PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Uluslararası Garanti

touan
24-09-2008, 20:53
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Forum çok güzel olmuş bu konuda teşekkür ederim. Allah izin verirse 1 haftaya bende bir ipod-touch sahibi oluyorum. Sizden öğrenmek istedğim iki şey var.

Amerikadan alınmış mal için garanti şartları nelerdir?

Birde ürün geldiği zaman orjinal olup olmadığını nasıl anlarım?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

[JW]
24-09-2008, 21:23
Sitemize hoş geldiniz arkadaşım.İltifatlarınız için teşekkürler.Yakın zamanda iPod Touch alacakmışsınız,hayırlı olsun güle güle kullanın..

Bildiğim kadarıyla cihazı Ameraki'dan aldığınız zaman 1 yıllık garantisi oluyor.Fakat Türkiye'de ne yazık ki bu garanti geçerli değil.Yani bir sorun çıktığında Amerika'ya göndermek zorunda kalabilirsiniz.Bu arada garantinin Amerika'da geçerli olması için faturanın da olması gerekiyormuş.Bu yüzden mümkünse cihazı alırken faturayı da almaya çalışın.

Ürünün orjinal olduğunu anlamak içinde jelatini kontrol edin,kutuda hava kabarcıkları var mı ona bakın.Yani daha önce açılmış olmasın.Açıkçası daha fazla yapabileceğiniz bir şey yok.İçinden çıkan parçalarda normalse,büyük ihtimalle orjinaldir.Cihazı açtıktan sonra seri numarasını kontrol ederek nereden alındığını ve hangi tarihte alındığını görebilirsiniz.Orjinalse orda belli olur zaten. [:'(]

touan
24-09-2008, 21:50
Cevabınız için sağolun. Bir forumda başka bir şey ararken gözüme çarpmıştı, Seri numarasını netten Apple a kayıt ettirdiğiniz zaman 1 yıl uluslar arası garanti heryerde geçerli diye. Ama o an başka bir şey aradığım için fazla üzerinde durmadan geçtim. Şimdi de hangi konu olduğunu bulamıyorum. Böyle bir bilgisi olan varmı yada bu şekilde garantiye göndermiş olan.

[JW]
24-09-2008, 21:54
Valla bahsettiğiniz şeyi daha önce hiç duymadım.Belki doğru olabilir,açıkçası bilgim yok.

Bu arada siz hangi cihazı alacaksınız?iPod Touch 1G mi 2G mi?

touan
24-09-2008, 21:59
2. nesil alacağım. Ancak garanti konusunda korkmaya başladım. O kadar para vereceğim. İnşallah bir sorun çıkmaz.

Evolution
24-09-2008, 22:40
author=touan link=topic=167.msg243#msg243 date=1222282241]
Cevabınız için sağolun. Bir forumda başka bir şey ararken gözüme çarpmıştı, Seri numarasını netten Apple a kayıt ettirdiğiniz zaman 1 yıl uluslar arası garanti heryerde geçerli diye. Ama o an başka bir şey aradığım için fazla üzerinde durmadan geçtim. Şimdi de hangi konu olduğunu bulamıyorum. Böyle bir bilgisi olan varmı yada bu şekilde garantiye göndermiş olan.

Seri numarasını Apple'a kayıt ettirmenize gerek yok.Zaten tüm iPodlar bir sene uluslararası garantiye sahipler.Eğer Türkiye'de herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yetkili servislere cihazınızı götürebilirsiniz.Seri numarasını kontrol ettikten sonra size hizmet verirler.

touan
25-09-2008, 13:16
Tekrar teşekkür ederim. Şimdi son bir sorum daha var.

https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do

bu adresten cihazın garanti süersini öğrenebiliyormuşuz. Şimdi ben cihazı getiren arkadaştan alırken cihazın refurbished, yani tamir edilmiş ve yeniden paketlenip satışa sunulmuş ancak 0 gibi olan cihaz olup olmadığını kontrol etmek istiyorum. Fakat hem o sırada internet bağlantım olmayacak, hemde arkadaşın ona güvenmediğimi sanıp üzülmesini istemiyorum, sonuçta o da bilmiyor olabilir. Ama eve gidip internetten baktığımda çok geç olmuşda olabilir. Bunu başka türlü anlamanın bir yolu var mı ?

