PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tercih Ettiğiniz Laptoplar

darthcross
16-04-2011, 12:03
Merhaba arkadaşlar ben yaza doğru bir laptop alıcam ama çok kararsızım benim canım her oyunu kaldırmasını istiyor ve masaüstü istemiyorum mac mi alsam windows mu buda ayrı bir soru benim şuan crysis2 prototype cod black ops gta 4 filan oynarken hiç takılmadan oynatan bir bilgisayar istiyorum yalnız grafikler high da iken yani anlayacağınız benim tüm oyunları çalıştıran sorunsuz ve grafik kalitesi mükemmel bir laptop istiyorum servis sıkıntısı vesairede olmasın aklımdaki laptop markaları:Mac,Asus,Dell,Alienware,Hp,Lenovo, yardım ederseniz çok sevinirim dediğim gibi tüm oyunları sorunsuzca kaldırması gerekli.

Şimdiden teşekkür ederim...

iRa
16-04-2011, 12:20
Sony Vaio :) uzun vadeli :) yalnız full hd olduğu için bazı versiyonları o ekran kartlarından çok performans bekleme 1366x768 alın oyun oynayacaksanız eğer fullde iyi fps almak istiyosanız

darthcross
16-04-2011, 12:38
model ve linkinide koyarasınız sevinirim :)) yalnız dediğim gibi kasılma filan olmasın bu dediğim oyunlarda :)

iRa
16-04-2011, 12:52
model ve linkinide koyarasınız sevinirim :)) yalnız dediğim gibi kasılma filan olmasın bu dediğim oyunlarda :)

AA açmazsanız her oyunu oynarsınız laptoplarda ama vaio 1 numaradir bence ;)

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-f13s8eb-f13s8eb-core-i7-740qm-1.73ghz-6gb-500gb-16.4-dvdrwbr-1024mb-gt425m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=52498

cem tanriover
16-04-2011, 13:03
Tamamen Toshiba ve Asus taraftarıyım. 2 sene önce almıştım Toshiba a300 bu yaz ekran kartı yandı. Malum kullanıcı hatasiydi bariz. Servise yolladım. Yeni kart takıldı. Ve yeni kartın da 2 yıl daha garantisi var. Ve asus. Metal kasası zaten herseyi anlatıyor. Uzun ömür dersen asustan şaşma derim. Babam 7 senedir aynı laptop'u kullanıyor. Ve autoCad falan rahat rahat çalıştırıyor.

iRa
16-04-2011, 13:07
Tamamen Toshiba ve Asus taraftarıyım. 2 sene önce almıştım Toshiba a300 bu yaz ekran kartı yandı. Malum kullanıcı hatasiydi bariz. Servise yolladım. Yeni kart takıldı. Ve yeni kartın da 2 yıl daha garantisi var. Ve asus. Metal kasası zaten herseyi anlatıyor. Uzun ömür dersen asustan şaşma derim. Babam 7 senedir aynı laptop'u kullanıyor. Ve autoCad falan rahat rahat çalıştırıyor.

Toshibaya verecginiz parayi yoldaki dilenciye verin ama asusda tamamen hakli arkadas :) sony den sonraki en sevdigim ve kaliteli markadadir benimde :)

darthcross
16-04-2011, 13:12
yok toshiba sevmiyorum eski laptopum toshiba satellite idi bir daha toshiba almam, peki asusta hangi modeli önerirsiniz ? linkle beraber yollarsanız

cem tanriover
16-04-2011, 13:19
Tapatalktan giriyorum ama www.asus.com dan bakın serilere. Özel oyun bilgisayarlarida var. Ve bıkac sene önceki toshibayla şimdiki Toshiba arasında dünyalar var :D

DeviLJoN
16-04-2011, 13:21
Bence sony o kadar para vermeye gerek yok, hp'nin modelleri on numara verdiğiniz paranın hakkını veriyor. Hp dışında tavsiye edebilecek marka dell,sonrası asus, toshiba vs..

