PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları "Transfer Purchases" nasıl yapılır?

ksk33
13-06-2011, 14:33
Herkese merhaba. yeni aldığım lphone 4 telefonuma arkadaşım istediğim oyunları ve programları yükledi ve benden aşağıda yazanları yapmamı istedi. ancak son aşamaya geldiğimde "Transfer Purchases" diyorum ve Copying "Facebook" yazıp geçiyor, ardından Copying "Şansım" yazıyor ve ondan sonra sayfadan çıkıyor. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. (bu arada telefonumda yaklaşık 100 oyun ve 30 tane program var)

1-ilk önce iTunes programını indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.Telefonu bilgisayara bağlamıyoruz.
buradan indirebilirsin : iTunes Download (http://www.apple.com/itunes/download/)
veya ; Apple - iTunes - Download iTunes Now (http://www.apple.com/itunes/download/)

2-Telefonu bilgisayara bağlamadan. iTunes programını çalıştırıyoruz ve programın menülerinden "Store>Sign in" tıklayıp iTunes hesabımızı giriyoruz (Bkz: resim1)

3-iTunes programını kapatmadan, Telefonu bilgisayara bağlıyoruz ve iTunes'in sol tarafında "SERKAN's iPhone" şeklinde telefonu görmen gerekiyor. (Bkz: resim2)

4-Telefonu resimdeki gibi gördükten sonra iTunes'in menülerinden "Store>Authorize This Computer" seçeneğine tıklayıp tekrar iTunes hesabımızı giriyoruz. (Bkz: resim3)

5-son olarak telefonumuzdaki tüm programları PC'ye kopyalamak için; iTunes'in sol tarafındaki "SERKAN's iPhone" ibaresine sağ tıklayıp "Transfer Purchases" seçeneğine tıklıyoruz ve iTunes işlem yapmaya başlıyor bekliyoruz biraz uzun sürübilir. (Bkz: resim4)

ksk33
13-06-2011, 15:09
konu ile ilgili bilgisi olan birisinden cevap bekliyorum..

DeDeLi
13-06-2011, 15:20
konu ile ilgili bilgisi olan birisinden cevap bekliyorum..

Ben ne cvp beklediginizi hala anlamadım..
"Transfer Purchases" yaptıgınızda telefondaki uygulamaları bilgisayarınıza gönderirsiniz işlem budur.Eger bu işlemi yapmadıgınızda iTunes kendi hafızasındaki uygulama müzik vs cihaza atacagı için PC üzerinde kayıtlı olmayan uygulamalar silinecektir.Kısaca telefonunuza installous'tan ya da başka bir bilgisayar üzerinden uygulama attınız bunu kendi bilgisayarınıza aktarmak için bu işlemi yapmanız sizin için iyi olacaktır...

ksk33
13-06-2011, 15:23
ben ilk defa kendi bilgisayarımda bu işlemi yapmaya çalışıyorum. daha doğrusu şöyle söyleyim, telefonumu satın alıp direk arkadaşıma gönderdim. içerisine oyun ve program yükleyip geri gönderdi, ve benden yukarda belirtiiğim işlemleri yapmamı istedi. son aşamaya kadar geldim ama son aşamada Transfer Purchases diyince 2-3 saniye sonra autorize değil deyip çıkıyordu. ama autorize yap dediğimde bu bilgisayar zaten autorized diye uyarı veriyor.

DeDeLi
13-06-2011, 15:30
ben ilk defa kendi bilgisayarımda bu işlemi yapmaya çalışıyorum. daha doğrusu şöyle söyleyim, telefonumu satın alıp direk arkadaşıma gönderdim. içerisine oyun ve program yükleyip geri gönderdi, ve benden yukarda belirtiiğim işlemleri yapmamı istedi. son aşamaya kadar geldim ama son aşamada Transfer Purchases diyince 2-3 saniye sonra autorize değil deyip çıkıyordu. ama autorize yap dediğimde bu bilgisayar zaten autorized diye uyarı veriyor.

Telefonunuzda Ayarlar>store kısmına girin oraya kendi ID ve şifrenizi yazın yani iTunes a yazdıgınız ID ve şifreyi.
Daha sonra iTunes>Store kısmına girip tekrar Authorize this computer deyin.(Eger olmaz ise Deauthorize this computer deyin daha sonra tekrar Authorize this com. diyerek aktif hale getirmeyi deneyin)
Bunlardan sonra Apple store dan bedava bir uygulama indirin..
Daha sonra "Transfer Purchases" deyin..umarım olur

ksk33
13-06-2011, 15:47
maalesef olmuyor yine aynı uyarıyı alıyorum. oyunları yükleyen arkadaşımda yurt dışına çıktığı için bende çok hakim değilim konuya ama yazılanları yapmama rağmen aynı uyarıyı alıyorum. ve sanırım bu şekilde müzik veya resimde atamayacağım. başka bir yöntemi varmıdır bu işlemi yapabilmenin?

ksk33
13-06-2011, 19:16
kaç defa denedim ama yinede olmuyor her defasında aynı uyarıyı alıyorum. sanırım bir yerlerde yanlış yapıyorum.. şimdi ne yapmam gerekiyor??