PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPHONE 4 Update Sorunu

minutari
03-06-2011, 10:02
Arkadaşlar merhaba,
Elimde yurtdışı Simlock iphone 4 IOS 4.1 versiyon var. Cihazın versiyonunu yükseltmek istiyorum ancak aşağıdaki hatayı alıyorum;

"The İphone "Zafer's İphone" could not be updated. This device isn't eligible for the requested build."

Nasıl update edebilirim. Yardımcı olurmusunuz.
Teşekkürler.

Not: IOS 4.3 sürümünü indirip Shıft+Restore yapmama rağmen aynı hatayı alıyorum.

faik
03-06-2011, 10:16
Simlock ise update etme zaten. Unlock yok çünkü. Eğer gevey falan kullanıyorsan o başka. O zaman update için kullandığın bilgisayarın işletim sistemine göre hosts dosyasında bazı değişiklikler yapman lazım. Veya 4.3.3 içerikli custom firmware yüklemen lazım. Her iki durumun açıklamaları forumda mevcut. Biraz onlara göz atman lazım ...

DeMo
03-06-2011, 10:57
Öncelikle faik'in dediği gibi eğer cihazı gevey ile kullanıyorsanız problem yok. Fakat cihazınıza 4.1 sürümü baseband yükseltmeden yüklendiyse sizde aynı şekilde baseband yükseltmeden 4.3.3 yüklemelisiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-|-windows.html

Eğer gevey kullanıyorsanız zaten cihaz simkilitli ve versiyon yüklsetmenizde bir sakınca yok.

Eğer eski sürümler ( 4.2.1, 4.3, 4.3.1,4.3.2) için SHSH kaydınız yok ise bu sürümleri yükleyemezsiniz. Sadece son sürüm olan 4.3.3'ü yükleyebilirsiniz. SHSH kayıtlarıyla ilgili bilgi için burayı okuyun : http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

Zaten son sürüm olan 4.3.3 yüklemek istiyorsanız C:\Windows\System32\drivers\ içindeki etc klasörünü silip bilgisayarı yeniden başlatın ve iTunes'in son versiyonunun kurulu olduğundan emin olduktan sonra restoreye başlayın.

minutari
03-06-2011, 11:00
Öncelikle Hızlı cevap için Teşekkürler.
Cihazı Gevey ile kullanıyorum. Restore yaptığım bilgisayarımda Macbook. İşletim Sistemi Mac os x 10.6.7.
Telefonumu jailbreak yapabileceğim en son IOS versiyonu ile restore etmek istiyorum.
Saygılarımla.

DeMo
03-06-2011, 11:12
O halde etc klasörü ile ilgili anlattıklarımı unutun, ben windows kullandığınızı varsayarak öyle demiştim :)

Son versiyon olan 4.3.3'ü yükleyebilirsiniz. Öncelikle indirme merkezinden iPhone 4 için 4.3.3 sürümünü indirin: iPhone 4 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=cat&id=17)

Daha sonra iTunes'in son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Sanıyorum son sürüm 10.2.2. iTunes'in kendi sayfasından indirebilirsiniz. Forumda indirme merkezinde de Mac Os X için iTunes'in sürümleri mevcut ama son sürüm mü değil mi emin değilim.

Daha sonra ilk mesajınızda yazdınız gibi Shift + Restore diyerek indirdiğiniz 4.3.3 sürümünü göstererek restore işlemine başlayabilirsiniz. Bu arada resim+rehber+sms...vs... datalarınız önemli ise yedeklerini almayı ihmal etmeyin. Forumda backup ile ilgili çeşitli yöntemler var.

minutari
03-06-2011, 12:19
Sağolun arkadaşlar.
Sürümü indirip restore ettikten sonra SYSH kaydı almam gerekir mi?

DeMo
03-06-2011, 12:22
SHSH kaydını mutlaka alın. Çünkü yeni versiyon çıktıktan sonra bir süre sonra artık 4.3.3 için shsh kaydı alamayacaksınız.
SHSH kaydı da malum önceki versiyonları yüklemek için gerekli.

minutari
03-06-2011, 13:45
Teşekkürler arkadaşlar.