iRa
16-04-2011, 13:26
Keseniz ağzının açıklığı hakkında bi fikrim olmadıgı icin direk linki veriyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=PC_POR&br=ASUS

darthcross
16-04-2011, 13:33
1800-1900 verebilirim en fazla

cem tanriover
16-04-2011, 13:50
Ozaman Asus biraz uçuk gelebilir. Siz sony veya hp'ye bakın. Tercihim Sonydir :)

iRa
16-04-2011, 13:52
Ozaman Asus biraz uçuk gelebilir. Siz sony veya hp'ye bakın. Tercihim Sonydir :)

Yok canım daha neler asusunda 2000 altı baya laptopu var ki yeni i7 islemcili..

VATAN COMPUTER - ASUS - N53SV CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRWBR-1GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n53sv-sx077v-n53sv-core-i7-2630qm-2.0ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrwbr-1gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53642)

darthcross
16-04-2011, 13:58
Yok canım daha neler asusunda 2000 altı baya laptopu var ki yeni i7 islemcili..

VATAN COMPUTER - ASUS - N53SV CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRWBR-1GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n53sv-sx077v-n53sv-core-i7-2630qm-2.0ghz-4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrwbr-1gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53642)

bu laptop hoşuma gitti blurayi filanda var hd hem, ekran kartı nasıl sizce yeterli mi belirttiğim oyunlar için ?

ByWanT
16-04-2011, 14:06
Eger oyun icin laptop istiyorsan ve her oyunu yüksek grafikte calistirsin istiyorsan cok yanlis bir tercih yapiyorsun derim ben.

2.000 lirayi bir laptopa verecegine cok daha iyi bir masaüstü toplayabilirsin. Bunu sana zamaninda ilk ciktigi zaman Asus G1s e 1600€ veren biri olarak söylüyorum. Simdi düsünüyorumda cok buyuk bir hataydi. O zamanki bütün oyunlari hemen hemen full grafik oynuyordum (AF kapali oluyordu genelde).

Eger oyun oynamak ise amac ya masaüstü toplayacaksin yada konsol alacaksin. Yok PC oyuncusuyum diyorsan o zaman masaüstü alacaksin.

iRa
16-04-2011, 14:06
bu laptop hoşuma gitti blurayi filanda var hd hem, ekran kartı nasıl sizce yeterli mi belirttiğim oyunlar için ?

Kardeşim bunun üstü ekran karti istiyosan eger monster marka laptop alicaksin artik sabit ekran kartlari bu markaların buralarda geziyor gt445 bundan iyi birazcik onun disinda bastan 4.gibi kart yani

GeForce Graphics Processors (http://www.nvidia.com/object/geforce_family.html)

Eger oyun icin laptop istiyorsan ve her oyunu yüksek grafikte calistirsin istiyorsan cok yanlis bir tercih yapiyorsun derim ben.

2.000 lirayi bir laptopa verecegine cok daha iyi bir masaüstü toplayabilirsin. Bunu sana zamaninda ilk ciktigi zaman Asus G1s e 1600€ veren biri olarak söylüyorum. Simdi düsünüyorumda cok buyuk bir hataydi. O zamanki bütün oyunlari hemen hemen full grafik oynuyordum (AF kapali oluyordu genelde).

Eger oyun oynamak ise amac ya masaüstü toplayacaksin yada konsol alacaksin. Yok PC oyuncusuyum diyorsan o zaman masaüstü alacaksin.

