PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları transfer purchases hatası

drmmr14
29-05-2011, 14:21
arkadaşlar bana bir arkadaşımdan ipod touch 4 8gb hediye olarak geldi. jailbreak yapılmamış konumda ve içinde 44 adet uygulama var. bunları yedekleyip jailbreak yapmak istiyorum fakat yedekleyemiyorum. transfer purchases yapmakla baya bi uğraştım maalesef olmadı bilgisayarı authorize işlemi yapamıyor. iphone pc suite ve ifunbox kullanmayı denedim fakat birisi uygulamaları görüp yedek almıyor, öbürü (funbox) uygulamaları dahi görmüyor.

jailbreak sonrası bu programlar ve saveleri silinir mi? yoksa yedek alabilmek için farklı bir program mı denemeliyim?

şimdiden teşekkürler

GKTG
29-05-2011, 15:28
Transfer Purchases ile cihazı yedekleyemezsiniz. Ancak cihaza iTunes dışı uygulama vs. yüklediyseniz bu işlemi yaparsınız. Jb yapınca cihazdaki bilgiler vs silinmez bunu da belirteyim. Yine de yedeklemek istersiniz iTunes'te cihazın adına sağ tıklayıp Backup a tıklamanız yeterli.

drmmr14
29-05-2011, 15:31
hocam cihazı yedekleme açısından değil, içindeki oyunları/programları *.ipa şeklinde almak istiyordum o yüzden uğraşıyordum
ama yanlış anlamadıysam jailbreak bu oyunları/programları ve bunların save dosyalarını silmiyor değil mi?

edit: jailbreak için hangi yöntemi tavsiye edersiniz? versiyonu 4.3.3 e yükseltmemin bir avantajı olur mu? (şu an versiyon:4.1)

bu arada ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ediyorum

GKTG
29-05-2011, 15:33
hocam cihazı yedekleme açısından değil, içindeki oyunları/programları *.ipa şeklinde almak istiyordum o yüzden uğraşıyordum
ama yanlış anlamadıysam jailbreak bu oyunları/programları ve bunların save dosyalarını silmiyor değil mi?

bu arada ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ediyorum

Hayır silmiyor. iPa olarak almak istiyorsanız iTunes zaten kendi kütüphanesinde bütün uygulamaların ipa dosyalarını saklıyor.

Windows 7 de: Müzik/iTunes/iTunes Media/Mobile Applications klasöründedir.

drmmr14
29-05-2011, 15:35
hocam bahsettiğiniz klasörde hiç bir dosya yok. ama jailbreak sonrası appsync ile yedeğini alabileceğimi düşünüyorum

edit: jailbreak için hangi yöntemi tavsiye edersiniz? versiyonu 4.3.3 e yükseltmemin bir avantajı olur mu? (şu an versiyon:4.1)

GKTG
29-05-2011, 15:49
hocam bahsettiğiniz klasörde hiç bir dosya yok. ama jailbreak sonrası appsync ile yedeğini alabileceğimi düşünüyorum

4.1 için GreenPois0n RC4 ü tavsiye ederim. Sürüm yükseltmek size kalmış birşeydir. Eğer 4.3.3 e yükseltmek isterseniz jb için Redsnow 0.9.6rc17 ve Snowbreeze 2.7.3 tavsiye ederim.