PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları GEVEY kullanım sorunu hk

pasifikli
16-05-2011, 19:54
Benim bir sıkıntım var.
Amerika'dan iphone 4 getirttim. AT&T. Sim Kilidi mevcut.baseband 04.10.01. Telefon geldiğinde cahilliğimden olsa gerek itunes tan direkt sürümü 4.3.2 ye yükselttim. tabi ordan sim kilidini cydia ile kırılamayacağını bilmiyordum. son olarak bari olmuyo sürümü 4.3.3 yaptım belki işe yararda ultrasnowla falan kazayla kırılır dedim. ama malumunuz yine olmadı. son şans dedim gevey alıyım. geveyi de aldım ve tüm adımları doğru uygulayarak kullanmaya çalıştım.onda da turkcell yazısı geldi hatta görüşme de yaptım aam çok kısa süre içerisinde uyarı geldi "sim'iniz bir mesaj gönderdi" diye. ardından da hat gitti. hattın gelmesi için tekrar kapatıp açmak zorunda kalıyorum, tabi yine aynı mevzuu. anlayağınız iphone 4 ü henüz telefon olarak kullanmaya maalesef başlayamadım.

yazılımsal olarak şifreyi kırmaıyoruz, shsh kaydını almadığımız içinde sürümünü düşüremiyorum. sizde unlock yapabileceğim shsh kaydı varsa bana mail atsanız işe yararmı, her telefonun aynı mı oluyor onu da bilmiyorum. aile saadetim için yardım :(

SalihBxl
16-05-2011, 20:04
Shsh kayitlari her cihaz icin ayridir. O yuzden ise yaramaz.

DeDeLi
16-05-2011, 20:06
Benim bir sıkıntım var.
Amerika'dan iphone 4 getirttim. AT&T. Sim Kilidi mevcut.baseband 04.10.01. Telefon geldiğinde cahilliğimden olsa gerek itunes tan direkt sürümü 4.3.2 ye yükselttim. tabi ordan sim kilidini cydia ile kırılamayacağını bilmiyordum. son olarak bari olmuyo sürümü 4.3.3 yaptım belki işe yararda ultrasnowla falan kazayla kırılır dedim. ama malumunuz yine olmadı. son şans dedim gevey alıyım. geveyi de aldım ve tüm adımları doğru uygulayarak kullanmaya çalıştım.onda da turkcell yazısı geldi hatta görüşme de yaptım aam çok kısa süre içerisinde uyarı geldi "sim'iniz bir mesaj gönderdi" diye. ardından da hat gitti. hattın gelmesi için tekrar kapatıp açmak zorunda kalıyorum, tabi yine aynı mevzuu. anlayağınız iphone 4 ü henüz telefon olarak kullanmaya maalesef başlayamadım.

yazılımsal olarak şifreyi kırmaıyoruz, shsh kaydını almadığımız içinde sürümünü düşüremiyorum. sizde unlock yapabileceğim shsh kaydı varsa bana mail atsanız işe yararmı, her telefonun aynı mı oluyor onu da bilmiyorum. aile saadetim için yardım :(

İlk olarak shsh kaydı her telefon icin ayrı oluyor başkasının kaydını kullanamıyorsunuz
İkinci mevzu ise shsh kaydınız olsa dahi versiyon düşürseniz bile basebandınız düşmeyecektir o yüzden yine de unlock yapamazdınız.Unlock baseband ile alakalıdır versiyon ile değil...

lodge_314
16-05-2011, 20:40
geveyde şuan için versiyon veya baseband sorunu yok. versiyon 4.3.3 ve bb 4.10.01 de sorunsuz çalışıyor.
sizin sorununuz tam olarak nedir, her kapatılıp açıldığında aynı işlemleri yapmaktan mı şikayetçisiniz yoksa kullanırken hat kesiliyor ve geri gelmesi için telefonu baştan mı açmanız gerekiyor? eğer ikincisi ise geveyde sorun var :)

gezgin38
16-05-2011, 21:25
''benim iphone 4 4.1 sürümlü 02.10.04 basebantlı bir telefonum var ve bunu turbosimle kullanırken artık kullanamaz oldum..çünki tüm işlemleri yaptıktan sonra hattı bulmaya çalışırken servis yok uyarısıyla karşılaşıyorum. başka kartlarla denedim ama yine olmadı.. yazılımsal olduğunu söyledi bir arkadaş ve versiyon yükseltirsen düzelir dedi.. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.. tşkler şimdiden..''Aynı sorun aynı şekilde bendede oldu bende 4.3.3 e yükselttim ama yinede aynı sorun devam ediyor.. bu konuda yardımcı olursanız bende sevineceğim...

