PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4. Nesil iPod ve iPhone 4 için HD videolar ?

Admiral
29-04-2011, 11:22
Genelde hani bunun neresi HD gibi söylentilerle karşılaşıyorum ama açıklamak için kendimi yormuyorum hemen orda bir video çekip izletiyorum neyse bende iPod touch 4G var fakat bende tam anlamıyla HD ekran kalitesinden tam verim alamadım sizde video resim v.b şeyler varsa paylaşırmısınız yada önerilerinizi ?

iRa
30-04-2011, 00:11
Genelde hani bunun neresi HD gibi söylentilerle karşılaşıyorum ama açıklamak için kendimi yormuyorum hemen orda bir video çekip izletiyorum neyse bende iPod touch 4G var fakat bende tam anlamıyla HD ekran kalitesinden tam verim alamadım sizde video resim v.b şeyler varsa paylaşırmısınız yada önerilerinizi ?

Sitemizde paylaşım kısmı vardı böyle video çevirip falan yüklüyoduk ama kapatıldı daha sonra telif hakları yüzünden sanırım dert olmasın başımıza diye Şahin Abiye sordum ordan biliyorum.Yalnız zamunda üyeliği bulup 720p bluray video izlerseniz HD ekran değilde onun ismi Retina ekranın kalitesini anlarsınız :) Handbreak ile çevirmeniz tavsiye edilir en boy aynı oranda kuculttuğu için kaliteden kesinlikle ödün vermez..1080p yi cevirince aynı oranda kucultcem derken kucuk oluyor 720p çok iyi oluyor 960x544..

xLasdx
30-04-2011, 00:22
Mozilla kullanıyorsan linkteki eklentiyi kur Youtube'dan 720p 1080p falan istediğin çözünürlükte videoyu indirebiliyosun :)

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/easy-youtube-video-downl-10137/

Admiral
01-05-2011, 20:20
Retina ekranla HD ekranın farkı neki ?
Birde şöyle bir video buldum iPhone ekranı ile iPodun ekranı ikiside 4. nesil bakın farka ..

http://www.youtube.com/watch?v=ivUKpQjnlEc

xLasdx
01-05-2011, 20:31
İkisinde de Retina ekran var fakat iPhone 4'te IPS denilen teknoloji var :) iPadlerde de var bu özellik.

Admiral
01-05-2011, 21:34
iPod touch hep üvey evlat zaten :)

iRa
03-05-2011, 19:01
iPod touch hep üvey evlat zaten :)

:) Galaxy S II ye bakın bide Samoled+ ekranın tepki süresi,karşıtlık oranı ve kontrast değerleri baya iyi ona göre ve daha az pilde yiyor :) acep apple ne yapcak.