PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone Kapanma Sorunu!

therockula
02-05-2011, 10:29
Merhaba arkadaslar. Yaklasik 1 sene once Turkcell'den kontratli iPhone aldim. Telefonumda iOS 4.1.2 firmware yuklu. 2 gundur bataryanin seviyesi %12'nin altina dusunce telefon birden kapaniyor ve ekranda silik bir sekilde siyahliklar kaliyor. Telefonu tekrar actigimda elma logosunda bir muddet bekledikten sonra tekrar kapaniyor. Ancak telefonu sarja taktigimda acabiliyorum. Onceden telefonun bataryasi bittigi zaman once ekran kararir ve yuvarlak simge donerek kapanirdi ve actigim zaman batarya simgesi cikip kirmizi olarak yanip sonerdi. 2 gundur neden boyle oldu bir turlu anlayabilmis degilim. Telefonu restore edip 4.2.1'e yükselttim ama aynı sorun devam ediyor. Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.

NeGReDo
02-05-2011, 10:34
Telefon daha yeni 1-2 hafta daha batarya bitir şarj et,eğer sorun devam ederse donanımsal sorun garantiye yollamanı tavsiye ederim

therockula
02-05-2011, 10:42
Telefonu gün içerisinde normal olarak kullanıyorum, yalnız batarya bitmeye yakın %12 civarlarında birden mesela telefon kitlendiğinde power tuşu+home tuşu beraber basarak kapatırız ya aynen o şekilde kapanıyor. Açmak istediğimde elmada bekleyip tekrar kapanıyor. Ama şarj kablosunu takınca normal olarak açılıyor.

lodge_314
02-05-2011, 12:04
Bence cihazınızın pili sorunlu servise götürmenizde yarar var. Öncesinde Apple'ın da pil sorunlarıyla ilgili tavsiye ettiği BatteryDoctor programıyla tamamen boşaltıp tekrar şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Programda Bakım sekmesinde gerekli yönlendirmeler yapılıyor zaten.
Kolay gelsin...

therockula
02-05-2011, 14:21
Cydia'dan yüklemiş olduğum tweaklerden biri böyle bir sorun yaratıyor olabilir mi?

NeGReDo
02-05-2011, 14:43
restore edip bir de jailbreak'siz kullanın aynı şekilde %12deyken kapanacak mı cihaz onu test edin öncelikle

therockula
02-05-2011, 14:50
Offfff, cydia'daki bazı tweakleri temizledim. Bakalım aynı sorunu yapacak mı. Yaparsa jailbreaksız olarak deneyeceğim. Teşekkürler arkadaşlar.