PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPhone 3G, 4.1 sürümünden 3.1.3'e Downgrade sorunu...

onaymaili
11-05-2011, 02:19
selamlar,

cihazım iphone 3G 16GB.
Cihazı servis update etmiş. Aşırı kasılma var, telefonu kullanamıyorum nerdeyse...

3.1.3 downgrade yapmaya calıstım ama mahvettim, şuan telefon dfu modda kaldı, ne downgrade yapabiliyorum nede eski haline getirebiliyorum.. telefon içinde önemli bilgilerim vardı, ve gün içindede yoğun bi şekilde telefon trafiğim oluyor ve bu nedenle biran önce (mümkünse sabaha kadar) bu sorunu çözmem lazım.. Yarımdı olabilecek kimse varmı??

Şimdiye kadar çok şey denedim, çoğu yerde okuduğum kadarıyla 3g ler için shsh kaydına gerek olmadığı.. bilgisayara iTunes 9.2 yükledim, 3.1.3 custom fw yükledim, dfu moda alıp shift + restore denedim ancak başta 3194 sorunun verdi çok şey denedim ancak şuan telefon dfu modda kaldı ve hiçbir işlem yapamıyorum.. shift+restore yapınca 16XX hatalarını alıyorum...

teşekkürler.

not: cihaz turkcellden alınmıştır. factory unlocktur.

DeviLJoN
11-05-2011, 13:15
shsh kaydınız olmadan eski sürümlere geçemezsiniz.

onaymaili
11-05-2011, 14:02
cihaz 3gs değil yanlız 3g.. buna rağmen geçemezmiyim ?

onaymaili
13-05-2011, 23:41
shsh kaydınız olmadan eski sürümlere geçemezsiniz.
eveet.. cihazı bugün itibariyle downgrade edebilmiş bulunmaktayım.. yardım etmeye çalıştınız biliyorum, bu yüzden teşekkür ederim ancak net bir bilgi sahibi olmadan kesin konuşmamanızı öneririm. Gayette geçebilirmişim, şuan 3.1.3 sürümünü kullanıyorum.

Sorun itunes ın eski sürüm olmasından ve FW'in Custom olmasından kaynaklanıyormuş. Orjinal FW ve son sürüm itunes ile tek seferde düşürmeyi gerçekleştirdim. En son 1015 kodlu hatayı verdi ve onuda iReb isimli program sayesinde çözdüm.
Tek sorun Backup dosyasını geri yükleme gerçekleştiremedim. 4.1.2 nin backup ı 3.1.3 ile uyumlu değilmiş, rehberimi kaybetmiştim, onuda outlook aracılığıyla kurtardım.. Aynı sorunlarla karşılaşan olursa yardımcı olabilirim, Ö.M. veya MSN yoluyla ulaşabilirler..

DeviLJoN
14-05-2011, 00:26
geçiş yaptınız ama telefonunuz için ne kadar sağlıklı, yarın öbür gün sürüm yükseltme veya düşürmede vs.. telefon recovery modda kaldığınıda aynı bilmişliği yapacakmısınız..

onaymaili
14-05-2011, 01:57
Lütfen üslubunuza dikkat ediniz. Bilmişlik felan yaptığım yok. Siz asıl bilmediğiniz konu hakkında kesin yargı ile konuştunuz ve bende yanlışınız olduğunu düzgün bir dille ifade ettim. Konumuz ilerde telefonun recovery veya herhangi bir ekranda takılıp takılmayacağı değil. Konu, sadece downgrade işleminin gerçekleştirilebilinip gerçekleştirilemeyeceğiyle ilgili...

dean
14-05-2011, 13:56
Lütfen esas konuyu saptırmadan ve hakaret yada aşağılayıcı konuşmadan yorumlarınızı yapınız. Herkes yorumlarında veya sorunlarının çözümlerini dile getirirken dikkatli olursa herşey daha güzel olur...