PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4 karşı tarafın sesi gelmiyor

theugh
07-05-2011, 19:44
Selam,

1 gündür telefonumun ahizesinden ses gelmemekte. Görüşmeyi hoparlöre verdiğimde ya da kulaklık ile sorun yok. 4.3.3 güncellemesinden sonra oldu sanırım. Neden olduğunu bilen bir arkadaş varmı? Bu arada telefona hiç jailbreak yapılmadı.

DeviLJoN
07-05-2011, 23:50
restore edip sürümü tekrar yüklediniz mi ? Yüklediğiniz halde veriyorsa, sorun donanımsaldır.

theugh
08-05-2011, 13:43
restore edip sürümü tekrar yüklediniz mi ? Yüklediğiniz halde veriyorsa, sorun donanımsaldır.

Cevap için teşekkürler. Sorun donanımsal sanırım, restore yaptım, backup ı geri yüklemeden de denedim olmadı. 1 aylık cihazda, 1 cm. yükseklikten bile düşmemesine rağmen bu sorunun çıkması birden soğuttu beni.

cem tanriover
08-05-2011, 14:09
birde restore edip backup'ı yüklemeden denermisiniz? Yani yeni iPhone olarak tanıtın? Belki backup tan kaynaklanan bi sorun vardır.

DeviLJoN
08-05-2011, 14:38
birde restore edip backup'ı yüklemeden denermisiniz? Yani yeni iPhone olarak tanıtın? Belki backup tan kaynaklanan bi sorun vardır.

zaten öyle denemiş, eğer donanımsalsa sorununuz şöyle bir deneyiniz; ahizenin olduğu bölgeye arkadan ve önden basılı tutun telefonunuzu çaldırın, eğer ses geliyorsa böyle ahize girişi temas etmiyordur.

CemBr
09-05-2011, 12:23
arkadasım bendede aynı sorun belki 10 kere yaşadım temassızlıktan oluyor telefonu 50 cm yükseklikten yere bıraktım arka kabının üzerine telefon çalıştı :D ama ben sana telefonu at demiyorum ben boyle yapmıştım telefonumda suanda hiç bir problemde yok ama arka kapaktata çizik bile yok snde iphone 4 var sanırım deneme :D derim ....