pasifikli
16-05-2011, 21:40
geveyde şuan için versiyon veya baseband sorunu yok. versiyon 4.3.3 ve bb 4.10.01 de sorunsuz çalışıyor.
sizin sorununuz tam olarak nedir, her kapatılıp açıldığında aynı işlemleri yapmaktan mı şikayetçisiniz yoksa kullanırken hat kesiliyor ve geri gelmesi için telefonu baştan mı açmanız gerekiyor? eğer ikincisi ise geveyde sorun var :)

"Sim'iniz bir mesaj gönderdi" diye bir uyarı veriyor. ardından hat gidiyor? sorun bu. peki bu baseband için yazılımsal unlock yapılamıyor mu?

DeMo
16-05-2011, 21:56
Hayır. Bulunduğunuz baseband'lar için unlock yok. iPhone 4'ler için yazılımsal olarak unlock yapılabilen son baseband 01.59.00'dır.

Siz Ultrasn0w'u yüklediyseniz silip tekrar deneyin.

Ayrıca sim'in şebekeye mesaj göndermesi bir takım ayarları almasıyla alakalı diye okumuştum. Sizin bunu engellemeniz gerekiyor. Bu sorun sıklıkla avea hatlarda oluyormuş. Fakat sizin Turkcell. o Halde Ayarlar/Telefon'da sim ile ilgili ayarları kontrol etmenizi öneririm. Orada oynamanız gereken ayarlar varsa karıştırın bence..

lodge_314
16-05-2011, 22:09
"Sim'iniz bir mesaj gönderdi" diye bir uyarı veriyor. ardından hat gidiyor? sorun bu. peki bu baseband için yazılımsal unlock yapılamıyor mu?
ben de aynı uyarıyı alıyordum, rehberinizde olmayan bir numarayı aradığınızda veya mesaj gönderdiğinizde geliyor. hattım vodafone şu şekilde çözdüm, Ayarlar - Telefon - SIM Uygulamaları - Kartvizit - Servis:ACIK görünüyordu KAPALI yaptım ve o uyarı artık gelmiyor. Tabi bende hat gitme diye bir sorun yoktu. Turkcell de sim uygulamaları kısmı tam nasıldır bilmiyorum DeMo'nun da dediği gibi karıştırın biraz.

pasifikli
16-05-2011, 22:58
bide şu oluyor. hat geliyor. 1 dakika geçmeden hatalı sim ve sim kart takılı değil uyarısı geliyor ardından turkcell yazan yerde SIM YOK diyor, hat gidiyor. gevey arızalımı desem o zaman hiç gelmez hat

DeMo
16-05-2011, 23:02
Sim uygulamalarına baktınız mı birşey var mı ?

Piyasada 15-20 $'a kadar düştü bu geveyler. Belkide arızalıdır bilemiyorum.

gezgin38
16-05-2011, 23:14
mart shopping diye bir sitede 7 dolara kadar düşmüş gevey turbosimler...ilgilenen arkadaşlara....

pasifikli
17-05-2011, 00:25
Sim uygulamalarına baktınız mı birşey var mı ?

