PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık iPhone İstemiyoruz

INihat
04-05-2011, 06:04
O, iPhone'dan daha fazla arzulanıyor...

En çok arzulanan akıllı cebin iPhone olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu haberimiz pek de öyle demiyor!
http://www.chip.com.tr/images/content/20110304113153.jpg
Android, akıllı telefonlar için en çok tercih edilen platform

Akıllı telefon pazarında iOS ile Android arasındaki rekabetten hepimiz haberdarız. Peki kullanıcılar, yeni bir akıllı telefon alsalar hangi platformu tercih ederlerdi? İşte bu sorunun cevabı, market araştırma devlerinden olan Nielsen tarafından bulundu.

Nielsen'in daha önceki yaptığı araştırmada, 2010'un Temmuz ile Eylül ayları arasında bazı kullanıcılara, onların hangi platformu arzu ettikleri sorulmuştu. O zaman, kullanıcıların %33'ü iOS platformunu, %26'sı ise Anroid'i tercih etmişti. Fakat 2011'in ilk 3 ayı için tekrarlanan araştırmada Android'in iOS'tan daha çok rağbet gördüğü gözler önüne seriliyor. Zira, iPhone isteyenlerin yüzdesi 30 iken, buna karşılık Android %31'lik bir dilime sahip.

Diğer platformları da unutmamak gerek tabii ki; ama diğer tüm platformlar düşüşe geçmiş durumda. Blackberry isteyenlerin yüzdesi 13'ten %11'e, Windows Phone'un dilimi %7'den %6'ya, WebOS isteyenlerin yüzdesi ise 2'den %1'e düştü.

Google'ın, Android işletim sistemiyle birlikte diğer tüm platformlara büyük bir tehlike oluşturduğu, artık kanıtlanmış bir gerçek gibi görünüyor.

Kaynak : Chip Online

Ogzhnozcn
04-05-2011, 06:35
Ucuz(basit)malin talibi cok olurmus.Ornegin Neden insanlar daha cok windows kullaniyor cunku cerez basit.:)

Sessiz
04-05-2011, 07:55
Ucuz(basit)malin talibi cok olurmus.Ornegin Neden insanlar daha cok windows kullaniyor cunku cerez basit.:)

eheh haklisin bu konuda birde n8ile iphonu karsilastiriyorlar ya ona kopuyorum zuhahahah :D

AhmedKaymakci
04-05-2011, 08:49
eheh haklisin bu konuda birde n8ile iphonu karsilastiriyorlar ya ona kopuyorum zuhahahah :D

Hocam sen ne diyorsun bu chip bi ara 5800 ile iphone u karsilastirmisti,kim kazanmistir dersin tabiki 5800 :))

Ogzhnozcn
04-05-2011, 09:37
Benim bi yapımcı arkadaşım karşılaştırıyordu n8 i aleti inceleyince bir daha muhabbeti geçmedi ayrıca apple hiçbir cihazla karşılaştırılamaz Çünkü o her zaman farklı imzama bakın Farklı düşün slogan bu :)

MrPau
04-05-2011, 10:21
Vallahi bende iPhone den sıkılmaya başladım. Bu yaz Backberry Bold veya htc desire hd almayı düşünüyorum :)

Sessiz
06-05-2011, 07:46
Blackberry almada ne alırsan Al

santana1907
06-05-2011, 08:29
iphonenun üzerine bir telefon daha yok ki ben telefon işindeyim gerek uygulama gerekse hız bakımından eline su dökecek bırak yanına yaklaşacak cihaz yok ne atrix ne desire 2 ne nexus - s alayına gider eheheheh

iSylar
06-05-2011, 08:39
iPhone'u geçecek tek telefon diğer bir iPhone'dur:)

ozyuksel
06-05-2011, 13:58
Çok değil 1-2 sene sonra apple bir atılım yapmazsa android pazarı domine edecek. Şu anda apple aplikasyon ve popülerite avantajını kullanıyor ama android cephesinde aplikasyon çeşitliliği de popülerite de günbegün artmakta.

NeGReDo
06-05-2011, 15:54
Bence 1-2 seneye kalmaz.Ben şahsen ios'tan sıkıldım farklı deneyimler arayışındayım artık.Ama daha iphone'un kontratı bitmedi :) biter bitmez android li bir telefon alacağım

DeviLJoN
06-05-2011, 16:29
chip apple ürünlerine takmış durumda ve android'i iPhone'dan üstün çıkarıyor, anlamadım gitti. Bu adamlar google mı ? çalışıyorlar yoksa..

yurtalan92
06-05-2011, 18:24
Blackberry almada ne alırsan Al
blackberry ve iphone , 2 telefonuda kullanıyorum
iphone dan şaşmam :D blackberry'nin hiçbir özelliği yok bbm ile gündeme geldi , whatsapp ta onu zaten karşılıyor çok gereksiz bi telefon tabi telefon dursun masamın üstünde diyorsanız alın :D

DeviLJoN
06-05-2011, 19:12
palm pre seriside güzel palm kendi işletim sistemi web0s var cihazda istenileni çok güzel karşılıyor.

Ogzhnozcn
06-05-2011, 19:20
chip apple ürünlerine takmış durumda ve android'i iPhone'dan üstün çıkarıyor, anlamadım gitti. Bu adamlar google mı ? çalışıyorlar yoksa..

Belkide Çekemiyorlardır yada farklı olduğu için kötü buluyorlardır ya da apple ın Olağanüstü lüğünü göremiyecek kadar Körler

Unstoppable
06-05-2011, 21:46
Apple da canımı tek sıkan şey nesil arttıkça önceki nesillerin app leri kaldıramaması. Yeni nesillerde maddi durumu aşınca insanın canı sıkılıyor. Hiç bulaşmasaydım diyorum bazen apple a[:D]

emrahegrek
07-05-2011, 03:10
Atan arkadaşlar biraz yavaş atsın lütfen... Gerçi chip te yüzde birlik bi dilimi fazla abartmış amma birçok öngörüye göre Android önde, 5 yıl içerisinde de rakamlar artacak, artık Apple öyle ne yapsam satılır diye dusunemez, ios üzerinde ciddi arayuz değişiklikleri yapmak zorunda, iphone kullanıyorum demek için kullanan arkadaşlara lafım yok ,amma prof arkadaşlar için android ve htc onerimdir. En azından bir görün ogreneceklerinizde cabası, zaten çoğu kişi Apple a geri donmeyecektir..

Sent from my Desire HD using Tapatalk

santana1907
07-05-2011, 09:04
android telefonlar ön bellek sıkıntısını dahi aşamamış aciz telefonlardır classı yüksek kart alacaksın da onun sonra root edeceksin de sonra aplicationları ( ki iphonun yanıda 2g uygulaması kadar zayıf ve kısıtlı) yükleyeceksin de ( ki cogu kişi android serbest sanar jailbreak kadar da kolay degildir ve her cihaz root olmaz buna bide serbestlik derler ) sonra kullanmaya başlıcaksın da oda sıcacak yani bellek memory de patlıcaksın ne kadar task killer kursan da 3 tane 4 tane saglam uygulama ac patlar cihaz ekranlar zaten iphone nun yanına yaklamaz ki uygulamalar da öle dolayısla profesyonel kullanıcının andoid de işi ne? // parası az olan ki buna saygım vardır para eder degeri olarak iyi cihazdır ama bi 4 le mukayese edilmesi mümkün olmayan cihaz türüdür ama 4 almayacaklara tavsiyem android olur ama bu iphone dan iyi oldugu anlamına gelmez bu sacmalık olur

Ogzhnozcn
07-05-2011, 09:28
Su anda ios androidden cok daha iyi bircok bilgisayarci arkadasimda iosa dondu

by_hope
07-05-2011, 11:07
İphone ile kasilastirila bilcek bir telefon yoktur bence.
Dier telefonlarin satilmasinin tek nedeni yine iphone'nun kendi satis stratejisinden kaynaklaniyor.
Daha dune kadar piyasada iphone 4 yoktu arkadaslar bunu nasil unutursunuz.
Telefoncularda kuyruklar vardi siralar vardi.
Konturatli telefon satanlar bile el altindan paralar aliyordu.
Arada nerdeyse yari yariya fiyat farki olan bir telefonun satilmasinin cok olmasi kadar normal birsey yoktur.
Ki kaldiki piyasada andiroit cihaz bukadar cok iken buna karsilik iphone tek basina ayakta kalmasi bile bence cok ama cok buyuk bir basaridir.

Ve simdi bu yaziyi yazarken bi bakayim dedim kacparaya kadar bulabilirim acaba andioit islemcili bir cihaz diye'de
310 tl'ye vodofone veriyor 450 tl'ye turkcell internet paketli xprea mini veriyordu...
Yani sizin anliyacaginiz bu bahsettikleri karsilastirma coook ama cok yanlis.
2011'in ilk 3 ayi demisler birde zaten o donemde iphone'nun piyasasi 2200-2500tl di
Suan bile turkcell piyasaya iphone doldurdugu halde 1800tl.
Bence anket yaparken hangi islemci kullaniyorsunuzun yaninda hangi nedenlerden dolayi diye ilave bir şık sunmalari lazim.

DeviLJoN
07-05-2011, 12:48
emrahegrek; sen htc ve android kullandığın için sana öyle gelebilir ama, Kullandığınız androidli tlfnların artışının tek sebebi bütün cihazlara yüklenebilmesi ve o kadar dandik bir yazılım ki her telefona rahat bir şekilde yüklenebiliyor. Halen ama halen vürüs açığı kapatılamamış, antivürüs programı kullanılan bir telefonla apple ios kıyaslaman çok yanlış,

AhmedKaymakci
07-05-2011, 13:11
iOS tan başkası yalan

by_hope
07-05-2011, 13:25
Bende iphone 3g vardi vakti zamaninda.
Teknik sorunundan dolayi servis degisim yapmisti
Bende telefon gelince zarar etmeden sifir olarak sattim.
Turkcell'den gidip Htc HD aldim...
Bana gore yaptigim en buyuk hatalardan biri buydu.
İnsan iphone'dan sonra baskabir telefon kullanamiyor buna emin olun.
Dier telefonlar cok basit geliyor
İphone bir ayricalik
Aksesuar bakimindan
Oyun bakimindan
Uygulama bakimindan
Hicbir marka iphone'a yaklasamaz isteyen istedigini desin.
Artik gunumuzde uretilen bircok cihazda bir iphone giri var
Arabasiydi, teyibiydi osuydu busuydu.
Nokia yillarin markasi o bile boyle hayran kitlesi
Boyle dier firmalarin hayranligini kazanamadi.

burhanss
07-05-2011, 15:01
selam arkadaşlar ben 3 sene içerisinde iphone modellerinin tümünü kullanmış ve daha sonra android büyüsüne kapılarak galaxy s galaxy tab SE Xperia HTC desire ve desire hd kullanarak şuanda iphone 4 ve ipad 2 kullanan biri olarak :))) şunu rahatlıkla söyleyebilirim androidin flash dışında hicbir artısı yok ki o kadar süre desire hd bile kullandıktan sonra iphone ekranına dokununca sanki hiç androidli cihaz kullanmamışım gibi geldi.
android kullanan arkadaşlar androidin sorunları da teker teker çıkıyor alacaksanız şunu düşünün şimdi aldığınız android 2.3 lü cihaz android 3 ü destekleyecekmi ???
androidin en büyük ve beni soğutan sorunu bu versiyon sıkıntısı alacaksanız göz önünde bulundurun...

*ERBiL*
07-05-2011, 15:07
iPhone Uzerine Telefon Tanimam
Kendine Has Sistemi Tasarimi herseyi guzel
HTC Desire HD aldim 1 hafta kullandim iPhone Yerini tutmuo Grafik olsun menu olsun vs. Tek Camerasi Guzel :)

burhanss
07-05-2011, 15:14
insanımız önyargılı arkadaşım ben gecen gün bir arkadaşımın kız arkadasına sana iphone alalım dediğinde ya ondan da herkeste var almam dediğine sahit oldum.. insanımız desinler diye telefon alıyor ön yargı yerine mantıklı düşünse millet doğruyu bulacaklar ama nerdeee :))

VIP
07-05-2011, 15:14
benim görüşümce bu konu bu foruma uymuyor. İlk girdiğim anda siteye en üstte bu konu var. Ve açıkçası ben bile rahatsız oluyorum. Düşüninki başkası girdiğinde yanlış siteyemi geldim diye sorar bir kendine. Ben ilk gördüğümde noluyo demiştim...

dr111tr
07-05-2011, 16:26
android telefonlar ön bellek sıkıntısını dahi aşamamış aciz telefonlardır classı yüksek kart alacaksın da onun sonra root edeceksin de sonra aplicationları ( ki iphonun yanıda 2g uygulaması kadar zayıf ve kısıtlı) yükleyeceksin de ( ki cogu kişi android serbest sanar jailbreak kadar da kolay degildir ve her cihaz root olmaz buna bide serbestlik derler ) sonra kullanmaya başlıcaksın da oda sıcacak yani bellek memory de patlıcaksın ne kadar task killer kursan da 3 tane 4 tane saglam uygulama ac patlar cihaz ekranlar zaten iphone nun yanına yaklamaz ki uygulamalar da öle dolayısla profesyonel kullanıcının andoid de işi ne? // parası az olan ki buna saygım vardır para eder degeri olarak iyi cihazdır ama bi 4 le mukayese edilmesi mümkün olmayan cihaz türüdür ama 4 almayacaklara tavsiyem android olur ama bu iphone dan iyi oldugu anlamına gelmez bu sacmalık olur

haklı ve haklı olmayan yönleriniz var. ben hem htc desire, hem ipad 2 hemde iphone 4 kullanıcısıyım. android telefonları root etmedende netten bulduğunuz crack li yazılımları rahatlıkla kuarbiliyorsunuz. ios gibi jb ihtiyacınız yok yani.

hafıza sorunu olduğu doğrudur ama root etmek çok kolay bir çok telefon için. class 10 bir hafıza kartıda 16 gb team maksimum 100 tl. ki ben 70 tl ye aynısını ebay den aldım. bu sorunuda bu şekilde hemde sancısız aşabilirsiniz.

uygulama işide zamanla artacaktır ve bir çok uygulamada mevcut zaten.

iphone 4 çok kaliteli bir ios ta tartışmasız üstün ama android i de 2.2 (froyo ) üstü versiyonları yabana atmamak lazım hele bir de HTC ile birlikteyse.

saygılarımla...

tduv
07-05-2011, 17:13
haklı ve haklı olmayan yönleriniz var. ben hem htc desire, hem ipad 2 hemde iphone 4 kullanıcısıyım. android telefonları root etmedende netten bulduğunuz crack li yazılımları rahatlıkla kuarbiliyorsunuz. ios gibi jb ihtiyacınız yok yani.

hafıza sorunu olduğu doğrudur ama root etmek çok kolay bir çok telefon için. class 10 bir hafıza kartıda 16 gb team maksimum 100 tl. ki ben 70 tl ye aynısını ebay den aldım. bu sorunuda bu şekilde hemde sancısız aşabilirsiniz.

uygulama işide zamanla artacaktır ve bir çok uygulamada mevcut zaten.

iphone 4 çok kaliteli bir ios ta tartışmasız üstün ama android i de 2.2 (froyo ) üstü versiyonları yabana atmamak lazım hele bir de HTC ile birlikteyse.

saygılarımla...

aslına bakarsanız kimsenin android'i yabana attığı yok..Yalnız günümüz piyasasında bulunan telefonlar arasında bütün artıları ve eksileri koyduğunuzda iphone'dan üstün bir telefon yok...Bunun aksini iddia etmek bence hayalcilik olur...Tabii ki android kullanan alınabilecek cihazlar var ama Bentley ile BMW kıyaslaması yapmaya gerek yok...Cihazlar ortada...

Bu araştırmayla ilgili başka bir yorumum var dünya üzerindeki ios ve android kullanıcılarını düşünün insanlar uzun süredir ios kullanıyor ve ios çok daha yaygın dolayısıyla problemleri çok daha fazla konuşulur durumda...Bunun yanı sıra android'e karşı bir merak ve bilinmezlik var bu durum tam tersi şekilde olmuş olsaydı emin olun android ios karşısında dayanamazdı bile çünkü insanlar hem sıkılmış olacaktı hemde problemler çok daha yaygın bir şekilde konuşulur olacaktı...

Apple ürünleriyle ilgili bir anımı anlatmak isterim...ilk ipod çıktığında bir arkadaşım almıştı beyaz renk arka kısmı metaldi...Onu elime aldığım an aynı gün içerisinde gidip bir tane de ben aldım...Kim ne derse desin Apple ürünleri kullanıcıya alelade bir cihaz olmadığı hissini veriyor ki bu da pazarlama stratejilerindeki en sağlam nokta...Bunu değiştiren bir cihaz üretilmediği sürece iphone ailesinin tahtını kaptırması bence çok zor...

dr111tr
07-05-2011, 21:47
bende ilk ipod shuffle 1g ile tanışmıştım apple ile. ki objektif olmak gerekiyor. apple ülkemizde daha ucuz bir pazarlama anlayışıyla satılsaydı inanın sokaktaki herkes apple ürünlerine aşina olurdu. benim merakımdan neredeyse windows mobile hariç bütün yazılımları palm os lifedrive :) dahil kullandım android ve ios derim. ios apple gibi mükemmelliyetçi bir firmanın ürünü olduğu için bence de rakipsiz ama en iyi alternatif htc android derim...

hsnkrmz
08-05-2011, 00:52
arkadaslar kim ne derse desin icihazlara laf yok!!! ben daha gecen hafta samsung s almayi dusunuyordum ki gidip kontrol ettim cihazi ipodun/iphoneun ekraninin yanindan gecemez ve uygulamalarida oyle. Android diger arkadaslarin dedigi gibi sadece flash icin... neyse fazla soze ne hacet hal ortada [&:]

laheyl
22-05-2011, 15:25
iphoneden vazgecmek mi asla hatta bunu anlamayanlar iphonenin satis rakamlarina baksinlar :))

ama ikinci tercih htc olurdu herhalde

Ogzhnozcn
22-05-2011, 15:38
aslına bakarsanız kimsenin android'i yabana attığı yok..Yalnız günümüz piyasasında bulunan telefonlar arasında bütün artıları ve eksileri koyduğunuzda iphone'dan üstün bir telefon yok...Bunun aksini iddia etmek bence hayalcilik olur...Tabii ki android kullanan alınabilecek cihazlar var ama Bentley ile BMW kıyaslaması yapmaya gerek yok...Cihazlar ortada...

Bu araştırmayla ilgili başka bir yorumum var dünya üzerindeki ios ve android kullanıcılarını düşünün insanlar uzun süredir ios kullanıyor ve ios çok daha yaygın dolayısıyla problemleri çok daha fazla konuşulur durumda...Bunun yanı sıra android'e karşı bir merak ve bilinmezlik var bu durum tam tersi şekilde olmuş olsaydı emin olun android ios karşısında dayanamazdı bile çünkü insanlar hem sıkılmış olacaktı hemde problemler çok daha yaygın bir şekilde konuşulur olacaktı...

Apple ürünleriyle ilgili bir anımı anlatmak isterim...ilk ipod çıktığında bir arkadaşım almıştı beyaz renk arka kısmı metaldi...Onu elime aldığım an aynı gün içerisinde gidip bir tane de ben aldım...Kim ne derse desin Apple ürünleri kullanıcıya alelade bir cihaz olmadığı hissini veriyor ki bu da pazarlama stratejilerindeki en sağlam nokta...Bunu değiştiren bir cihaz üretilmediği sürece iphone ailesinin tahtını kaptırması bence çok zor...

Bmw de iyidir :)

emrahegrek
23-05-2011, 01:04
Ilginç bi tartışma :) ben özetleyelim
1 iPhone dünyanın en iyi telefonu
2 htc dünyanın en iyi ikinci telefonu
3 ios (eğer uygulamalari unutursaniz ki kaçı lazım acaba ki Android te bazı uygulamalar daha iyidir) beş para etmeyen bir yazilimdir
4 Android in uygulama eksikleri vardır ki çok hızlı gelişiyor
5 e ne yapacaz o zaman!!
6 isteyen iPhone kullanacak
7 isteyen htc alıp sim kilidiyle yok jb si ile uğraşmayıp keyfini sürecek..

SaTuSa
23-05-2011, 09:30
Ilginç bi tartışma :) ben özetleyelim
1 iPhone dünyanın en iyi telefonu
2 htc dünyanın en iyi ikinci telefonu
3 ios (eğer uygulamalari unutursaniz ki kaçı lazım acaba ki Android te bazı uygulamalar daha iyidir) beş para etmeyen bir yazilimdir
4 Android in uygulama eksikleri vardır ki çok hızlı gelişiyor
5 e ne yapacaz o zaman!!
6 isteyen iPhone kullanacak
7 isteyen htc alıp sim kilidiyle yok jb si ile uğraşmayıp keyfini sürecek..

:))
Onceden iPhone 4 kullanıp simkilitli olduğu için yeni fw sürümlerini yukleyemeyen dostum, iOS için bes para etmez demen gercekten yerinde olmuş. :))

Herkese kullandığı ürün en iyisidir, biz millet olarak objektif olmayı beceremiyoruz nedense. Kaldı ki zevkler ve renkler de tartışılmıyor.

Tapatalk ile gönderilmiştir......

emrahegrek
23-05-2011, 10:08
:))
Onceden iPhone 4 kullanıp simkilitli olduğu için yeni fw sürümlerini yukleyemeyen dostum, iOS için bes para etmez demen gercekten yerinde olmuş. :))

Herkese kullandığı ürün en iyisidir, biz millet olarak objektif olmayı beceremiyoruz nedense. Kaldı ki zevkler ve renkler de tartışılmıyor.

Tapatalk ile gönderilmiştir......

Abim güzel abim senin olayın suna geldi Abd büyük ülke ama sömürüyor...
Doğru ama Android arayuzu iPhone da olsa telefon rehberi açılmaz :) ancak böyle basit bi yazılımla stabil olabilir jb gerektiren yazilimlar nasıl entegre olamıyor sence kolay kolay ve her ay yeni bi sürüm çıkıyor bi önceki eksik gitsin diye insan alarmı yapmayı unutur mu yaa, tetring daha ios4 le geldi, ana ekran diye bişey yok herşey uygulamalardan ibaret, ama ben herşeye rağmen iPhone on numara makina diyorum ve bence göreceğiz yazarsak ios5 herkesi şaşırtacak tabi ki i5 te hee Apple bunları yapmazsa elveda diyeceğiz emin olun yani en azından aynı ivmede satamaz ( iPhone 5 benim tahminlerimdeki gibi olursa bende alacağım, olmadı Htc Sensation )
Ki ben kullanılabilir bir bb Ye sahiptim bb yukseltmeden sürüm yukseltebilirddim ;)

emre162
23-05-2011, 11:26
Bende bir süre samsung wave 2 kullandım.'Bada' işletim sistemine sahip.Bir çok yerde iphone'lar ile karşılaştırma yapılmış ama ios'in stabil ve hızlı arayüzüyle rakip olamayacak kadar hantal.Özellikle samsung appstore da gezinmek tam bir işkenceydi.Yinede piyasadaki bir çok telefondan daha hızlı olduğunu söyleyebilirim.

