PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Yeni İphone 4 Aktive Olmuyor

cansewer
12-06-2011, 00:09
(http://forum.donanimhaber.com/m_49843212/tm.htm#)Arkadaşlar bugün hong hong ürünü sim free iphone 4 aldım.Micro simim yok itunese bağladığımda '' ther (http://forum.donanimhaber.com/m_49843212/tm.htm#)e is no sim card installed in the iphone you are attempting to activate'' yazıyor iphone aktive olmuyor.

Yardım lütfen.

husdogar
12-06-2011, 00:22
Sımkartsız aktive olmaz Itunes üzerinden. Herhangibir simcard ile aktive edebilirsin. Eger ki JB yapacaksan DFU moduna alabildiğin için rahatlıkla JB yaparsın ve JB sırasında da otomatik activa olmuş olarak telefon açılır. Ama JB yapsan da yapmasan da simkart alacaksın nasıl olsa? Bence önce simkart ile activation yap. Hem simkilitsiz oldugunu da görmüş olursun. İlla AT&T simlock yapmıyor. Herhangibir operatör de bunu uygulayabiliyor.
Bildiğim kadarıyla ilgili yerlerinden kesersen normal simcard da microsim olarak işlev görüyor. İnternetten bir araştır istersen ya da microsim alacağın günü bekle.

cansewer
12-06-2011, 00:52
Öncelikle detaylı cevabınız için teşekkür ederim.Az önce sim kartı kesip denedim ama malesef olmadı.Sizce JB yapiyim mi herhangi bir sorun oluştururmu.

husdogar
12-06-2011, 00:57
Bu forumda anlatılanlarla ilgili karar vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Bence ise JB olmadan Iphone kullanılmaz. Bence çok yavan. Bence illaki JB yapın fakat önceden de belirttiğim gibi önce bir simkilitsiz olarak aleti açın-kullanın ve emin olun.
Bunları yapmadan önce kesinlikle telefonu Itunes üzerinden update etmeyin. Baseband yükselebilir ve geri dönülmez yollara girebilirsiniz UNlock ile ilgili. Bence sabredin microsim ile aktive edin ve sonra da JB yapın.

cansewer
12-06-2011, 01:01
Peki teşekkürler ancak cihazım sim free aldığım yer öle söledi.Kutunun arkasındaki harflere bakarak cihaz hong hong üretimi olduğunu örendim.Oranın cihazları sim free olmuyormu ?

husdogar
12-06-2011, 01:09
Emin nasıl olabilirsin? Ben olamam. Belki %95 free dir. Ben Fransız operatörlerinin de kontratlı Simlock cihaz sattığını biliyorum mesela. Tercihi tamamen sana bırakıyorum.

cansewer
12-06-2011, 01:12
Peki şimdi ben jailbreak yapınca hangi sürümün jailbreağini yapıcam sürümü nasıl öğrenebilirm

husdogar
12-06-2011, 13:24
Eğer ki Unlock ile ilgili bir problemin yoksa en güncel sürüme JB yapabilirsin. ISO 4.3.3 oluyor bu da. Ama Unlock ile ilgili problemin var ise IOS 4.1 den sonrası GEVEY ile unlock yapabiliyor sadece. Böyle bir durumda en güncel sürüme yükseltmemen lazım telefonunu. Dediğim gibi Unlock ile ilgili sıkıntı mevcut şu an. Ama JB ile ilgili hiç bir problem yok.