PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti

pantene
12-06-2011, 12:35
arkadaşlar dün internet üzerinden iphone 4 aldım yurt dışı malı sımm free..
telefon bana geldıgınde jelatınlıydı yanı sıfır.. elımde faturasıda var
ılk gun kullanmaya basladım home tusu arada bır gıdıyordu.
bugun 2,gun home tusu hıc basmıyor..
ıphone garantı kapsamında hangı sırketler bakıyo acaba turkıyede varmı boyle bı uygulama ?

GKTG
12-06-2011, 12:39
Konu uygun bölüme taşınmıştır. Lütfen konu açarken uygun bölüme açmaya özen gösteriniz.

pantene
12-06-2011, 12:41
bu konu hakkında bi bilgisi olan yokmu?

SalihBxl
12-06-2011, 12:56
Bilfigim kadariyla Turkiye'de garanti muhabbeti saglikli sekilde islemiyor.

Ogzhnozcn
12-06-2011, 13:10
Apple türkiye Distribitörü Bilkom bilgisayardır buradan bilgi alabilirsin

Apple » Bilkom (http://www.bilkom.com.tr/tr/markalarimiz/apple/)

NeGReDo
12-06-2011, 15:05
Apple türkiye Distribitörü Bilkom bilgisayardır buradan bilgi alabilirsin

Apple » Bilkom (http://www.bilkom.com.tr/tr/markalarimiz/apple/)

bilkom sadece ipodlara bakıyor arkadaşım yanlış yönlerdime yapma.genpa tcell'in iphone lara vodafone'un kilere teleservice diye bakıyor ama apple faturasıyla bakmıyorlar diye biliyorum.Adamlar da kendilerinin ithal etmediği cihazı tamir etmek istememeleri normaldir diye düşünüyorum.yurtiçi faturalı cihaz aldığınızda garanti gayet sağlıklı işliyor

Ogzhnozcn
12-06-2011, 16:15
Ben dikkat ederseniz bilgi alabilirsiniz dedim sizde aciklamissiniz

AhmedKaymakci
12-06-2011, 17:27
Yurtdışı cihazları tr de apple store (resmi olarak) bulunmadığı için maalesef garanti kapsamında kabul edilmiyor bu arada cihazın yazılımı ne?

pantene
12-06-2011, 17:28
peki ne yapamam gerekiyor , yada ne yapayım sizce ?
home tuşunu tamır ettıreyımmı ? ettırırsem orjınal tusmu takayım ?

AhmedKaymakci
12-06-2011, 17:31
peki ne yapamam gerekiyor , yada ne yapayım sizce ?
home tuşunu tamır ettıreyımmı ? ettırırsem orjınal tusmu takayım ?

Hocam ücret dahilinde değiştirmeni tavsiye ediyorum,orjinal taktırınki ileride bir problem yaşama ihtimaliniz daha düşük olsun

pantene
12-06-2011, 17:37
anlamadıgım nokta ınternette orjınal home tusu 25 tl yazıyo ne kadar orjınaldırki =)
orjınal home tuslarının fıyatları hakkında bı bılgınız varmı

NeGReDo
12-06-2011, 17:39
genpa yada teleservice'e yaptıracaksan eğer parça fiyatının epey üzerinde bir ücret ödersiniz ki yapacaklar diye bir garanti de veremem.Genpa'yı arayarak bir fiyat sorabilirsiniz.

pantene
12-06-2011, 18:26
pekı baska ne önerirsiniz bana bu konuda illa orjınal mi takayım baska bı cozum yolu yokmudur home tusunu kullanmanın

Ogzhnozcn
12-06-2011, 18:49
İphone 3g İçin orjinal home tuşu 95 tl dir Tavsiyem orjinal takdırmandır

NeGReDo
12-06-2011, 19:09
pekı baska ne önerirsiniz bana bu konuda illa orjınal mi takayım baska bı cozum yolu yokmudur home tusunu kullanmanın

tavsiyem bütçenize göre,eğer imkanınız var ise orjinal taktırmanız yönünde.Tabii orjinalini nereden bulabilirsiniz diye soracak olursanız kim orjinal derse desin ben doğruluğuna inanmam.Neden derseniz artık her yer yan sanayi üreten küçük üretim yapan çin atölyelerinin malzemeleriyle dolu.Orjinal nerden bulurum dersen dediğim gibi genpa,ya da teleservice'e sorardım.Orda taktırırmıyım derseniz daha az para vermek için istanbul doğubank'ta taktırırdım.Orjinal olması bence o kadar önemli olmazdı neden derseniz eğer ekran gibi görüntü kalitesini engelleyecek yada dokunmatik gibi kalite farkı olacak bir parça değil.bir de bu cihaza sağlam olsun çok uzun süre kullanıcam diyemiyorum çünkü en kötü senede bir iphone değiştiriyorum.Taş patlasa 2 sene olsun.Yan sanayi ya da orjinal 2 sene dayanır diye düşünüyorum.

pantene
12-06-2011, 20:09
çok sagolun cok tesekkur ederım pekı tamır sansı varmıdır sizce ?

Ogzhnozcn
12-06-2011, 20:12
tamir şansı vardır tabikide yetkili servisleri araştırın ve bir telefon açın sizi bilgilendirirler