PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Whatsapp Messenger [Inceleme]

MsTrK
21-04-2011, 15:36
Whatsapp messenger bir mesajlasma programidir.
iPhone'lar arasinda ücretsiz mesajlasma saglar.. Uygulama Wi-Fi ile çalisiyor.
Ayrica video, ses dosyalari, fotograf vs. gönderibilirsiniz.
Uygulamanin push destegi ile cihaziniz kilitliyken bile mesaj alabilirsiniz.

Simdi gelelim uygulamanin özelliklerine;
Favorites: Favorites bölümünde, cihazimizda kayitli olan kisilerimizi ekleyebiliyorsunuz. (Hizli ulasabilmek için)

http://img269.imageshack.us/img269/1173/img0203wm.png

Status: Burada, diger cihazlarda ismimizin altinda gözükebilen küçük bir not ekleyebiliyoruz.

http://img825.imageshack.us/img825/7663/img0204jwm.png

Mesela buradaki gibi;
http://img96.imageshack.us/img96/1886/img022gq.jpg

Contacts: Bu bölümde ise, cihazimizda kayitli olan bütün kisilerimizi görebiliyoruz.
Istedigimiz birisine mesaj gönderebilmek için, o kisinin üzerine tikliyoruz.

http://img832.imageshack.us/img832/2927/img0202wm.png

Herhangi birine tikladigimizda, karsimiza asagadaki gibi bir ekran çikacak;

http://img163.imageshack.us/img163/2641/img0209wm.png

Message Mustafa’s iPhone’a tikladigimizda, chat penceremiz açilacak;

http://img703.imageshack.us/img703/8800/img0210ccwm.jpg

1.Call’a tiklarsak, mesaji gönderecegimiz kisi’yi arayacaktir.
(Ben iPod Touch kullandigim için, arama yapamiyorum dogal olarak.)
2.Info’ya tiklarsak, kisimiz hakkinda daha fazla bilgiye ulasabilirsiniz. (Numara vs.)
3. Bu buton ile, karsi tarafa resim, video, ses kayitlari,.. gönderebilirsiniz.
Butona tikliyoruz, ve karisimiza söyle bir ekran çikiyo;

http://img195.imageshack.us/img195/6501/img0205wm.png

1.Take Photo or Video’yla yeni bir resim veya yeni bir video çekip yollaabilirsiniz.
2.Choose Existing ile cihazinizda bulunan bir video’yu veya bir resmi karsi tarafa gönderebilirsiniz.
3.Audio Note’la sesimizi kaydedip, yollayabilirsiniz.
4.Share Contact ile karsi tarafa cihazinizda kayitli olan bir kisiyi gönderebilirsiniz. (Telefon numarasini)
5.Share location ile karsi tarafa nerede bulundugunuzu göstertebilirsiniz. (Harita üzerinden)

Ve son olarak, settings bölümünden gerekli ayarlamizi düzenleyebilirsiniz.

http://img571.imageshack.us/img571/8/img0211hlwm.jpg

Chat settings:

http://img689.imageshack.us/img689/6708/img0212wm.png

Name: Buradan, karsi taraftaki kisiye mesaj attigimizda, ismimizin nasil gözükücegini ayarliyoruz.
Chatwallpaper: Chat ekraninin arka planini buradan degistirebilirsiniz.
Show Preview: Bu özelligi kapattigimizda ise, birisi mesaj gonderdiginde mesajin içerigini gizliyor. (Kilit ekraninda)
Message timestamp: Bu özellik sayesinde, gönderdiginiz her mesajin yaninda, gönderdiginiz saat yaziyor..

Save incoming media: Gönderilen video, resmi kaydetmenizi saglar.
Blocked: Bu özellik sayesinde, istediginiz kisileri engelleyebilirsiniz.

XANTHE
21-04-2011, 22:43
Anlatım çok güzel olmuş Mustafa devamını bekleriz...

Novice
21-04-2011, 23:03
iPod Touch için böyle bir program var mı ?
Yani ücretsiz iPod Touch'tan iPod Touch'a mesaj atabilme gibi (Bluetooth veya wifi gerektiren)

BaN
21-04-2011, 23:28
aramada yada video ses resim gönderirken kontör gidiyormu ?

registered
21-04-2011, 23:38
tesekkurler.

