PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 01.59.00 ve 4.0.1 hakkında

Ator
19-05-2011, 18:14
01.59.00 baseband'a sahip ve 4.0.1'de bi iphone 4 var elimde.
unlocklu olduğu için bir sorun yaşamadan en fazla hangi sürüme yükseltebilirim ?
ultrasnowla unlock edildiği için custom firmware kullanamıyorum değil mi ?
öyleyse ne yapmalıyım ? araştırdım fakat işin içinden çıkamadım,teşekkürler [:)]

DeDeLi
19-05-2011, 18:18
öncelikle orjinal Fw kesinlikle yüklemeyin..
Shsh kayıtlarınızın oldugu versiyonlara yükseltebilirsiniz..Eger yok ise baseband koruyarak sadece 4.3.3 e yükseltebilirsiniz.

Ator
04-06-2011, 19:39
4.2.1,4.3 ve 4.3.3'e shsh kaydım var.bunlardan herhangi birinin custom fw'ini bulup, yükleyebilmem mümkün mü yani ?

DeDeLi
04-06-2011, 19:50
4.2.1,4.3 ve 4.3.3'e shsh kaydım var.bunlardan herhangi birinin custom fw'ini bulup, yükleyebilmem mümkün mü yani ?
İsterseniz kendinizde CFW oluşturup yükleyebilirsiniz..bende shsh kaydı olan versiyonlardan 4.3.3 ü yükleyin tabi siz bilirsiniz.Ona göre yönlendireyim sizi hangisini isterseniz

Ator
04-06-2011, 20:04
ben şimdi şu linkteki : Download 4.3.3 Custom Firmware IPSW Untethered - iPhone 4, 3GS, iPad, iPod Touch 4G, 3G [Jailbreak - Activated] - Jailbreak 4.3.1 / 4.3.2 / 4.3.3 /iOS 5 Untethered - iPad 2 Jailbreak (http://www.limera1n.cc/2011/05/download-433-custom-firmware-ipsw.html) , "iPhone 4 iOS 4.3.3 Custom ipsw firmware untethered - Activated ( for users who are not on official carrier SIM card' ı indiriyorum.Peki, bunu yükledikten sonra tekrar jailbreak yapmam ve unlock etmem gerekecek mi ? Yani bunu yüklesem, hiçbir sorun olmadan, güncellenmiş olarak kullanmaya devam edebilir miyim ?

DeDeLi
04-06-2011, 20:27
Bunu yüklerseniz cihazınız hem Jailbreak olacak hemde baseband ükselmeden 4.3.3 olacak..Cihazınıza uygun olanı seçin ama Activated olanı seçin..Sizin için en uygunu odur.

Ator
04-06-2011, 20:30
çok teşekkür ederim.şimdi deneyeceğim.son olarak bir sorum daha var, telefonu kapatıp açtığımda bazen invalid sim diyor ve çekmiyor.unlocklu olduğu için normal birşey mi bu ?

DeDeLi
04-06-2011, 20:32
Olabilir uçak moduna alıp kapatmayı deneyin düzelir..Kolay gelsin size işlemlerde

Ator
04-06-2011, 20:58
the iphone "iphone" could not be restored.An unknown error occured (21) çıktı.tekrar denedim ama tekrar aynı hata çıktı.Ne yapmalıyım sizce ?

DeDeLi
04-06-2011, 21:08
CFW lerde oluyor bu şekilde isterseniz kendiniz bir CFW oluşturup deneyin
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-|-windows.html bu konudan yapabilirsiniz.

Ama CFW oluştururken dikkat etmeniz gereken şeyler var ben kısaca yazayım kafanızda şekillensin..
ilk Expert mode>General (burada Hactivated kısmını işaretle) daha sonra next deyip Build IPSW oluşan CFW ile shift +restore yoluyla restore edin dedigim gibi ireb ile DFU mode a almayı unutmayın.

Ator
04-06-2011, 21:20
bir de yeni fark ettim.iTunes sürümüm eskiymiş.yeni update'ine baktım ; sync with ios 4.3 var.şimdiki sürüm 4.3 ile uyumlu olmadığı için de yüklemiyor olabilir mi ?
bunun etkisi olabilir mi yani ? yoksa kendim cfw oluşturmaya mı geçeyim ?

DeDeLi
04-06-2011, 21:22
Siz en güncel iTUnes'u kurun önce daha sonra indirdiginiz CFW yüklemeyi deneyin tekrar.Olmaz ise kendiniz CFW oluşturmayı deneyin sonra

Ator
04-06-2011, 21:53
evet, sonunda oldu.çok teşekkür ederim size.

olur da diğer kullanıcılar da aynı problemle karşılaşırlar diye ne yaptığımı yazayım :
iTunes'u güncelledikten sonraki denememde de olmadı ama, ondan sonra ideb ile daha dikkat ederek dfu moduna aldım.ve bu seferde diğerinden farklı olarak bir saniyeliğine beyaz ekran çıktı ve custom fw sorunsuz bir şekilde yüklendi.

şimdilik jailbreak'ta veya unlock'ta bir sorun olup olmadığına bakmadım ama 4.3.3' e yükseldi ve baseband halen eskisi gibi 01.59.00'da.

DeDeLi'ye çok teşekkür ederim, yardım etmeseydiniz bir türlü yükseltemeyecektim.teşekkürler tekrardan.Umarım son bir soruyu daha mazur görürsünüz.evde wi-fi olmadığı için cydia'dan ultrasn0w'u yükleyemiyorum.bunu bilgisayar üzerinden ifunbox falan gibi programlarla atmamın imkanı var mı ?

DeDeLi
04-06-2011, 22:07
evet, sonunda oldu.çok teşekkür ederim size.

olur da diğer kullanıcılar da aynı problemle karşılaşırlar diye ne yaptığımı yazayım :
iTunes'u güncelledikten sonraki denememde de olmadı ama, ondan sonra ideb ile daha dikkat ederek dfu moduna aldım.ve bu seferde diğerinden farklı olarak bir saniyeliğine beyaz ekran çıktı ve custom fw sorunsuz bir şekilde yüklendi.

şimdilik jailbreak'ta veya unlock'ta bir sorun olup olmadığına bakmadım ama 4.3.3' e yükseldi ve baseband halen eskisi gibi 01.59.00'da.

DeDeLi'ye çok teşekkür ederim, yardım etmeseydiniz bir türlü yükseltemeyecektim.teşekkürler tekrardan.Umarım son bir soruyu daha mazur görürsünüz.evde wi-fi olmadığı için cydia'dan ultrasn0w'u yükleyemiyorum.bunu bilgisayar üzerinden ifunbox falan gibi programlarla atmamın imkanı var mı ?

iFunbox gibi programları kullanman için afc2dd yamasını cydia üzerinden kurman gerekli o yüzden Wifi lazım yine :) Yani sana Wi-Fi lazım :)

Ator
04-06-2011, 22:13
ama afc2add olmayınca telefon ifunbox'da jailed olarak görünüyor ve içi görünmüyor degil miydi ? fakat bende ifunbox cihazın içini gösteriyor, gene de yapamaz mıyım ?

DeDeLi
04-06-2011, 22:15
Deb dosyalarını vs atamazsınız..Garanti olsun Wifi olsun

Ator
04-06-2011, 22:16
peki, tamam.çok teşekkür ederim tekrardan :)