Haklisin Emre abide donanimhaberde pc toplamaya yardimci oluyodum insanlara artik oyun pcsi için masaustu alinmali demekten usandim sen benim yerime aciklamissin tesekkurler bazi insanlar laptop diye israr ediyolar götürdüğüm yerdede oynamak istiyorum diye o yuzden bisi diyemiyosun :)

darthcross
16-04-2011, 14:12

yok masaüstü istemiyorum, ilk mesajımda belirttiğim gibi yoksa haklısınız masaüstü ile çok daha iyi performans alabilirim ucuz bir fiyata ancak ben bu laptopu yanımda taşımak istediğim için masaüstü istemiyorum, ama teşekkür ederim ilginize.

darthcross
16-04-2011, 14:15
o zaman şimdilik sizin linkini verdiğiniz asusta karar kıldım bugün vatana gidip inceleyeceğim ancak bunun 3.0 usb portu yok mu ? özelliklerde göremedim.

Birde mac nasıl ?

Edit: varmış 3.0 sitesinde gördüm http://www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N53SV/ ancak bu sanki biraz daha multimedia bilgisayarı gibi geldi oyunlarda iyi midir acaba :) sizide yordum kusuruma bakmayın.

iRa
16-04-2011, 14:21
o zaman şimdilik sizin linkini verdiğiniz asusta karar kıldım bugün vatana gidip inceleyeceğim ancak bunun 3.0 usb portu yok mu ? özelliklerde göremedim.

Birde mac nasıl ?

Mac iyidr ama 2binle kurtulamazsiniz :)3.0 laptoplarda o kadar yaygin degil malesef ama bu cihazda VAR :)

darthcross
16-04-2011, 14:29
evet bu arada macten vazgeçtim şu verdiğim sitedeki reviewları inceleyin oyun için sizce nasıl Review Asus N53SV Notebook - Notebookcheck.net Reviews (http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N53SV-Notebook.43709.0.html) benim hoşuma giti laptop :) bunu kesin alıcam bu arada fps yüksek olursa mı iyi düşükse mi biraz cahilim bu konularda kusuruma bakmayın :)

iRa
16-04-2011, 14:35
evet bu arada macten vazgeçtim şu verdiğim sitedeki reviewları inceleyin oyun için sizce nasıl Review Asus N53SV Notebook - Notebookcheck.net Reviews (http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N53SV-Notebook.43709.0.html) benim hoşuma giti laptop :) bunu kesin alıcam bu arada fps yüksek olursa mı iyi düşükse mi biraz cahilim bu konularda kusuruma bakmayın :)

Frame Per Second deyince anlarsiniz sanirim saniye basina ekrandan gecen resim sayisi demektir ne kadar yuksekse o kadar akicidir oyun :)

darthcross
16-04-2011, 14:37
hmm anladım teşekkürler :)

DeviLJoN
16-04-2011, 14:44
düşük fps daha iyidir.

iRa
16-04-2011, 14:47
düşük fps daha iyidir.

Güldürme beni lütfen :)

DeviLJoN
16-04-2011, 15:00
pardon pardon[:)] oyunlar için doğru yüksek fps daha iyidir. Kafam karıştı bluray ile [:D]

darthcross
16-04-2011, 15:08
haha bu model çok iyiymiş bluray(opsiyonel),3.0 filan var blurayli model 100 küsür lira farkediyor almışken blurayliyi alırım filmleri güzelce izlerim :)

iRa
16-04-2011, 15:18
haha bu model çok iyiymiş bluray(opsiyonel),3.0 filan var blurayli model 100 küsür lira farkediyor almışken blurayliyi alırım filmleri güzelce izlerim :)

Aslında geleceğ yönelik olur çevrenizde varsa ZAMUNDA torrent üyeliği alın blurayleri çekin eğer fiber internet varsa geçen gün 22 gb TRANSFORMERS 2 1080p BLURAY izledim 100 kere izledim ama blurayde dönüşümdeki hataları görürüm belki dedim ama olmadı çok iyi yapmışlar film için no comment yani :)bu arada sizin laptop full hd olmadığı için 720p indirseniz daha iyi olur ekranın ortasında şerit şeklinde görünür yoksa ondan sony iyi işte :) tam ekran bluray :)

darthcross
16-04-2011, 16:55
Sonyde çok pahalı...

