PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ucuza aldığı kamera "oyuncak" çıktı!

xewor3g
20-03-2009, 02:07
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir vatandaş, ucuza oyuncak kamera satılarak dolandırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Fatih Mahallesi'nde evine giden Halit Ö. (37) isimli kişinin önüne çıkan otomobilli bir kişi, "İzmir'den geldim, Mersin'e gidiyorum. Param bitti, yolda kaldım. Eğer para verirsen 500 TL değerinde kamerayı sana vereyim' teklifinde bulundu. Bunun üzerine cebindeki 300 TL parayı tanımadığı kişiye veren Halit Ö., kamerayı alarak eve gitti. Kamerayı çalıştırmak isteyen Halit Ö., kameranın oyuncak olduğunu öğrenince polis merkezine giderek kimliği belirsiz dolandırıcıdan şikayetçi oldu.

Polis, Halit Ö.'nün verdiği eşkal doğrultusunda olayla ilgili soruşturma başlattı.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, dolandırıcıların bu tür yöntemlerle vatandaşları mağdur ettiklerini, değerinin altında satılan malzemelere kuşkuyla bakılması gerektiğine dikkat çekti.

SaTuSa
20-03-2009, 02:14
Arkadaşlar bu konu gerçekten çok hassa ve çok fazla bu şekilde tipler var ortalıkta.Özellikle İzmir de oturanlara sesleneyim buradan.İzmir gıda çarşısı içinde tam 4 yol ağzı yada kaldırım kenarlarında arabasıyla geçenlere,fotoğraf makinesi,laptop,kamera ve benzeri şeyleri gösterip sizin arabada ve yolda olmanızdan faydalanarak alelacele itelemeye çalışıyorlar.cihazlar ya oyuncak,yada farklı bişey çıkıyor.aman dikkat edin arkadaşlar sizlerinde başı yanmasın böle şeylerden...

xewor3g
20-03-2009, 02:18
Ben de Antalyalılara bir uyarıda bulunayım. Migros AVM otoparkında benzer şeyler yaşanabiliyor. Benim başıma birkaç kez geldi. "İthal parfüm var çok ucuza satıyorum" falan diyorlar. Hatta kandırabilmek için "Uzun yola gidicem benzin param yok" gibi acındırma yollarına da başvuruyorlar. Kanmayın arkadaşlar.

Misafir.
20-03-2009, 09:53
asıl bu tür ürünleri alan fırsatçılara kızıyorum ben oh olmuş diyorum insan yolda kaldım diyen kişinin elindeki ucuz şeyleri almamalı fırsatçılık yapmamalı dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olursunuz atalarımız ne güzel söylemiş