Piyasada 15-20 $'a kadar düştü bu geveyler. Belkide arızalıdır bilemiyorum.

sim uygulalamrında turkcell in uygulamalrı falan var, pek işe yaramıo

onderonder
06-07-2011, 22:34
merhaba,
benim sorunum 4.3.3 ve jailbreak yapyım ( telefonumda gevey var ) inanılmaz pil bitiriyordu tekrar geri restore ederek normale döndüm şimdi telefonum itunes'a bağlan işareti çıkıyor.gevey ile simkartı takıyorum karşılama mesajının içi boş çıkıyor gevey artık açamıyor.
yardımcı olabilirmisiniz,
teşekkürler,,

eritonshehu
06-07-2011, 23:53
Aktivasyon yapman lazim. Gevey aktivasyon yapmaz

NeGReDo
07-07-2011, 00:58
merhaba,
benim sorunum 4.3.3 ve jailbreak yapyım ( telefonumda gevey var ) inanılmaz pil bitiriyordu tekrar geri restore ederek normale döndüm şimdi telefonum itunes'a bağlan işareti çıkıyor.gevey ile simkartı takıyorum karşılama mesajının içi boş çıkıyor gevey artık açamıyor.
yardımcı olabilirmisiniz,
teşekkürler,,

jailbreak yapıp geveyi o şekilde kullanabilirsin.

onderonder
07-07-2011, 11:00
jailbreak yaptım gevey'i kullandım ama sabah doldurduğum pil 5 saat gibi kısa sürede bitiyor telefon yeni 2 haftalık,
jailbreak ten geri döndüğümde telefon sim kilitli olduğu için itunes'e bağlantı kablosu çıkıyor ve açamıyorum..geveyde açtıgımda accept çıkıyor fakat ekran boş daha önde içerik yazısı çıkıyordu accept ettiğimde telefonu açabiliyordum.
artık açamıyorum,
bilmem anlatabildimmi,
kolay gelsin..

DeMo
07-07-2011, 11:08
Yukarıda arkadaşlar bahsetmiş. Sizin öncelikle aktivasyon yapmanız gerekiyor.

Cihazı restore ettikten sonra sim kart takılı iken bilgisayara bağlar ve iTunes'i açarak cihazı aktive edersiniz. Sim kilitli cihazlarda ki sizin ki böyle, cihaz üzerinde hangi gsm operatörünün sim kilidi varsa ancak o sim kartı ile aktive edebilirsiniz. Cihazınız amerikadan gelme bir cihaz ise at&t 'nin sim kartı gerekiyor. Ya da sn0wbreeze yöntemiyle custom sürüm yükleyerek cihazı aktive edebilirsiniz. Fakat custom sürüm yükledikten sonra sarj sorununuzun üzerinde bir de push bildirimleriyle alakalı sorun yaşayacağınızı garanti edebilirim.

Bu durumda ya cihaz üzerinde kilidi bulunan sim kartı bulmalısınız ya da yukarıda anlattığımı yapmalısınız.

onderonder
07-07-2011, 11:26
merhaba,
cihazım at&t üzerinden geldi kartım avea aktivasyon için müşteri hizmetleri ilemi görüşeceğim..

DeMo
07-07-2011, 11:29
Hayır avea ile bir işiniz yok.

Eğer at&t'nin sim kartı elinizde duruyorsa cihazı restore ettikten sonra gevey olmaksızın at&t'nin sim kartını takın cihaza ve itunes'i açın. Zaten birşey yapmanıza gerek kalmadan cihazı aktive ettiğinde dair mesajı verecek size. Sonrasında at&t'nin sim kartını çıkarıp geveyle beraber avea hattınızı takabilirsiniz.

onderonder
07-07-2011, 11:34
anladım,
ama malesef at&t kartı yok tekrar jailbrek yapacağım ama pilimi neden bu kadar hızlı bitiriyor anlamıyorum ciddi biçimde gözle seyredebiliyorum ve pil çok ısınıyor..

NeGReDo
07-07-2011, 12:00
anladım,
ama malesef at&t kartı yok tekrar jailbrek yapacağım ama pilimi neden bu kadar hızlı bitiriyor anlamıyorum ciddi biçimde gözle seyredebiliyorum ve pil çok ısınıyor..

ısınan muhtemelen işlemcidir.5 saat aktif kullanımda bitiyorsa 3G msn facebook sürekli aktifse internete giriyor,müzik dinliyor ve oyun oynuyorsanız normal bir süre.ama beklemede bitiyorsa sorun vardır.kullanım sayfanızdan bakabilirsiniz batarya kullanım süresine.ayarlar >genel >kullanım

onderonder
07-07-2011, 12:30
yardımlarınız için teşekkür ederim,