Sent from my iPod Touch 4G using Tapatalk...

darthcross
16-04-2011, 16:57
Bu arada ben bu asus ile youtubedaki 1080P videoları izleyebilir miyim? Pek anlamam bu işlerden :)

iRa
16-04-2011, 19:04
Bu arada ben bu asus ile youtubedaki 1080P videoları izleyebilir miyim? Pek anlamam bu işlerden :)

evet izlersinizde tam ekran yaptığınız zaman ekranın ortasında şerit gibi görünür

cem tanriover
16-04-2011, 19:05
Arkadasım istediğin tüm videoları izleyebilirsin bana kalırsa. Benim laptopumun bu Haziran'da 2.senesi oluyo. Ve daha gecen hafta full hd 18 gb Avatari izledim. Tek bozukluk veya sıkıntı yoktu. Youtube'dan da full hd olarak tüm apple tanıtımlarını izleyebiliyorum. Ben hiç bı sorun olmadan izleyebiliyorum yani.

iRa
16-04-2011, 19:06
Arkadasım istediğin tüm videoları izleyebilirsin bana kalırsa. Benim laptopumun bu Haziran'da 2.senesi oluyo. Ve daha gecen hafta full hd 18 gb Avatari izledim. Tek bozukluk veya sıkıntı yoktu. Youtube'dan da full hd olarak tüm apple tanıtımlarını izleyebiliyorum. Ben hiç bı sorun olmadan izleyebiliyorum yani.

Sorun en olcak 2 çekirdeklilerden itibaren herşeyde codec varsa izlersiniz..

iHkn
16-04-2011, 19:57
Acer ASPIRE 5741G :) Ağustos gibi aldım.Hala full HD oyun,film herşey :)

darthcross
16-04-2011, 20:08
Ben şu şerit meselesini anlamadım, açıklayabilir misiniz ayrıntılı olarak bu arada sağolun ama acer istemiyorum.

darthcross
16-04-2011, 23:55
Bilen yok mu bu sorunun cevabını ???

iRa
17-04-2011, 01:34
Bilen yok mu bu sorunun cevabını ???

işte bu şekilde;

http://www.imageresim.com/images/zaj30qvhz473ppi32f3.png

NeGReDo
17-04-2011, 04:00
hp kullanıyorum,çok ısınıyor,nvidia ekran kartından kaynaklı olabilir.asus garantisi kötü kız arkadaşımın usb girişi bozuktu yolladık garantiye anakartın değişmesi gerekir diye tamir etmeden geri gönderdiler.toshiba ve samsung gibi cihazlarda bir süre sonra oyun oynarken kapanmalara başlıyor.ee ne kaldı dersen bence sony :)

Sessiz
17-04-2011, 07:40
Zamunda üyeliği acikken bir
Tane almıştım zaten her pcden bir tane alınabiliyor.arada bir acıyorlar takip edebilirsiniz..
Her ihtiyaci karşılıyor :D

cem tanriover
17-04-2011, 08:24
hp kullanıyorum,çok ısınıyor,nvidia ekran kartından kaynaklı olabilir.asus garantisi kötü kız arkadaşımın usb girişi bozuktu yolladık garantiye anakartın değişmesi gerekir diye tamir etmeden geri gönderdiler.toshiba ve samsung gibi cihazlarda bir süre sonra oyun oynarken kapanmalara başlıyor.ee ne kaldı dersen bence sony :)

Arkadasim ne soyluyorsun ya. Babamin Asus cihazi 7 senelik daha gecen sene raminde sorun oldu. Gonderdik yapildi. Hatta bide istekte bulundu. Cikma bi ram daha eklendi. Ayrica 1,5 senedir toshiba a300 laptopumda left4dead'ten tut crysis'e kadar catir catir oynuyorum. Isinma da cok olmadigi icin kapanma falan yok. Sen en iyisi kapanan toshiba'na bi format at.

