PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Installous 4.4.2 No Result Sorunsali

insomniac212
27-05-2011, 10:45
selamlar arkadaslar Installous 4.4.2 yüklü cihazimda cydia sorun yok installous ile indirebiliyorum fakat manuel olarak ne yazarsam yazayim Search barina NO RESULT hatasini almaktayim ne yapmam gerekli bu konu hakkinda bilgisi olan var mi acaba tesekkürler [&:]

iSylar
27-05-2011, 11:00
Cydia'dan silip tekrar yükleyip denemeni öneririm.

insomniac212
27-05-2011, 11:14
cihaz ios 4.3.3
installous 4.2.2 (hackulos reposundan çekiorum)

ok tekrar bu sekilde bir deniyeyim çok tesekkürler

GKTG
27-05-2011, 11:37
Konu uygun bölüme taşınmıştır. Allah aşkına sorununuz varsa inceleme bölümü ile ne alakası var sorduğunuz sorunun? Lütfen dikkat ediniz bu hususa.

insomniac212
27-05-2011, 11:53
pardon [:(]

bu arada sorunum haala devam etmekte [gl=18.gif] kaldirip tekrardan kurmama ragmen installous da search etmem aktif degil :s baska repolardan çekmenin faydasi olurmu sizce?

DeviLJoN
27-05-2011, 12:48
Arama mı yapamıyorsunuz yoksa arama yaparken hata mı veriyor installous. Eğer arama yaparken hata veriyorsa yanlış karakter kullanmış olabilirsiniz. Arama sayfa gidin (turkey, veya facebook) olarak arama yaptırın sonuç gelmez ise installous sorun var demektir. Eğer belirttiğim şekilde yazdığınızda hata verirse, installous kaldırın, hackulo.us kaynağından appsync 4+ kurun, sonra installous kurun bu şekilde arama yapın.

DeMo
27-05-2011, 13:02
DeviLJon'nun söylediklerine ek olarak bazen bende de aynı sorun olunca önce Browse bölümüne girerek Kategorilerin gelmesini bekleyip sonra arama bölümüne geçiyorum. Birde örneğin Facebook uygulamasını yükleyeceksiniz; Faceb gibi kısaltarak arama yaptığınızda çıkmıyor. AppStore'da "Faceb" yazarsanız hemen karşınıza geliyor ama burada arama yaparken uygulamanın tam adını yazarsanız sonuç alabiliyorsunuz.

insomniac212
27-05-2011, 13:06
çok tesekkürler simdi dedginiz yöntemi deniyecegim evet tam isim yazmama ragmen no result sonuç yok demekte browse diyip app kategorilerden tek tek gezerek dolanarak bulup indirebiliyorum search edicem diyelim tam ismini girmeme ragmen problem olmakta simdi kaldirip en bastan deniyecegim

insomniac212
27-05-2011, 13:37
hayde simdide kullanmadigim bir kanagi kaldirdim Cydia iconu borddan kalboldu ama jb programlarim aktif nasil geri getirelibilirm Cydia programini geri :s tekrardan jb islemini yaparsam suan hali hazirdaki programlarim silinecek mi

DeviLJoN
27-05-2011, 13:40
cydia deb dosyasını bulun internetten indirin, deb dosyasını ifile, usb disk veya ifunbox arayıcılığıyla kurun

insomniac212
27-05-2011, 13:43
ok tesekkürler sitede kurulum hakkinda bilgisi vardir sanirim bu kadar hakim degilim açikcasi Cydia islemlerine

insomniac212
27-05-2011, 14:06
mac için bulamadim acikcasi ifile, ifunbox

cydia deb dosyasini indirdim biryerden fakat bunu nasil yapacagim hakkinda bilgin var ise payis edersen çok sevinirim ilk kez deniyecegim bu islemi çünkü

cydia dan sourcesden kullanmadagim bir app kaldirdim tekrar açtigimda cydia yoktu ama suan cihazimda önceden yükldedigm cydia uygulamari sorunsuz çalismakta, simdi sizin dediginiz yolu denemeye çalisiyorum basaramaz isem tekrardan jb yapsam suan kurulu olan uygulamalarim uçarmi? yoksa direkt jb yaptigimda uygulamar aynen kalir cydia programida bordumda yerini alir mi :)

insomniac212
27-05-2011, 14:29
iPhone Explorer ifunbox islemi ile ayni sanrim onu buldu deb dosyalarinida buldum fakat islemi nasil yapicam??

insomniac212
27-05-2011, 15:25
sorunu çözdüm gibi BigBoss icon set i kaldirdigim için sknti yasiorum bunu tekrardan yüklemeyi deniyorum iPhone Explorer ile arastirmalarima göre köprüler tutmamakta :/

iPhone Explorer http://i55.tinypic.com/jjtmab.jpg

var/root/Media/ Cydia/AutoInstall

Media alt menüsünde bende Cydia görünmemekte acaba pc ile ifunbox ile mi denemem gerekmekte

DeMo
27-05-2011, 15:35
Lütfen üst üst mesaj yazmak yerine en son yazdığınız mesaj üzerinde düzeltme veya eklemeler yapınız.

DeviLJoN
27-05-2011, 15:36
üst üste mesaj atmanıza gerek yok, usb disk programına atın oradan çalıştırın oradan olmazsa, ifile aracılığıyla çalıştırın. Normalde program vardı ama cydia kurupta yükleme yapabiliyorduk appcake diye ama cydia kaybolduğu için bunları yapmak zorundasınız. Pc ile şöyle yapabiliriz;
ifunbox, iphonebrowser gibi programlarla; var/root/Media/Cydia/AutoInstall dosyasının içerisine deb uzantılı dosyayı koyun, sonra telefonu kapatıp açın ve respring yapın.