SaTuSa
21-04-2011, 23:40
Bizlerin en çok kullandığı uygulamadir, e ortaklar anlar ne dediğimi :)) gercekten güzel bir anlatım olmuş kardesim eline saglık

Tapatalk ile gönderilmiştir......

MsTrK
22-04-2011, 13:38
Anlatım çok güzel olmuş Mustafa devamını bekleriz...
Tesekkür ederim Ali abi. Elimden geldigince biseyler yapmaya çalisiyorum iste :)

Bizlerin en çok kullandığı uygulamadir, e ortaklar anlar ne dediğimi :)) gercekten güzel bir anlatım olmuş kardesim eline saglık

Tapatalk ile gönderilmiştir......
Tesekkür ederim Sahin abi :) Dedigin gibi, bizim için olmazsa olmaz bir uygulama. Tabi bir çok kisi içinde.. :)

iPod Touch için böyle bir program var mı ?
Yani ücretsiz iPod Touch'tan iPod Touch'a mesaj atabilme gibi (Bluetooth veya wifi gerektiren)
Ben iPod Touch kullaniyorum.
Ve bu uygulama'yi sorunsuz bir sekilde kullanabiliyorum.
Fakat uygulamayi iTunes üzerinden atmaya çalisirsaniz, hata verecektir büyük bir ihtimalle.
Installous üzerinden atarsaniz, bir sorun olmaz.

aramada yada video ses resim gönderirken kontör gidiyormu ?
Resim gönderirken hiçbir sekilde kontör falan gitmiyor.
Fakat arama yaparsaniz, dogal olarak kontör gidecektir... Bedava arama yapabilmek için Viber uygulamasini kullanabilirsiniz. (Wi-Fi gerekiyo)

Whatsappsiz bir hayat dusunemiyorum :) Ellerine saglik Mustafa

Tapatalk ile gönderilmistir.
Tesekkür ederim abi :)

ByWanT
22-04-2011, 13:41
Whatsappsiz bir hayat dusunemiyorum :) Ellerine saglik Mustafa

Tapatalk ile gönderilmistir.

SalihBxl
22-04-2011, 14:22
Herkez numarasini paylassin? :)

Tapatalk ile iPhone'dan gonderilmistir.

SaTuSa
02-06-2011, 02:51
Uygulama 30 Mayis tarihinden beri ucretsizdir. Indirecekler ucretsizken kacirmasin derim yakinda yine parali haline donebilir...

WhatsApp Messenger for iPhone on the iTunes App Store (http://itunes.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8)

aresblade
02-06-2011, 12:17
artık iTunes'da bedava, bence bedavası geçmeden indirin :) ben dün gece bedavaya indirmiştim.

SaTuSa
02-06-2011, 13:14
artık iTunes'da bedava, bence bedavası geçmeden indirin :) ben dün gece bedavaya indirmiştim.
.....

Uygulama 30 Mayis tarihinden beri ucretsizdir. Indirecekler ucretsizken kacirmasin derim yakinda yine parali haline donebilir...

WhatsApp Messenger for iPhone on the iTunes App Store (http://itunes.apple.com/tr/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8)

h27un
29-06-2011, 00:18
pekı ben bısey sorucam bu uygulama normal menudeyken onlıne kalabılıyormu

GKTG
29-06-2011, 12:13
pekı ben bısey sorucam bu uygulama normal menudeyken onlıne kalabılıyormu

İnternet bağlantınızı kesmediniz surece online kalabiliyorsunuz.

Sent from my iPod touch using Tapatalk

thepathty
29-06-2011, 12:43
Apple iOS5'te birçok uygulamaya yaptığı gibi, iMessage ile de WhatsApp'a son verdi.

GKTG
29-06-2011, 12:46
Apple iOS5'te birçok uygulamaya yaptığı gibi, iMessage ile de WhatsApp'a son verdi.

iOS 5 i kullanacaklar Whatsapp'ı pek kullanmayacak olabilir fakat iOS 5 yükleyemeyenler ise kullanmaya devam edecektir.

netkit
29-06-2011, 14:06
İOS5 kurmadığımdan bilmiyorum alternatif ne geliyor?

