PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İphone 3GS Açamıyorum restore yapamıyorum

tnk
26-04-2011, 20:23
Merhaba İphone 3gs 32 gb im var ilk cıkanlardan aldım americadan unlock u bekledim ve ilk cıkan unlocku yaptım 3.1.2 idi sanırım 18-19 ay olmustur heralde normal olarak kullanıodum fakat gecen gün tel açılmadı elmada kaldı restore yapim dedim Shitt + restore yapınca eski sürümü seçtim olmadı 4.2.1 i de denedim yükleyemedim 1601 hatası alıorum iphona hiç bişi olmuyo forumu biraz arastırdım shsh kaydı olması lazım denilio fakat benim makina hiç açılmıoki nasıl alıcam o kodu basebandı düşük 3.1.2 ile gelen basebandı açılmadıgı için göremiyorum. ben telefonu nasıl açabilirim son sürümü indirmeden çünkü basebandın değişmesini istemiorum. acil yardımcı olursanız sevinirim

GKTG
26-04-2011, 20:56
iTunes uzerinden 4.3.2 yi indirip cihaziniza kuracak ve unlock yapacaksiniz. Baska turlu cihazi acamazsiniz. 3.1.2 veya 4.2.1 icin SHSH kaydi alamazsiniz cunku alim vakitleri gecti.

Tapatalk ile gönderilmiştir.

tnk
26-04-2011, 21:32
iTunes uzerinden 4.3.2 yi indirip cihaziniza kuracak ve unlock yapacaksiniz. Baska turlu cihazi acamazsiniz. 3.1.2 veya 4.2.1 icin SHSH kaydi alamazsiniz cunku alim vakitleri gecti.

Tapatalk ile gönderilmiştir.

hocam kuruyimda basebandın değişmesini istemiyorum unlock sorun oluyor cunku ne onerirsin yurtdısı aldıgım için çihaz kilitli son sürümlerde unlock olmuyor genelde unlock nasıl yapıcaz yükledikten sonra iş işten geçmesin baseband değişmeden kurma imkanımız var mıdır

cem tanriover
26-04-2011, 21:41
Jailbreak unlock bölümünde Snowbreeze var o konuyu incele. O program custom fw hazırlıyor. Bu şekilde baseband yükselmez. Ama 3gs de olurmu bilemiorum. Ama olması gerek. O konuyu iyice incele. Sorularını da konunun altına yazarsın :)

DeDeLi
26-04-2011, 21:47
hocam kuruyimda basebandın değişmesini istemiyorum unlock sorun oluyor cunku ne onerirsin yurtdısı aldıgım için çihaz kilitli son sürümlerde unlock olmuyor genelde unlock nasıl yapıcaz yükledikten sonra iş işten geçmesin baseband değişmeden kurma imkanımız var mıdır

http://www.ikaynak.com/forum/107-icihazlar-hakkinda-sohbet/27044-videolu-anlatim-yurtdisi-3gs-4-3-2-jb-ve-unlock.html senin ilacın burada.Bu konuyu okuyup videoları izle yardımı olabilir

tnk
26-04-2011, 22:53
hızım yavas indiriyorum deneyimlerimi yazıcam inşallah sorun cıkmaz nerden cıkmıs bu shsh denen sey ondan heralde boyle oluyo

tnk
27-04-2011, 00:34
hocam indirdim oldbootrom mu newbootrom mu bilmiyodum 2 sindede hazırladım ve yüklemeye calstım 1600 1601 011 gibi hatalar aldım neden aldım hiç bilmiyorum napıcam acaba son sürüm zaten 4.3.2 değilm inie yükleyemiyorum hala

DeDeLi
27-04-2011, 09:04
İreb kullanarak yüklemeyi dene..
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/23003-ireb-kullanimi.html