PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Cihaz sanırım sürekli DFU moduna giriyor ...

salihsener8
24-04-2011, 18:38
Selam arkadaşlar

Cihazım iPhone 4 ve versiyonu Snowbrezee 2.6 ile Custom FW yapıp 4.3.2 ye yükselttim ve iTunesde shift + restore ile işlemi yaptığımda telefonda kar tanesi çıktı ve doldu işlem tamamlandı...

Herşey iyi hoş ama cihazı bir türlü açamıyorum ve işlem pat diye bittiğinde kendi kendini boot yapmadı ayrıca iTunes de cihazınız DFU modunda diye hata verdi restore yapın dedi ve bende bircok programa başvurdum fakat bir türlü telefonu açamadım bunun içini home+power tuşuda dahildir...

Yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler şimdiden ...

salihsener8
24-04-2011, 18:39
Bu arada cihaz Amerikadan gelmedir yani sim kilidi mevcuttur ...

dean
24-04-2011, 18:56
Home tuşuna basılı tutarak usb ile bağlayın. Orjinal fw ile yeniden restore yapın. Ardından cihazda acil arama ekranı görünecektir. Sonrasında iTunes ile oluşturduğunuz custom fw'yi yeniden yüklersiniz.

DeDeLi
24-04-2011, 18:57
Home tuşuna basılı tutarak usb ile bağlayın. Orjinal fw ile yeniden restore yapın. Ardından cihazda acil arama ekranı görünecektir. Sonrasında iTunes ile oluşturduğunuz custom fw'yi yeniden yüklersiniz.
Murat o zaman baseband yükselir..Unlock yapamaz cihazı. 1.59 baseband var benim anladıgım

EDIT: Salih cihazları kablodan cıkar home+power tusuna cihaz tepki verene kadar basık tut...

dean
24-04-2011, 19:02
1.59 ise sorun olmaz unlock yapabilir. Şuanda cihazda hangi sürüm yüklü ki acaba?

salihsener8
24-04-2011, 20:05
Baseband sürümü 1.59.000 ve FW ise Custom 4.3.2.

Ayrıca beyler Redsn0w programını 4.3.2 olanını sadece boot tethered için kullandım cihazları açabildim fakat açıldıktan bir süre sonra birşey yapmayınca kapandılar ve bu sefer bu yöntemlede açamıyorum ne yapmalıyım ? :S İyice allak bullak oldum yani anlıyacağınız .

DeDeLi
24-04-2011, 20:34
Hazırlamış oldugun CFW yüklemeden önce hosts dosyasında oynama yapman gerek.Çünkü yüklemek istedigin versiyon son versiyondur tahminim sende saurik'in server ip adresi vardır host dosyanda.C:\Windows\System32\drivers\etc gir host dosyasını notdefteri olarak aç en alttaki gsapple olan satırı sil sonra restore işlemini tekrar yap snowbreeze ile yaptıgın cfw yi yükle

salihsener8
24-04-2011, 22:26
Selamlar tekrardan

2 tane gsapple olan satır var ikisinide siliyim mi ? Ayrıca sildikten sonra kaydet diyorum etmiyor hata veriyor neden olabilir :S

kuti51
24-04-2011, 23:12
Selamlar tekrardan

2 tane gsapple olan satır var ikisinide siliyim mi ? Ayrıca sildikten sonra kaydet diyorum etmiyor hata veriyor neden olabilir :S
127.0 iye başlayanı silmeniz gerekiyor.Başına # koyarsanız silmenize gerek kalmaz.Kaydetmek için not defterini "Yönetici olarak çalıştır" manız gerekiyor.Sonra Dosya>Aç menüsünden C:\Windows\System32\drivers\etc dizine girin.Alttaki "tüm dosyalar" işaretleyip etc yi açın.Bir de bu şekilde deneyin.

salihsener8
24-04-2011, 23:29
Benim 127.0 diye başlayan yazının önünde zaten # işareti var yani silmeme gerek mi yok anlamadım ? Ayrıca not defteri yönetici olarak açılmıyor cünkü zaten hosts dosyası file uzantılı sağ tuş aç yapamıyorum open with den notepad i seçiyorum yani ... "tüm dosyalar" olayınıda anlayamadım ...

cem tanriover
24-04-2011, 23:58
Virus programi varsa kapatip degistirmeyi deneyin. Veya masaustune kopyasini alin, kopyayi degistirip, asli ile yerini deistirin

salihsener8
25-04-2011, 00:46
Beyler sorunu çözmüş bulunmaktayım

iREB-r4 adlı bir programla iPhone4 ü seçip uyguladım ve daha sonrada iTunes den shift+restore yaptım ve cihaz kendine geldi teşekkürler ikaynak ekibi az ve öz mesajlarımla daha uzun yıllar sizinleyim :)

Görüşmek üzere

(Cok nihat dogan tarzı konustum bea)