GKTG
29-06-2011, 14:09
İOS5 kurmadığımdan bilmiyorum alternatif ne geliyor?

İphone deki Mesajlar uygulaması iPod ve iPad e de geliyor. İMessage ı aktif hale getiriyorsunuz bu 3 cihaz arasında ücretsiz mesajlaşabiliyorsunuz. Whatsapp'ın Apple versiyonu.

Payne
30-06-2011, 20:10
Şimdi anladığım kadarıyla iPod kullanıcılarıda iPhone kullanıcılarına mesaj gönderebiliyor, ben denemeye kalktım ama bende hata verdi. Nasıl yollayabiliriz?

MsTrK
30-06-2011, 20:22
Şimdi anladığım kadarıyla iPod kullanıcılarıda iPhone kullanıcılarına mesaj gönderebiliyor, ben denemeye kalktım ama bende hata verdi. Nasıl yollayabiliriz?
Nasil bir hata verdi?
iTunes ile yüklemedemi? Yoksa uygulamayi kurduktan sonra'mi?

Payne
30-06-2011, 21:15
Uygulamayı yüklemiştim sonra kaldırdım şimdi bu konuyu gördükten sonra tekrar kuracaktım fakat AppStore'da ve Installous'da bulunmuyor. Nerede acaba?

MsTrK
30-06-2011, 21:19
Uygulamayı yüklemiştim sonra kaldırdım şimdi bu konuyu gördükten sonra tekrar kuracaktım fakat AppStore'da ve Installous'da bulunmuyor. Nerede acaba?
Cihaziniz iPod Touch oldugu için, appstore'da arama yaptiginiz zaman çikmamasi gayet normal.
Installous'da olmasi lazim. Olmadi apptrackr.org sitesinden indirin. Daha sonra var/mobile/documents/installous/downloads dizinine atin ve installous ile kurun.
(iTunes ile kurmayi denemeyin çünkü iPod Touch'lere whatsapp uygulamasini iTunes ile yükleyemezsiniz, hata verir)

Payne
30-06-2011, 22:36
Cihaziniz iPod Touch oldugu için, appstore'da arama yaptiginiz zaman çikmamasi gayet normal.
Installous'da olmasi lazim. Olmadi apptrackr.org sitesinden indirin. Daha sonra var/mobile/documents/installous/downloads dizinine atin ve installous ile kurun.
(iTunes ile kurmayi denemeyin çünkü iPod Touch'lere whatsapp uygulamasini iTunes ile yükleyemezsiniz, hata verir)

Ben zaten önceden indirmiştim ve Installousun İndirilenler bölümünde varmış tekrar kurdum adımları izleyerek bakacağım, sonuca ulaşırsam haber vereceğim. Yardımınız için sağolun. (+ teşekkür butonu.) :)

EDIT: Oldu, yardımın için sağol

_ATi_
30-06-2011, 22:58
Arkadaslar daha önce sorunsuzca kullaniyodum ama son zamanlarda karsı taraftan gönderilen mesajlar bana anında iletiliyor fakat benim gönderdiklerim karşıya o kisi whatsapp i açınca ulaşıyor bu durum sadece benim mesajlarımda olur baska kisiler mesaj atınca sorun yok nedir açaba sorunu

DeDeLi
30-06-2011, 23:36
installous ta var ben dun yukledim.whatapp diye degil whatsapp diye aratin.sadece tahmin ettim s yi yazmadiginizi..

