PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları iPad2 ve iTunes birbiri ile bağlanmıyor.

lvntcpkn
26-05-2011, 16:22
Selamlar.
Bu forumda ilk mesajım. Umarım burda bana çare bulabilirim...
Sorunum şöyle üstadlar;

iPad2 64GB Wifi modeli sahibiyim. Masaüstü PC(win7-64bit) var. iTunes 10.2.2.14 yüklü.
USB ile ipad'i bağladığımda itunes görmüyor. Başka pc de bağladığımda görüyor (yani ipad yada usb kablosunda sorun yok). PCnin usb portlarında hiç bir arıza yok kesinlikle...
Netten araştırma yaptığımda bazı anakartlar ile 64 bit OS larda problem çıkabiliyor diye okudum ( https://discussions.apple.com/thread/2157442?start=0&tstart=0 )...
Bunun bir çözümü varmı varsa nedir yardımlarınızı bekliyorum...

Teşekkür ederim.

FireWalkeR
26-05-2011, 16:33
iTunes'in 64 bit versiyonunu denedinizmi?

denemediyseniz buyrun buradan indirebilirsiniz: http://support.apple.com/kb/DL1047

lvntcpkn
26-05-2011, 16:39
iTunes'in 64 bit versiyonunu denedinizmi?
Tabiki zaten 64 bit versiyonu yüklü hocam

FireWalkeR
26-05-2011, 16:52
usb portlarında da bir sorun yok demişsiniz o zaman 32 bit windows 7 yükleyip denemekte fayda var

lvntcpkn
26-05-2011, 16:58
usb portlarında da bir sorun yok demişsiniz o zaman 32 bit windows 7 yükleyip denemekte fayda var
Hocam sen format at diyorsun yani.

FireWalkeR
26-05-2011, 17:14
soruna bakarak yapacak pek bir şey gelmiyor aklıma sanal pc'de dene diyecem ama usb görmüyor doğal olarak sanal pc'de görmeyecek format atıp 32 bit bir işletim sisteminde denemek lazım bence çünkü başka bir bilgisayarda gördü demişsin, denediğin bilgisayarda işletim sistemi 64 bit miydi?

lvntcpkn
26-05-2011, 17:48
32 bit denediğim bilgisayar. Ama ipad'i bağladığımda görüyor ve otomatik kullan açılıyor. Aç deyince ipad kamerası ile çektiğim fotoları görebiliyorum hatta....
Format atamam hocam bnm format atmam demek 2 günlük iş demek ve 8GB yerine 3GB ram kullanmam demek...
Başka çözüm lazım.

lvntcpkn
27-05-2011, 11:24
yoku bi bilen ???

lvntcpkn
27-05-2011, 17:45
OH BE ! ÇÖZDÜM...

Benimle aynı dertten yanan insanlar için ÇÖZÜM aşşağıdadır. (Yukarıda yaptıklarım ile bir bağlantısı varmı bilmiyorum-zanletmiyorum)

-Önce besmele çekiyoruz =)
-Revo Uninstaller indirilir ve kurulur. Çalıştırılır.
-Apple Mobile Device, iTunes, QuickTime, Bonjour SİLİNİR (silme işlemi: listeden seçip uninstall diyoruz ve 3 aşamayı bekliyoruz. Sonra alttan ''Advanced'' seçip ''Scan'' tuşuna basıyoruz önümüze ne gelirse işaretleyip(kutuları) ''Delete'' diyoruz).
-Restart atıyoruz.
-Antivirüsü kapatıyoruz(bi alakası var mı bilmiyorum ama ben kapadım).
-iTunes 64Bit indiriyoruz ve kuruyoruz (kurma yeri olarak ''Programfilesx86'' değil ''Program Files'' ı seçiyoruz)
-iPad'in açma/kapama tuşu ve Home tuşuna aynı anda basıyoruz ve apple logosu belirip kaybolunca bırakıyoruz.
-iPad'i bağlıyoruz... (ilk bağladığımda ''ipad cannot be synced. The reguired file cannot be found'' dedi ama sonra düzeldi)
-VE RAHATÇA KULLANIYORUZ !!!!

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim...