PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Almanyadan simfree cihaz jb sonrası ŞEBEKE problemi

kompitak
29-04-2011, 23:12
Merhaba arkadaşlar..
Almanyadan gelen Iphone 4 cihazımın içinde 4.3 sürümü ile yüklü geldi ve 4-5 gün kadar cihazı sorunsuz kullandım ve 2 gün önce sürümü 4.3.2 ye yükselttikten sonra redsn0w yöntemi ile JB yaptım bikaç denemeden sonra sorunsuz bi şekilde JB yaptım. Yanlız bu seferde servis yok uyarısı almaya başladım, telefonu açıp kapadım sim kartı çıkarıp taktım ama bi sonuç alamadım şebeke hiç gelmedi. Daha sonra 4.3.2 orjinal sürümüne geri yükledim ama yine şebekem gelmedi. cihaz IPHONE 4 32 GB yardımlarınızı bekliyorum

TuRkHoT
29-04-2011, 23:13
Konu basliginizi forum kuralarina göre düzenlermisiniz?

- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.

kompitak
29-04-2011, 23:24
düzelttim hocam kusura bakmayın

DeDeLi
29-04-2011, 23:28
Merhaba arkadaşlar..
Almanyadan gelen Iphone 4 cihazımın içinde 4.3 sürümü ile yüklü geldi ve 4-5 gün kadar cihazı sorunsuz kullandım ve 2 gün önce sürümü 4.3.2 ye yükselttikten sonra redsn0w yöntemi ile JB yaptım bikaç denemeden sonra sorunsuz bi şekilde JB yaptım. Yanlız bu seferde servis yok uyarısı almaya başladım, telefonu açıp kapadım sim kartı çıkarıp taktım ama bi sonuç alamadım şebeke hiç gelmedi. Daha sonra 4.3.2 orjinal sürümüne geri yükledim ama yine şebekem gelmedi. cihaz IPHONE 4 32 GB yardımlarınızı bekliyorum
Bu sadece senin yaşadıgın bir sorun değil genel bir sorun gibi duruyor.Bu konuda çok fazla konu acıldı. IOS 4.3.2 versiyonunun simkilitsiz cihazları simkilitli şekilde gösterdigini okumuştum yabancı kaynaklı bir sitede..Çözümü şimdilik yok gibi duruyor en azından yeni versiyon yayınlanana kadar.Shsh kaydın varsa alt sürüme düşürüp denemeni tavsiye ederim...Çok saçma bir sorun ama malesef böyle...
Orjinal Fw yi tekrar yüklemeyi deneyin birkez daha JB yapmayın daha sonra.

kompitak
29-04-2011, 23:37
hocam yani sorun donanımsal değil yani yazılımla alakalı içimi rahatlattın bende bian cihazım simkilitli mi acaba diye düşünmüştü şuan şebeke yok ve ben kafayı yemek üzereyim ...yeni sürüm gelince hallolur mu acaba _?

GKTG
29-04-2011, 23:38
Konu başlığını tam düzenleyememişsiniz.

DeDeLi
29-04-2011, 23:41
Dedigim gibi shsh kaydın var ise versiyon düşürmeyi dene..
Eger yoksa orjinal fw yi tekrar yüklemeyi dene,yine olmuyorsa bu sefer http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27013-ios-4-3-2-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-6-|-windows.html (http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27013-ios-4-3-2-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-6-%7C-windows.html) buradan snowbreeze ile JB yapmayı dene..Umarım yeni versiyonu beklemek zorunda kalmazsın...

DeviLJoN
30-04-2011, 00:02
bende de aynı sorun var.Telefonu bıraktım öyle:)

iRa
30-04-2011, 00:03
bende de aynı sorun var.Telefonu bıraktım öyle:)

Düşürmeyi denediniz mi Uğur abinin dediği gibi

kompitak
30-04-2011, 00:07
çeşitli çözüm önerileriniz için teşekkür ederim hepsini deniyeceğim hocam inş. benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlara ön ayak olur çünkü 1 haftalık ı phonem hevesim gursağımda kaldı acayip panik içirisine girdim inş. olur

sizin olay nasil oldu peki ve ne kadar süredir böyle

DeviLJoN
30-04-2011, 00:13
sürüm düşürdüm ama olmadı. Ben böyle olayla ile karşılacağımı biliyordum. İlk basebandı yükseltmeden yükledim.Sonra baktım sorun böylede var.Basebandı yükselttim. Halen aynı keşke hiç geçmeseydim diyorum bu sürümlere..

kompitak
30-04-2011, 00:19
başlığı değiştiremedim kusura bakmayın nasil yapabilirim acaba

xxxxx ımeı sorgulaması yaptım bu linkten
böyle bişeyler olduğunu gördüm ve T-Mobile cihazı sattıktan sonra 2 sene sadece T-Mobile ile kullanılmak üzere kodluyomuş ve başka hatlarda kullanıma kapatıyormuş. Girdim siteye aktive ediyim diye bana 03.02.2013 tarihine kadar simlockunu kaldıramzsın dedi. Bu süre doldugunda otomatikman açılıyormuş ve bu süre dolmadan açtırmak istersen 100 EURO para vermek gerekiyormuş. arkadaşlar simlock gösteriyor !!!burada

inş. yazılımsaldır ama donanımsal olsa 4-5 gün kullanamazdım değil mi arkadaşlar telefonumu hattımla

TuRkHoT
30-04-2011, 00:27
başlığı değiştiremedim kusura bakmayın nasil yapabilirim acaba

Basligi degistirmek için : Mesaji düzenle -->Gelismis'e basarak düzenleyebilirsiniz.
Bu arada ard arda mesaj yazmak yerine "mesaji düzenle'e basarak ekleyebilirsiniz.

iRa
30-04-2011, 00:30
Basligi degistirmek için : Mesaji düzenle -->Gelismis'e basarak düzenleyebilirsiniz.
Bu arada ard arda mesaj yazmak yerine "mesaji düzenle'e basarak ekleyebilirsiniz.

Konu basliginizi forum kuralarina göre düzenlermisiniz?

Konu başlığını tam düzenleyememişsiniz.

Bence Yöneticilerin dediklerine dikkate alın konunuz kapanıcak..

GKTG
30-04-2011, 00:31
Ayrıca üst üste meaj atmayınız. Eklemek istediğiniz bir şeyler varsa yazdınız mesajın sağ altında Mesajı Düzenle butonu yer almaktadır ve öylece düzenleyiniz.