PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mac Os X Partition

ygtgngr
19-05-2011, 14:45
Merhaba...Lion DP 2 yi kurmak için macbook umun harddisk inde yeni bi partiton yaratmaya çalışıyorum fakat 'Could not modify partition map because filesystem verification failed' uyarısını alıyorum ve işlemi kendi kendine iptal ediyor..Bu konuda bilgisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler

ygtgngr
28-05-2011, 21:49
bilgisi olan yok mu :(

Tra4nce
28-05-2011, 23:01
Merhaba...Lion DP 2 yi kurmak için macbook umun harddisk inde yeni bi partiton yaratmaya çalışıyorum fakat 'Could not modify partition map because filesystem verification failed' uyarısını alıyorum ve işlemi kendi kendine iptal ediyor..Bu konuda bilgisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler

Bende HP de mac os yüklü sıkıntı yasamadım macbook da nasıl tam bilemicem

Tapatalk ile iPhone'umdan gönderildi.

massari
29-05-2011, 01:27
tam bilmiyorum ama dusuncemi soylemek istedim sadece, belki isletim sistemi kurulu olan hardiski bolmeye calisiyorsundur ve bu yuzden izin vermiyor olabilirmi? bu arada lion dp 3 cikti ve ben onu kullaniyorum suana gore stabil calsiyor hatta leopardi tamamen sildim.. mac acilirken alt tusuna basili tut oradan diske komple format atarak kur ve bu sayede sorun yasayacagini sanmiyorum...

ygtgngr
29-05-2011, 10:29
öncelikle teşekkürler ama bir sorum daha olacak...dmg dosyası olarak gelmiyormu bunu mac çalışmazken nasıl kurabilirim dvd ye falan çeksem yine işe yaramaz çünkü dmg ler sadece mac açıkken çalışıyor ?

massari
29-05-2011, 20:09
tesekkuru bide tesekkurler butonuna basarak yaparsan daha cok cok memlun olurum :))) eep biraz daha uzun yol olacak ama soyle bir sey yapabilirsin, harici bir harddisk bagla mac'e sonra onun icine kur bi isletim sistemi lionu falan sonra yeni kurdugun sistemden acip mac'i kopmle kendi hardiskine format at ve tekrar lionu bu sefer kendi harddiskine kur.. biliyorum biraz uzun yol oldu ve 1 bucuk saatini alir ama suanlik aklima gelen yontem bu arkadasim :)

orkuncetin
09-06-2011, 01:37
Merhaba...Lion DP 2 yi kurmak için macbook umun harddisk inde yeni bi partiton yaratmaya çalışıyorum fakat 'Could not modify partition map because filesystem verification failed' uyarısını alıyorum ve işlemi kendi kendine iptal ediyor..Bu konuda bilgisi olan varmı? Şimdiden teşekkürler,

arkadaşım burda diyorki
disk bölümleme haritasını yani tablosunu modifiye edemedim çünkü dosya sistemi onaylaması başarız

bu durumda senin mac os için disk check işlemi yapman lazım

snow leopard dvdsine ihtiyacın var öncelikle
dvdyi koy mac i kapat
açılırken sesi duyduğun anda c tuşuna bas basılı tut
dvdden mac boot edecek
açılan menüden disk utility çalıştır
mac hdd olanı seç
verify disk seç
işlemin bitmesini bekle
gerekli disk işlemlerini orda gerçekleştir sistemi kapat ve aç
eğer verify başarısız olursa repair gerekicektir
aynı menüden repair disk seç
mac i kapat aç

kolay gelsin

not: mutlaka önce backup almayı ihmal etme mac'te kolay kolay dosya uçmaz ama yine de dikkatli olmak lazım backup almak şart