PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları İPhone 3G 4.2.1'den 3.1.2/3 'e Geçme Sorunsalı

usernotfound
24-05-2011, 09:38
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi İPhone 3G kullanıyorum.
Versiyon olarak şu an kullanılacak son versiyon olan 4.2.1 var. Aynı zamanda Jailbreak 'li kullanıyorum telefonu.
Telefonu hattımı avea'ya taşıdım taşıyalı acayip bir kasma görüyorum.
Facebook'ta yüklemeler yavaş, Twitter desen aynı. Mesaj yazarken birharfe basıyorum o harf 5-10 sn takılı kalıyor v.b.
Whats App 'ta da durum aynı.
Bu sıkıntılardan dolayı telefonu 3.1.2 yada 3.1.3'e downgrade etmeyi planıyorum ama daha önce bu tür bir işlem yapmış olanlardan ya da bu konuda fikri olanlardan birbilgi almak istiyorum.
Telefonda en çok kullandığım app'ler sırasıyla,
Whats App, Face, Twitter, SAhibinden, GG, MSN, GAzeteler, Viber, .
Bazen arada sırada aklıma gelirse bir iki oyunda oynarım.
Sorum şu olacak, eğer ben telefonu 3..1.2 yada 3.1.3'e downgrade edersem yukarıda yazdığım applerden hangilerini kullanamam.
Eğer hepsini kullanırsam direkt geçiyorum 3.x.x versiyonuna
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Saygılar.

KaleXitus
24-05-2011, 10:27
Yazdığın uygulamalrın çoğu yeni sürüme göre uyarlanmış eski sürümlerini bulabileceğini sanmıyorum ama çalışabilecek olanlar vardır mutlaka.

SHSH kaydın var mı? SHSH yoksa düşüremezsin.

usernotfound
24-05-2011, 10:33
Bildiğim kadarı ile 3G'lere SHSH kaydına gerek yok..
Belirttiğin durumdan eminmisin ?

Yazdığın uygulamalrın çoğu yeni sürüme göre uyarlanmış eski sürümlerini bulabileceğini sanmıyorum ama çalışabilecek olanlar vardır mutlaka.

SHSH kaydın var mı? SHSH yoksa düşüremezsin.

KaleXitus
24-05-2011, 12:29
Ben duymadım bir bilen cevap versin ona ama bildiğim kadarıyla 3g'lerdede shsh gerekli.

DeMo
24-05-2011, 13:14
3G için 3.1.3'e düşerken SHSH kaydını sorgulamıyor. Defalarca yaptım. Fakat restore sonrası 1015 gibi bir hata verip recovery modda kalıyor. Tiny Umrella veya fixrecovery ile bu moddan çıkıyorsunuz. Yüklemenin hemen başında başka bir hata alırsanız işleme başlamadan önce Tiny Umrella'da start server dedikten sonra restoreye başlayın.

usernotfound
24-05-2011, 19:33
Bende dediginiz gibi biliyordum, bu islemi yapan biri olarak belirtmeniz iyi oldu..

Sent from my iPhone using Forum Runner

Malmsteen
26-08-2011, 14:46
Merhabalar. İphone 3G telefonumu 4.2.1 sürümünden 3.1.3 sürümüne düşürdüm. Daha doğrusu bütün adımları sırasıyla yaptım. DFU moda aldım ardından 3.1.3 ile itunes'dan firmwareyi yükledim. Aldığım 1015 hatasından sonra Recboot vasıtasıyla recovery moddan kurtuldum. ancak telefon açıldığında sadece acil arama yapılabiliyor ve usb simgesi çıkıyor. Ne yapmam gerek ?

reflexs
27-08-2011, 01:39
Malmsteen Cihazı DFU moda alıp JB yap. zaten 1015 hatasını aldıysan doğru yoldasındır. DFU'ya al ve JB yap o kadar.