PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Custom Fw Yüklerken Recovery Modda Kaldı

AppleWolf
12-06-2011, 00:07
Merhaba arkadaşlar 3g cihaz 4.0 sürümündeyken daha hızlansın diye indirme merkezindeki 4.1 baseband yükseltmeyen cfw yükledim yüklerken 16xx bir hata verdi ve cihaz recovery moda girdi şu anda neler yapabilirm yardımcı olabilirseniz sevinirim

husdogar
12-06-2011, 00:29
16XX hatalarını engellemek için telefonu Custom DFU moduna alman gerekir. Bunu da RedSn0w programı ile yapabilirsin. Bildiğim kadarıyla 3G IOS 4.2.1 için olan RedSn0w Custom DFU moduna alıyor telefonu. Bu programla Custom DFU moduna telefonu alıp sonra Itunes üzerinde istediğin Custom Firmware'ı yükleyebilirsin. Bir de IREB diye bir program var. O da Custom DFU moduna alıyor telefonu. Onu da kullanabilirsin. 16XX hatası çok da problem değil. Genel hata kodlarıyla ilgili bilgi almak için ayrı bir konu mevcuttur. Önce onu okumanı tavsiye ederim.

AppleWolf
12-06-2011, 00:36
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim recboot ile rc moddan çıkardım ve şu an eski haline döndü bu akşam yaşadığım korku ile artık 6 ay sürüm yükleyebilceğimi sanmıyorum dün akşamda zaten vistadan xp'ye çevirmek istedim pc'yi sata disk olayı yüzünden bilgisayarda kaymıştı sonra onuda düzelttim ama böyle işler ters gidince bir daha dokunasım gelmiyor neyse iyi geceler tekrar teşekkür ederim

husdogar
12-06-2011, 00:40
Kendi mesajımın altındaki Teşekkürler butonuna tıklarsanız daha makbule geçer. İyi geceler...

hknbrznc
19-06-2011, 10:40
merhabalar.ipod touch 4 cihazımı dün gece 4.2.1(jb) 4.3.3 custom.firmware hazırlayıp yükseltmek istedim.son sürüm itunes yüklendikten sonra,denemelerimde hep restore sorunu aldım,ama cihazım her seferinde eski haline döndü.son denememde ise ekranda itunes a bağlayınız işareti takılı kaldı.restore yapmam gerekiyor ama ,orjinal ipsw yide ,custom ipsw yide kabul etmiyor işlem başlamadan.16** hatası alıyorum hep.yardımcı olabilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.umarım doğru konu başlığına danışmışımdır...

XANTHE
19-06-2011, 10:47
merhabalar.ipod touch 4 cihazımı dün gece 4.2.1(jb) 4.3.3 custom.firmware hazırlayıp yükseltmek istedim.son sürüm itunes yüklendikten sonra,denemelerimde hep restore sorunu aldım,ama cihazım her seferinde eski haline döndü.son denememde ise ekranda itunes a bağlayınız işareti takılı kaldı.restore yapmam gerekiyor ama ,orjinal ipsw yide ,custom ipsw yide kabul etmiyor işlem başlamadan.16** hatası alıyorum hep.yardımcı olabilirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.umarım doğru konu başlığına danışmışımdır...

Cihazınızı pcye bağlayıp dfu moda alın ardından itunesi açın ve restore seçeneğini seçin. Cihaz itunes üzerinden update olacaktır.

efegiray
19-06-2011, 10:49
iReb programı ile dfu moda alın daha sonra cwf yüklemeyi deneyin

hknbrznc
19-06-2011, 10:59
öncelikle teşekkürler.cihazımı laptopuma bağlayıp artık dfu alamıyorum ama ne yazık ki.almaya çalıştığım da otomatik itunes açılıp restore uyarısı veriyor.yapmaya çalıştığımda da yine16** hatası çıkıyor.

XANTHE
19-06-2011, 11:02
itunes üzerindeki otomatik açılma seçeneğini kaldırın ardından dikkatlice dfu moda alın. Home ve power tusları çalısıyosa dfu moda geçecektir.

efegiray
19-06-2011, 11:02
birde kabloyu çıkarıp şuanda bulunduğun durumdan çıkmayı dene istersen:
power+home tuşuna basılı tut elma gelince powerı bırak ipodun açılması lazım

efegiray
19-06-2011, 11:06
açıldıktan sonra iReb veya redsnow ile dfu ya alabilirsiniz fakat normalde nolursa olsun dfu ya alınıyo diye biliyorum

hknbrznc
19-06-2011, 11:08
itunesta otomatik açılma etkin değil zaten.home ve power tuşlarım da sağlam.ama ekranda itunesa bağlayın resmi çıkıyor yapmaya çalıştığım zaman.kablosuz 'home +power',dediğiniz işlemide yaptım,yine itunesa bağlayın resmi çıktı.teşekkürler desteğiniz için..

dean
19-06-2011, 12:04
itunesta otomatik açılma etkin değil zaten.home ve power tuşlarım da sağlam.ama ekranda itunesa bağlayın resmi çıkıyor yapmaya çalıştığım zaman.kablosuz 'home +power',dediğiniz işlemide yaptım,yine itunesa bağlayın resmi çıktı.teşekkürler desteğiniz için..
iReb ile denemişmiydiniz?

hknbrznc
19-06-2011, 12:18
pc üzerinde bazı değişiklikler yaparak(yeniden itunes yükleme,usb hublerı tekrar kurma)şimdi jb'siz 4.3.3 kuruyorum.ilgilenen herkese teşekkürler..