SaTuSa
23-05-2011, 13:07
Doğru ama Android arayuzu iPhone da olsa telefon rehberi açılmaz :) ancak böyle basit bi yazılımla stabil olabilir jb gerektiren yazilimlar nasıl entegre olamıyor sence kolay kolay ve her ay yeni bi sürüm çıkıyor bi önceki eksik gitsin diye insan alarmı yapmayı unutur mu yaa, tetring daha ios4 le geldi, ana ekran diye bişey yok herşey uygulamalardan ibaret, ama ben herşeye rağmen iPhone on numara makina diyorum ve bence göreceğiz yazarsak ios5 herkesi şaşırtacak tabi ki i5 te hee Apple bunları yapmazsa elveda diyeceğiz emin olun yani en azından aynı ivmede satamaz ( iPhone 5 benim tahminlerimdeki gibi olursa bende alacağım, olmadı Htc Sensation )
Ki ben kullanılabilir bir bb Ye sahiptim bb yukseltmeden sürüm yukseltebilirddim ;)

[:D][;)] Valla ne diyim sadece gulup gecebiliyorum... [;)] Hani ortada gorunen bir köy var, iste benim o köye kilavuz olmama gerek yok. :))
Simdi var olan gercekleri carpitarak nereye kadar ilernelibilir? E artik iPhone'un yeni modeline kadar herhalde :))
iOS 4 ile gelen tethering nedir acep? Multitasking diyecektin de tethering diye mi cikti acaba?

Ogzhnozcn
23-05-2011, 14:42

Bir bilgisayarcı olarak söylüyorum Androidden birşey olmaz şuan en sağlam ve sağlam kalıcak yazılım İos ben senelerdir araştıran,inceleyen biriyim İos'u Apple'ı yapılırken neler çektiklerini,en nihayetinde steve wozniak,steve jobs da ALGORİTMA zekası vardır zaten bunuda yaptıkları eserlerde göstermişlerdir.

emrahegrek
23-05-2011, 17:00
Bir bilgisayarcı olarak söylüyorum Androidden birşey olmaz şuan en sağlam ve sağlam kalıcak yazılım İos ben senelerdir araştıran,inceleyen biriyim İos'u Apple'ı yapılırken neler çektiklerini,en nihayetinde steve wozniak,steve jobs da ALGORİTMA zekası vardır zaten bunuda yaptıkları eserlerde göstermişlerdir.

Hee onlarda varda Google çalışanları mal mi yani :)) i5 i ve ios5 i hakkaten merak ediyorum ama benim ongorum gibi olacak görürsünüz bi kere cihaz en az 1.2 çift çekirdek olacak en az 4 inç ekranı olacak ve esas yeniliği yazilimda bekliyorum sayfa yapısı ve menü değişecektir değişmek zorunda yoksa elveda bana söyleyin bakalım i4 un aynısı i5 olursa kaç kişi alir... Bence bir kişi o da steve jobs... :))
@satusa
Abi yanlış hatirliyorsam düzelt lütfen tethering ios4 ve i4 ile beraber geldi yani çok olmadı

Ogzhnozcn
23-05-2011, 17:25
5.nesil öyle olucak evet min çift çekirdekli 1.5 ghz işlemci a5 chip bulunacak

SaTuSa
23-05-2011, 19:53
[QUOTE=
Abi yanlış hatirliyorsam düzelt lütfen tethering ios4 ve i4 ile beraber geldi yani çok olmadı

Sent from my Desire HD using Tapatalk[/QUOTE]
Internet paylasimi yeni geldi evet, ama onceden de paylastiriyorduk biz. Kullanmayi bilmekle alakali tabii [&:]

emrahegrek
23-05-2011, 20:50
Internet paylasimi yeni geldi evet, ama onceden de paylastiriyorduk biz. Kullanmayi bilmekle alakali tabii [&:]

My3g vardı dimi birde neydi motifi mi :)) kabul de etmiyor yani ben pes ediyorum tamam

SaTuSa
23-05-2011, 21:37
My3g vardı dimi birde neydi motifi mi :)) kabul de etmiyor yani ben pes ediyorum tamam

Yok canim kardesim yine yanlis anladin :) pes etmekle degil kullanmayi bilmekle alakli demistim... :)) neyse herkesin kullandigi cihaz kendine iyi, umuyorum ki HTC ler bir gun yemekde yapacak, iste o gun bizlerde alacagiz :)) :P