veriyorlar. Henüz kontrat süreniz bitmese dahi kaldırıyorlar kilidi. Ben geçen ay vodafonda yaptım bunu bilginiz olsun.

Bu şekilde yeniden aktivasyonu deneyin. Eğer hala olmuyorsa ya cihazı restore ettiğiniz sürümde bir problem var yada cihazda...