darthcross
17-04-2011, 10:37
Zamunda üyeliği acikken bir
Tane almıştım zaten her pcden bir tane alınabiliyor.arada bir acıyorlar takip edebilirsiniz..
Her ihtiyaci karşılıyor :D
sağolun , tavsiye için :)

Arkadasim ne soyluyorsun ya. Babamin Asus cihazi 7 senelik daha gecen sene raminde sorun oldu. Gonderdik yapildi. Hatta bide istekte bulundu. Cikma bi ram daha eklendi. Ayrica 1,5 senedir toshiba a300 laptopumda left4dead'ten tut crysis'e kadar catir catir oynuyorum. Isinma da cok olmadigi icin kapanma falan yok. Sen en iyisi kapanan toshiba'na bi format at.

yok bazı toshibalarda olabiliyor bu sorun arkadaş haklı ama sizde haklısınız hepsinde durum aynı değil, modeline göre değişiyor bu arada arkadaşımın ferrari one(acer) var oyun oynarken ısınıdığı an çat diye kapanıyor ama bu asus servisinin kötü olduğuna katılmıyorum kuzenimin bilgisayarı asus onunkide yalan olmasın 2-3 sene oldu klavyeye kola döküldü yolladılar düzelmiş bir şekilde geri geldi bence gayet yeterli servis konusunda.

işte bu şekilde;

http://www.imageresim.com/images/zaj30qvhz473ppi32f3.png

bu o kadar kötü birşey değilki sadece blurayde bu şekilde dimi ?

ayrıca bizim bu seçtiğimiz asus rahat kaldırır dimi gta 4 ü benim en sevdiğim oyun çünkü :)

FireWalkeR
17-04-2011, 12:07
darthcross senin gamer laptop alman gerekiyor dediklerini yapabilmen için bende gamer laptop araştırıyorum ve bi cihaz buldum türkiyede daha yok amerikadan istemeyi düşünüyorum şu cihaza ve özelliklerine bak videoyu izle gerisinin yalan olduğunu göreceksin ama ücreti için biraz sıkacaz :D

ASUS G73SW-3DE 17.3" Notebook. ASUS G73SW-3DE (http://www.excaliberpc.com/602211/asus-g73sw-3de-17.3-notebook.html#TabSpecification)

http://www.youtube.com/watch?v=LMDN-LdhVTk&feature=player_embedded

iRa
17-04-2011, 12:07
Bence büyük bir sorunda ondan soyledim :) Çözünürlüğünüzun tutmadığı her video boyle görünür tabiki..

darthcross
17-04-2011, 12:25
Üstadlar ne yapsam, Firewalker 1800-1900 Tl dedim 1800 usd degil :) Yoksa biliyorum o laptoplari g serisi iyi ama o asusa 1800 usd vericegime alienware m15x alirim daha iyi napsamki bu asusta cok guzel ama su cozunurluk olayi kafami karistirdi siz ne dersiniz bir 2300 biriktirip vaio mu alsam birde vaio alicak olursam hangi modeli onerirsiniz bu istedigim oyunlari kaldirabilecek ve usb 3.0 ayrica bluray ve i7 second generation olursa sevinirim iyi forumlar...

NeGReDo
17-04-2011, 12:44

toshiba a200.Sende olmaması bunun olmadığı anlamına gelmiyor.Nette biraz forumları gezersen toshiba ve samsung için bu sorunu yaşayan onlarca arkaşa ulaşabilirsin.Asus için de Ram bulunabilir bir parça.Baban 7 senedir kullanıyor olabilir,bir sürü siteden ram sipariş edebilirsin.Ama bozulan usb 'yi tamir etmediler.Bizzat asus'un yetkili garantisi.Bu benim yaşadığım bir şey,başıma geldi.senin gelmemiş olması olmadığı anlamına gelmiyor."ne söylüyorsun sen ya" çok kaba bir üslub ayrıca.Eğer bu yazdıklarım sana inandırıcı gelmiyorsa bir msj at pm'den bu sorunu yaşayanların dertlerini anlattığı onlarca linki sana pm'den atarım biraz okur ufkunu genişletirsin.

