PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPad için hangi jailbreak yöntemini kullanacağım

utkugsutku
21-05-2011, 12:26
Merhaba arkadaşlar
Tekrar konu açtığım için k. bakmayın,forum da bir çok jailbreak konusu olunca karıştırdım açıkçası emin olmak istedim. Aynı zamanda cihazım yurtdışı olduğu için
iPad (1) 3G + Wifi kullanıyorum
Yurtdışı kayıtlı
Pasaporta kayıtlı ve 3G'yi sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum
Sürümde sadece 4.3 yazıyor
Tam olarak hangi jailbreak yöntemini uygulamam gerek. Sim Unlock falan yapmam gerekiyor mu?
İlgilenirseniz sevinirim
Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla

DeDeLi
21-05-2011, 12:35
Cihazınız hayırlı olsun öncelikle..
Cihazınıza http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/26316-ios-4-3-1-untethered-jailbreak-redsn0w-0-9-6rc12.html bu konudan JB yapabilirsiniz.4.3 ve 4.3.1 versiyonları redsnow 0.9.6.rc12 ile JB oluyor.oradaki işlemleri 4.3 firmware göstererek yapabilirsiniz.Yine sorunuz olursa o konu altından sorup yardım alabilirsiniz.iPad lerde unlock sorunu yoktur sadece 3G kullanabilmek için pasaporta kayıt ettirmeniz gereklidir o işlemi zaten siz yapmışsınız.

utkugsutku
23-05-2011, 21:09
Cihazınız hayırlı olsun öncelikle..
Cihazınıza http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/26316-ios-4-3-1-untethered-jailbreak-redsn0w-0-9-6rc12.html bu konudan JB yapabilirsiniz.4.3 ve 4.3.1 versiyonları redsnow 0.9.6.rc12 ile JB oluyor.oradaki işlemleri 4.3 firmware göstererek yapabilirsiniz.Yine sorunuz olursa o konu altından sorup yardım alabilirsiniz.iPad lerde unlock sorunu yoktur sadece 3G kullanabilmek için pasaporta kayıt ettirmeniz gereklidir o işlemi zaten siz yapmışsınız.

Öncelikle ilginiz için teşekkürler
Denilen tüm yöntemleri sırasıyla yaptım. iPadte downloading jailbreak yazısı, bir ananas resmi vs. sırasıyla çıktı :)
ancak ipadi açtığımda cydia dışında hiç bir değişiklik yoktu. cydianın ise kendi ikonu yoktu beyaz bir ikon vardı ve tıklayınca hiç birşey olmuyordu...
Nerede yanlış yaptım acaba
Şimdiden tekrar teşekkürler

DeDeLi
23-05-2011, 21:14
Öncelikle ilginiz için teşekkürler
Denilen tüm yöntemleri sırasıyla yaptım. iPadte downloading jailbreak yazısı, bir ananas resmi vs. sırasıyla çıktı :)
ancak ipadi açtığımda cydia dışında hiç bir değişiklik yoktu. cydianın ise kendi ikonu yoktu beyaz bir ikon vardı ve tıklayınca hiç birşey olmuyordu...
Nerede yanlış yaptım acaba
Şimdiden tekrar teşekkürler

Cihazınızı kapatıp tekrar açın sorunsuz JB olduysa Cydia düzelecektir..

utkugsutku
23-05-2011, 21:28
Kapatıp yeniden açtım ancak değişen bir şey yok durum aynı.
iPadin sürümü 4.3 olarak gözüküyor hala 4.3.1 olarak değil...
1. Öncelikle eger 4.3.1 degilse cihazinizi "Update" yada "Shift+Restore" yoluyla 4.3.1`e yükseltiniz.
denmiş. redsn0w'da dosya seçip yaptığım işlem bu mudur acaba?

DeDeLi
23-05-2011, 21:35
Kapatıp yeniden açtım ancak değişen bir şey yok durum aynı.
iPadin sürümü 4.3 olarak gözüküyor hala 4.3.1 olarak değil...
1. Öncelikle eger 4.3.1 degilse cihazinizi "Update" yada "Shift+Restore" yoluyla 4.3.1`e yükseltiniz.
denmiş. redsn0w'da dosya seçip yaptığım işlem bu mudur acaba?
Bence siz hiç başınızı ağrıtmayın IOS 4.3.3 e yükseltip http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27574-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-redsnow-0-9-6rc16-winmac.html buradan JB yapmayı deneyin.4.3.3 daha stabildir digerlerine göre

utkugsutku
23-05-2011, 21:47
dosya olarak 4.3.3'ü indiriyorum şu anda ve jailbreak işleminde 4.3.3 dosyasını seçeceğim anladığım kadarıyla. Direk bunu jailbreak işlemi sırasında yapabilirim değil mi? itunes üzerinden vs. yapmama gerek yok?

DeDeLi
23-05-2011, 21:53
dosya olarak 4.3.3'ü indiriyorum şu anda ve jailbreak işleminde 4.3.3 dosyasını seçeceğim anladığım kadarıyla. Direk bunu jailbreak işlemi sırasında yapabilirim değil mi? itunes üzerinden vs. yapmama gerek yok?
IOS 4.3.3 ile shift+restore yöntemiyle restore etmeniz gerekli daha sonra redsnow ile JB yaparken orjnal fw yi göstererek JB yapmalısınız.cihazınızda 4.3.3 yüklü olmalı

utkugsutku
25-05-2011, 02:26
sorunsuz bir şekilde 4.3.3'e jailbreak yaptım :) herşey için teşekkürler