PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İpad almak istiyorum

GnC
02-05-2011, 20:21
Selamlar ,

Başlıktada görüldüğü gibi bende bir ipad sahibi olmak istiyorum :) Daha önceden antik çağlardan bugüne kadar kullandığım bir İpod touch 1g vardı :) Onu bir arkadaşıma hediye ettim , gerek bu sitede gerekse google yardımıyla ipad hakkında genel bilgi edindim. Şuanda sanırım İpad 1 ve İpad 2 var piyasada. Şuanda ipad2 ye jailbreak işlemi yapılamıyor sanırım , acaba bilgisi olan arkadaşlar eksileri , artıları , hangi modelden almalıyım , jailbreak yaptıktan sonra kullanabileceğim uygulamalar hakkında kısa genel bir bilgi, ipad 1 ve 2 arasından hangisini seçmeliyim bunlarla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

MsTrK
02-05-2011, 20:41
iPad 2, ilk iPad'a bakarak 33% daha ince.
Ayrica iPad 2'de A5 islemci bulunuyo. Yani bu demek oluyor'ki, ilk iPad'dan iki kat daha hizli.
Bir diger farki ise, iPad 2'deki kamera özelligi. (HD video çekimi yapabilirsiniz)
Benim bildigim farklardan birkaçi bu...
Açikcasi, ben size iPad 2'yi tavsiye ederim.
Yani ilerde güncel sürümleri takip edebilmeniz açisindan.
Jailbreak konusuna gelirsek, suan için biraz karisik bir durum.
Ne zaman çikacagi hakkinda kesin bir haber yok.

GnC
02-05-2011, 20:47
mstrk , peki elbet jailbreak gelecek. ipadın uygulamalarıyla ilgili hiç bir bilgim yok, rica etsem bir kaç cümlede uygulama ve oyunlar hakkında konuşsan , grafikler vs.. çok sevinirim

MsTrK
02-05-2011, 20:49
mstrk , peki elbet jailbreak gelecek. ipadın uygulamalarıyla ilgili hiç bir bilgim yok, rica etsem bir kaç cümlede uygulama ve oyunlar hakkında konuşsan , grafikler vs.. çok sevinirim
Uygulamalar hakkinda anlatilacak pek birsey yok aslinda.
Bu konudan birkaç uygulama videolasuna ulasabilirsiniz; http://www.ikaynak.com/forum/108-uygulamalar-hakkinda-sohbet/25531-video-apple-ipad-2-uygulamalari.html

eScape
02-05-2011, 21:33
iPad2 de renk secenekleri var ayni zamanda. Siyah ve Beyaz olmak uzere. iPad1 ise sadece siyah. iPad2 ile birlikte gelen FaceTime ozelligi sayesinde Mac, iPhone4, iPod4g(sanirim) kullanicilariyla goruntulu konusmada yapabilirsiniz.