PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşım büyük bir sorunla karşı karşıya :(

VIP
01-06-2011, 19:24
Merhabalar arkadaşımın cihazı iPhone 4 yurtdışı ve fw si 4.0.1. bugün 4.3.3 e yükselttikten sonra iTunes tan SIM uyarısı gelmiş. Yani sim kartını kabul etmio. Napılabilir.SAanırsam öncesinden unlock yapması lazımdı acil yardımlarınızı bekliyorum...ve cihaz da itunesa bağlayın işareti var ve itunes ta dediğim gibi simkart uyumlu değil diyor???

lodge_314
01-06-2011, 19:41
geçmiş olsun, elmas değerindeki versiyonu kaybetmişsiniz ne yazık ki :)
durum şu; yükseltmeden önceki versiyonu yazılım olarak kırabiliyor istediğiniz sim kartla çalıştrabiliyordunuz, ancak 4.0.1 den sonra ki hiçbir versiyonda simkilitini kıran program olan "ultrasn0w" çalışmıyor. itunes'un verdiği sim uyarısnı "redsn0w ile 4.3.3 Jailbreak" yaparak geçebilirsiniz. Hattınızı kullanmanız için "Gevey Sim" denilen bir aparata ihtiyacınız var. Tırnak içesindeki kelimelerle ilgili sitede yeteri kadar konu mevcut araştırma yaparsanız uygun bir sonuca ulaşabilirsiniz.
Kolay gelsin...

VIP
01-06-2011, 21:47
peki şu an sadece itunes a takın gözüküüyor yine de jb yapabilirmi?

orkuncetin
09-06-2011, 01:28
evet yapılabilir dfu moduna cihazı almayı siteden okuyun redsnow ve uygun ipsw ile jb yapın

maverick1986
09-06-2011, 10:42
selam arkadaşım GEVEY kartlara aldanıp fazla para vermeyin. sizin sorunuzu çözecek GEVEY kart fakat çok para isterlerse biraz araştırın derim. şuan yurtdışı sitelerinde 10$ kadar düşmüş durumda çin mallarıda piyasada var ben kullandım pek fark ettirmiyor fakat şunu belirteyim.
* GEVEY kart orjinal değilse Sim Rehberiniz +9 la başlayan numaraları görür fakat bununda çaresi sitemizde mevcut http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler/27275-iphone-4-4-2-1-gevey-unlock-sonrasi-rehber-sorunu.html
* GEVEY kart şunu söyleyeyim acayip ŞARJ yiyor(en azından bende öyle sorun vardı) pilin bittiğinde de işlemleri var yapmak zorunda kalıyorsun ama mecbur; sana tavsiyet güneş şarj üniteleri var onları kullanman. veya en kısa zamanda satıp SimFree cihaz alman ben kurtuldum ingiltereden aldım.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...Saygılarımla,

VIP
09-06-2011, 12:40
tamam teşekkürler arkadaşıma söyleyeceğim gerçi şu an tamire vermiş gevey sim gelicekmiş 1 haftaya...o da zaten geçen hafta beyaz almıştı onu kullanıyor şimdi.