Bu mesaj da benim tapatalk'tan gönderildi...~iphone4~

Karpinar
01-07-2011, 01:37
iTunes'da şuan ücretli olmuş ve kredi kartı vermek ıstemıyorum, ayrıca JB'de yok; o yuzden biraz daha beklicem sanırım i4 gelince ins jb yapılabılen bı basebandda gelır de bende yuklerım. çünkü bi arkadaşım ısrarla mesaj gönderıyo yuklemem konusunda...

rasputiyn
01-07-2011, 09:27
İos5 bu uygulamayı öldürmez arkadaslar çünkü bu uygulama bb android symbian samsung gibi neredeyse bütün akıllı telefon piyasasında kullanılıyor hepsinin arasın da mesajlaşmayı sağlıyor ios5 bildigim kadarı ile sadece iPhone kar arasında buna izin veriyor

Tapatalk tan yolladım

sperman
01-07-2011, 11:55
bana mjlar anında ıletılmıyo actıgımda gelıyo bu srunla ılglı bı bılgısı olan varsa yardım edebılır mı acaba

MsTrK
01-07-2011, 13:24
bana mjlar anında ıletılmıyo actıgımda gelıyo bu srunla ılglı bı bılgısı olan varsa yardım edebılır mı acaba
Ayarlardan bildirimleri açtinizmi? Ayarlardan açiksa, birde Whatsapp'in ayarlarindaki "Notifications" bölümüne bakin, açik olduguna emin olun.

SaTuSa
11-08-2011, 23:37
Suan iOS 5 beta 5 surumunde karsi tarafa resim gonderirken hata alabilirsiniz. Cihazindan almis oldugunuz ekran goruntuleri gonderilebilirken iOS 5 beta 5 surumundeki hatalar sebebiyle cekmis oldugunuz resimleri gonderemiyorsunuz. Sadece uygulama icerisinden resim cekerseniz ginderim yapilabiliyor. Bu uygulamadan olusan bir hata degil tamamen iOS surumundeki Camera Roll hatasi ile ilgili bir konu, bilgilerinize.

WhatssApp teknik destek ekibine bir kac mail attiktan sonra, yaptiklari inceleme uzerine sorunun kendilerinden degil beta 5 surumundeki Camera Roll hatasindan kaynaklandigini belirttiler. Sizlerle de paylasalim dedik, olur da problem yasayan olursa aklinda bulunsun.

GKTG
11-08-2011, 23:53
Suan iOS 5 beta 5 surumunde karsi tarafa resim gonderirken hata alabilirsiniz. Cihazindan almis oldugunuz ekran goruntuleri gonderilebilirken iOS 5 beta 5 surumundeki hatalar sebebiyle cekmis oldugunuz resimleri gonderemiyorsunuz. Sadece uygulama icerisinden resim cekerseniz ginderim yapilabiliyor. Bu uygulamadan olusan bir hata degil tamamen iOS surumundeki Camera Roll hatasi ile ilgili bir konu, bilgilerinize.

WhatssApp teknik destek ekibine bir kac mail attiktan sonra, yaptiklari inceleme uzerine sorunun kendilerinden degil beta 5 surumundeki Camera Roll hatasindan kaynaklandigini belirttiler. Sizlerle de paylasalim dedik, olur da problem yasayan olursa aklinda bulunsun.

Yakında beta 6 çıkacakmış. Umarım iOS 5 beta daki sorunlar giderilmiş olur.

about006
27-12-2011, 22:53
bu progamda kaydedilen verileri nereden silebiliriz video alışverişinde videolardan siliyorum ama programın boyutu gönderdikçe büyüyor anlam veremedimm :)

laheyl
28-12-2011, 01:27
bu progamda kaydedilen verileri nereden silebiliriz video alışverişinde videolardan siliyorum ama programın boyutu gönderdikçe büyüyor anlam veremedimm :)

ibrowser ve DiskAid programlarla uygulamanin telem dosyalarina ulasim ordan bakabilirsin gercekten ord sakliyormu diye

about006
28-12-2011, 02:03
vallahi ilginiz için teşekkürler ama hiç bi şey anlamadım ben yeni bi kullanıcıyım ama arkadaşlarımda program 14 mb civarıyken bn de 105 mb bi de siliorum msjları falan yanı kalmıyor gibi ama bilemiyorm cihazdan da siliyorum yine aynı

neco1905
29-12-2011, 16:41
uygulama freelerde görünüyo hepmi free oldu

DeDeLi
29-12-2011, 16:48
uygulama freelerde görünüyo hepmi free oldu

Hep ücretsiz doğru diye bir açıklaması oldu yazılım sahibinin.Siz indirin yine bulunsun belki yılbaşı hediyesidir :)

