PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları iphonedaki fotoları PC ye atabiliyormuyuz?

hodja27
22-10-2008, 11:00
Arkadaşlar ben iphone ile çekmiş olduğum camera roll daki fotoğraflarımı PC ye aktarmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağımı anlatabilirmisiniz acaba?

fantazi
23-10-2008, 11:10
forumda ifunbox programı mevcut onu dene bi istersen pc ye bağlayınca aleti sürükle bırak yöntemi ile müzik video resim alabiliyorsun.

Evolution
23-10-2008, 15:54
iPhone'u bilgisayara bağladığında resimleri aktarmak istediğini soruyor zaten.O şekilde aktarabilirsin.

hodja27
24-10-2008, 09:19
Ben iphonu bağladığımda sadece itunesdan sync görünüyor başka birşekilde fotoğrafları atayımmı diye sormuyor?
ifunbox programı 1.1.4 versiyon için uygunmu hemen bakıyorum

muzo_378
24-10-2008, 23:48
itunesten nası oluo fotoları atmak ben yapıım dedim photo yu tıkladım sync çıktı ordan sonra noluo?

Evolution
24-10-2008, 23:57
Cihazınızı PCye bağladıktan sonra Bilgisayarıma girin.Orada cihazınızı kamera olarak göreceksiniz.Sağ tıklayın ve resim al deyin.

hodja27
27-10-2008, 10:54
Wallahi başka bi cihaz olsa heralde yapacağımız ilk şey odur. Bazen iphone kullanırken kendimi afedersiniz aptallaşmış hissediyorum. Hep başka türlü bir yol yapmamız gerektiği geliyor aklıma. Itunesdanmı acaba yoksa ayrı bir program mı lazım acaba?
Halbuki her bağlandığında zaten fotoları alabiliyoruz her kameradaki gibi. Çok kötü etti bizim PC kullanma alışkanlıklarımızı değiştirdi bu iphone.???? [gl=4.gif] [gl=4.gif] [gl=4.gif]

holden
28-10-2008, 10:04
alternatif bir yöntem ise iphone browser adlı programı kullanan arkadaşlar için gelsin;

User/Media/DCIM klasörü içinde iki adet alt klasör var bunlar; 100APPLE ve 999APPLE adında ilkinde png uzantılı resimleriniz ikincisinde ise jpeg formatındaki resimleriniz duruyor.tavsiyem her seferinde klasörleri bulucam diye uğraşmayın,bu iki klasörü iphone browserdan favorites sekmesinden ''add to favorites'' seçeneği ile sık kullanılanlara ekleyin prıgramı açtıgınız zaman kolaylıkla ulaşabilirisiniz. [gl=7.gif]

bu klasörlere ulaşınca sağ tık yapıp ''save as'' seçeneği ile resimleri bilgisayarınızda istediğniz yere kaydedbilirsiniz.

iyi forumlar!