Evolution
25-09-2008, 13:58
Maalesef o an refurbished olup olmadığını anlayamazsınız.Ancak şöyle bişey var refurbished cihazlar daha ucuza satılır.Arkadaşınıza fiyatı sorarak fikir sahibi olabilirsiniz.

jetqll
29-09-2008, 14:10
yukardaki linkten seri numaramla qarantiyi kontrol ettm fakat inqilizce özürlü oldqm içn almayamadım [gl=22.gif]

. Enter your serial number and country
Serial number:
Please enter your serial number or iPhone telephone number.
We're sorry, the serial number provided is invalid. Please try again.
Country: -- Australia Austria Belgium Brazil Canada China Denmark Finland France Germany Hong Kong India Ireland Italy Japan Korea, Republic of Luxembourg Mexico Netherlands New Zealand Norway Poland Portugal Russian Federation Singapore Spain Sweden Switzerland Taiwan United Kingdom United States Show Complete Country List
Please select a country. Afghanistan Aland Andorra Antigia Antigua Argentina Aruba Australia Austria Bahamas Bangladesh Barbados Belgium Belize Bermuda Bhutan Bolivia Brazil British Virgin Islands Brunei Darussalam Bulgaria Burkina Faso Cambodia Canada Canary Islands Cayman Islands Chile China Christmas Island Colombia Costa Rica Croatia Curacao Czech Republic Denmark Dominican Republic East Timor Ecuador Egypt El Salvador Estonia Faroe Islands Fiji Finland France French Guiana French Polynesia Germany Greece Greenland Guadeloupe Guam Guatemala Guernsey Island Guyana Haiti Holy See (Vatican City State) Honduras Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Isle of Man Israel Italy Jamaica Japan Jersey Island Korea, Republic of Laos Latvia Liechtenstein Lithuania Luxembourg Macau Malaysia Maldives Malta Martinique Mayotte Mexico Monaco Mongolia Myanmar Namibia Nepal Netherland Antilles Netherlands New Caledonia New Zealand Nicaragua Norway Oman Pakistan Panama Papua New Guinea Paraguay Peru Philippines Poland Portugal Puerto Rico Qatar Reunion Romania Russian Federation San Marino Scotland Senegal Seychelles Singapore Slovakia Slovenia South Africa Spain Sri Lanka States of Guernsey Swaziland Sweden Switzerland Taiwan Thailand Tonga Trinidad Turkey Ukraine United Arab Emirates United Kingdom United States Uruguay Uzbekistan Vanuatu Venezuela Vietnam Virgin Islands (US) Yugoslavia
Please select the country in which you are requesting service.
All fields are required.

Provide your serial number and the country in which you are located, and we'll give you warranty information and repair options for your product and location.
How to find your serial number
Serial number and country entered.
2. Warranty information about your product
2. Warranty information about your iPod

Our records indicate that your product is not covered for service.

Your product is not eligible for complimentary phone support.

If you believe that this information is inaccurate, learn how to update your coverage status. Please put your sales receipt in a safe place. You will need it for warranty validation.

Please note: You will be charged for the costs of any repair unless you can provide valid proof of purchase to update the status of your coverage.

Enter another serial number
Apple offers service options for products that are no longer covered under warranty or an extended-service agreement, but you will be responsible for the cost of the repair.

Proceed to the next step if you want to learn about your service options. If you believe that your product is still covered, you can update our records by submitting a valid proof of purchase.
I have read my warranty information.
3. Choose your service options

The following service option(s) are available for this product in the location you've selected.

Apple Authorized Service Provider
Apple Retail StoreOnline
Apple offers online service for your product.
Request Online Service

YARDIM EDERSENİZ SEWİNİRİM:)

Evolution
29-09-2008, 14:21
Seri numaranızı doğru girememişsiniz.

Nevan
29-09-2008, 15:46
aynısı aynı sorun bende de var bende ipodu amerikadan aldım fakat türkiyede bozuldu yapmaya çalışıyorum garantisi bildiğim kadarıya burda işlemiyor ama türkiyede para ile yapan şubeleride var ..