GKTG
30-12-2011, 15:35
Ben indirdim kurdum ama server hatası veriyor nedense.

neco1905
03-01-2012, 01:45
benm cihaz jbli kullanıyorumda zaten arkadas için sormustum indirdim onada düzgün calıstı teşekkürler

sg87
07-02-2012, 20:09
arkadaşlar ben jb li ipod touch 4 e installous ile yükledim ve kurdum ama could not connect to whatsapp service uyarısı alıyorum ne yapmam lazım?

wolf4535
07-02-2012, 20:15
arkadaşlar ben jb li ipod touch 4 e installous ile yükledim ve kurdum ama could not connect to whatsapp service uyarısı alıyorum ne yapmam lazım?

Yeni sürümler sadece iphonelarda çalışıyor,eski versiyonları indirirseniz çalışabilir

Ogzhnozcn
07-02-2012, 20:15

İnstallous ile yada bilgisayarınızdan WhatsApp-v2.6.4 versiyonu indirin.Ama son versiyon değil özellikle 2.6.4 versiyon.
Daha sonra indirdiğiniz ipa dosyasını bilgisayarınızdan winrar ile açın. Sırasıyla : "Payload->Whatsapp.app" klasörüne girin. "Info.plist" dosyasını masaüstüne çıkartın. notepad ile dosyayı açın. Notepad ile kodları görüntülerken sorun yaşıyorsanız eğer Plist editor pro programını yükleyebilir ve info.plist'i o program ile açabilirsiniz.

açılan dosyada en altta "<key>telephony</key> <true/>" şeklinde bir kod olacak.True yazan kısmı false olarak değiştirin ve kaydedin. Kaydettiğiniz info.plist'i tekrar winrar içerisindeki eski yerine kopyalayın.
Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra hazırlamış oldugunuz 2.6.4 versiyonlu yeni .ipa formatındaki whatsapp'ı ifunbox vs. gibi programlar ile installous'a atıp normal şekilde yükleyip bağlanabilirsiniz. [:'(]

qwdsa
12-02-2012, 14:54
Whatsapp i sadece iphonelar arasnda mı kullanabiliyoruz cihazım JB nokia , blackberry gibi cihazlara ulaşamıyor muyuz ?

Ogzhnozcn
12-02-2012, 15:27
Whatsapp i sadece iphonelar arasnda mı kullanabiliyoruz cihazım JB nokia , blackberry gibi cihazlara ulaşamıyor muyuz ?

Hayir,isletim sistemiyle alakali,o markalarin kendine ozgu birtakim programlari mevcuttur,symbianda yok diye biliyorum ama bb6os da gormustum blackberry de mevcut.

laheyl
12-02-2012, 17:45

suan itibari ile iphone nokia samsung blackberry cihazlarin hepsine kullanmaktayim bu uygulamayi ve bu cihazlar da kendi aralarinda uyumlu bir sekilde kullanmaktadirlar zaten programin mantigi bir network uygulamasi sagdece iki ayni cihaz arasinda kulllanma diye bir amaci yok sizin takildiginiz nokta nereyse onu soyleyin yardim edelim

mula2001
19-03-2012, 09:47
abi ücretsiz bi şekilde nasıl yükleyebiliriz.
ios5.1 non-jb iphone 4s..

hedehodo5
19-03-2012, 11:43
öyle bir yolu maalesef yok. 0,99$ verip alacaksiniz.
Cihaz alcak 1000-2000 lira bulup, 1,8 TL den kacan insanlari anlayamiyorum.

abi ücretsiz bi şekilde nasıl yükleyebiliriz.
ios5.1 non-jb iphone 4s..

DeDeLi
19-03-2012, 13:05
Birisini bana 1 dolarim var ne yapayim dese hemen git whatsapp al derim.Ucretini gercekten hak ediyor.Jbsiz cihaza apple store da ucretli olan uygulamalarin kirilmis halini yukleyemezsiniz.

