PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Jailbreak sonrası

erdemefe
16-06-2011, 01:03
arkadaşalar 4-5 aylık ipad 1 kullanıcısıyım aldığımda versiyon 4.2.1 di güncelleye güncelleye 4.3.3e geldim ve ilk defa cesaretimi toplayıp geçen hafta 4.3.3 versiyonuna jailbreak yaptım ve fark ettimki cihazın tadı daha yeni çıkıyor :) önceleri bi sorun yokdu ama şimdi ufak ufak sorunlar hissediyorum uygulamalarla alakalı olarak genel olarak bi kararsızlık sözkonusu bazı uygulamalar açılmıyor bazıları kendiliğinen kapanıyor bazıları açıldıktan sonra kapanıyor özellikle büyük boyutlu oyunlarda sorunlar çıkıyor mesela realracing2 hd'yi yükledim 1-2 bölüm oynadım bi bölüme gelince sürekli oyundan atmaya başladı bunun gibi bir sorun fifa11de de oldu bazen bi sorun yok bazende kendiliğinden oyundan atıyor. mesela asphalt 6 hiç çalışmadı bu sorunlar benim cihaz ya da frimware ilemi alakalı yoksa oyunların crackli olması ilemi alakalı. jailbreak yapmadan önce restore ile cihazı yenilememiştim direk 5 aylık sistemin üstüne jailbreak yaptım bunla alakalı bir durum olabilirmi 4.3.3e restrore yapıp tekrar jb yapmam sorunu çözermi? he birde cydiayı açtığımda üstte yeşil yazı ile SHSH:IOS 4.3.3 yazıyor bu ne demek cydia benim shsh kaydımı direk aldımı aldıysa nereye koydu atıyorum ios 6 geldiğinde 4.3.3e dönebilecekmiyim?

DeDeLi
16-06-2011, 11:23
Anlattıgınız sorunlar bazen uygulamayla alakalı da olabiliyor bazen de restore istedigini de gösterebiliyor..RealRac2 sorunu bendede vardı.belli bir % den sonra tam yarışa başlayacagı sırada uygulamadan atıyordu iphone 4 te.Diger uygulamalar için de tekrar aynı uygulamanın başka biri tarafından crack lenmişini bulup deneyebilirsiniz..Dediginiz gibi 5 aylık bir ipad'in üstüne JB yapmanızda etkili olmış olabilir restore hiçte fena olmazdı.
Cydia da gördügünüz 4.3.3 shsh kaydı sizin o versiyon için kaydınızın alındıgını gösterir ve dediginiz gibi IOS 6 da cıksa iştediginiz takdirde o versiyona dönebilirsiniz

erdemefe
16-06-2011, 14:41
cevaplariniz icin tesekkur ederim o zaman bana bi restrore yolu gorundu peki ssh kaydimi nereye aldi bu cydia geri donnmek istedigimde ne yapmam gerekicek??

GKTG
16-06-2011, 15:58
cevaplariniz icin tesekkur ederim o zaman bana bi restrore yolu gorundu peki ssh kaydimi nereye aldi bu cydia geri donnmek istedigimde ne yapmam gerekicek??

SHSH Kaydınız olduğunu öğrenmek için Tinyumbrella yı kullanabilirsiniz. Tinyumbrella yı açtıktan sonra 3 seçenek vardır. General - Log - Advanced. Advanced e tıklayıp Request SHSH from Cydia seçeneğini işaretleyip Save SHSH butonuna basıp Cydia dan aldığınız shsh kayıdını pc nize atabilir ve iTunes üzerinden rahatça restore edebilirsiniz.