Saygılarımla...

mkalayci
21-03-2012, 13:20
mrhb bir sorum olacak whatsapp'da karşı tarafla resim ve video paylasmı yapıyoruz ne kadar güvenlidir.başkasının eline geçme imkanı var mı ne bilim whatsapp kuran kişiler tarafından v.s bu konu hakkında bilgi verirsenız çok sevinirim.

Ogzhnozcn
21-03-2012, 15:21
mrhb bir sorum olacak whatsapp'da karşı tarafla resim ve video paylasmı yapıyoruz ne kadar güvenlidir.başkasının eline geçme imkanı var mı ne bilim whatsapp kuran kişiler tarafından v.s bu konu hakkında bilgi verirsenız çok sevinirim.

Güvenlidir ancak siz dert etmeyin,Okadar kullanıcısı var neden alsın ? öyle bir durum olsaydı piyasaya çıkardı.

mkalayci
21-03-2012, 15:29
Güvenlidir ancak siz dert etmeyin,Okadar kullanıcısı var neden alsın ? öyle bir durum olsaydı piyasaya çıkardı.

yani mesala facebook kurucuları mesajları gorebiliyor gizli resimleri de hanı bu neden'le whatsapp'da karşı tarafın gönderdiği resimlerin başkalarının eline geçmesin diye whatsap'ı kuranlar kayıt altına alıyorlarmıdır diye insanın aklına geliyor...

laheyl
21-03-2012, 15:44
yani mesala facebook kurucuları mesajları gorebiliyor gizli resimleri de hanı bu neden'le whatsapp'da karşı tarafın gönderdiği resimlerin başkalarının eline geçmesin diye whatsap'ı kuranlar kayıt altına alıyorlarmıdır diye insanın aklına geliyor...

ya pardon ama sen facebookla whatsapp i mi kiyasliyorsun cok yanlis katagorilerdesin :))

Ogzhnozcn
21-03-2012, 15:47
Evet,kıyaslaman yanlış biri sosyal paylaşım sitesi biri ise gelişmiş bir mesajlaşma programı,Facebook doğrudan bilgileri görüyor zaten adamlar bu yoldan para kazanıyorlar,bilgi satarak ancak whatsapp'ın öyle bir gayesi olduğunu düşünmüyorum,olmamalı.

laheyl
21-03-2012, 15:53
Evet,kıyaslaman yanlış biri sosyal paylaşım sitesi biri ise gelişmiş bir mesajlaşma programı,Facebook doğrudan bilgileri görüyor zaten adamlar bu yoldan para kazanıyorlar,bilgi satarak ancak whatsapp'ın öyle bir gayesi olduğunu düşünmüyorum,olmamalı.

Hayir ogzhnozcn ben konuya teknik olarak bakiyorum whatsapp iin kurulu olan serverleri ile facebook un serverleri ve yapilan yazilimlari ani degil daglar var arada birisinde tamamen herseyini aciyorsun tum bilgilerini resimlerini ve ozelini digerinde ise sagdece gsm numaran uzerinden iki noktadaki kisinin ayni anda birbiri ile iletisim kurmasi icin tasarlanmis bir yazilim yani bu bile aradaki farki net ortaya koyuyor ...

Ogzhnozcn
21-03-2012, 15:58
Hayir ogzhnozcn ben konuya teknik olarak bakiyorum whatsapp iin kurulu olan serverleri ile facebook un serverleri ve yapilan yazilimlari ani degil daglar var arada birisinde tamamen herseyini aciyorsun tum bilgilerini resimlerini ve ozelini digerinde ise sagdece gsm numaran uzerinden iki noktadaki kisinin ayni anda birbiri ile iletisim kurmasi icin tasarlanmis bir yazilim yani bu bile aradaki farki net ortaya koyuyor ...

Evet bende onu diyorum işin yazılım kısmı da ayrı,Facebook için Pyhton,Perl,Gcc,Php ile örneklesem arkadaş anlamayabilir diye genel olarak bahsettim.

mkalayci
21-03-2012, 16:05
hızlı cevaplarınız için gerçekten çok tşk ederim ne bilim başka siteye yazsan ancak akşama cevap gelir bilgileriniz için tekrar tşkler o zaman sorun yok resim paylasımı yapabilirim rahatlıkla :)) anladığım kadarı ile...