FireWalkeR
17-04-2011, 12:50
Üstadlar ne yapsam, Firewalker 1800-1900 Tl dedim 1800 usd degil :) Yoksa biliyorum o laptoplari g serisi iyi ama o asusa 1800 usd vericegime alienware m15x alirim daha iyi napsamki bu asusta cok guzel ama su cozunurluk olayi kafami karistirdi siz ne dersiniz bir 2300 biriktirip vaio mu alsam birde vaio alicak olursam hangi modeli onerirsiniz bu istedigim oyunlari kaldirabilecek ve usb 3.0 ayrica bluray ve i7 second generation olursa sevinirim iyi forumlar...

fiyatı öyle ama bu bilgisayar alienware'den daha iyi ve bluray writer usb 3.0 ve 3D full hd led ekran var ekran kartıda örnek verilen bilgisayarlardan daha iyidir ve oyun için işlemciden çok ekran kartı gerekir bunu zaten biliyorsundur.

BaN
17-04-2011, 12:55
hp almada ne alırsan al servisi iğrenç hiç ilgilenen yok aksine pcdeki parçaları çalıp siz bize bu parçaları olmadan verdiniz diyorlar birde. :S:S

chronicmaniac
17-04-2011, 13:47
Bende Lenovo ideapad Y560A var arkadaşlar.. Core i7 740QM işlemci, 4 GB 1333 Mhz ram, ATI HD5730 1 GB ekran kartı, JBL virtual surround ses sistemli güzel bir alet.. Oyun performansı gayet iyi.. Full ayarlarla NFS Shift 2 yi problemsiz FPS düşmeden oynuyorum.. Lenovo teknik servisi ise bir harika.. Adamlar kapıdan alıp kapına bırakıyorlar cihazını..

darthcross
17-04-2011, 18:24
Hmm, anladım arkadaşlar sağolun, ben büyük ihtimal ya asusu alıcam ya da para biriktirip g73 tu sanirim o firewalkerin verdigi laptopu alicam, tesekkurler herkese :)

FireWalkeR
17-04-2011, 22:40
Hmm, anladım arkadaşlar sağolun, ben büyük ihtimal ya asusu alıcam ya da para biriktirip g73 tu sanirim o firewalkerin verdigi laptopu alicam, tesekkurler herkese :)

darthcross eğer kasıp 2300'e laptop alacaksan biraz daha sık 3000 tl'ye dediğim laptopu al bende almayı düşünüyorum zaten ama önce elimdekini satmam lazım :D

iRa
17-04-2011, 22:53
darthcross eğer kasıp 2300'e laptop alacaksan biraz daha sık 3000 tl'ye dediğim laptopu al bende almayı düşünüyorum zaten ama önce elimdekini satmam lazım :D

adam 1800 diyodu 3000 mi oldu pc işi böyle çıktıkça 3-5 derken 2 katına çıkıyor :)

YzA
17-04-2011, 23:41
Merhaba arkadaşlar ben yaza doğru bir laptop alıcam ama çok kararsızım benim canım her oyunu kaldırmasını istiyor ve masaüstü istemiyorum mac mi alsam windows mu buda ayrı bir soru benim şuan crysis2 prototype cod black ops gta 4 filan oynarken hiç takılmadan oynatan bir bilgisayar istiyorum yalnız grafikler high da iken yani anlayacağınız benim tüm oyunları çalıştıran sorunsuz ve grafik kalitesi mükemmel bir laptop istiyorum servis sıkıntısı vesairede olmasın aklımdaki laptop markaları:Mac,Asus,Dell,Alienware,Hp,Lenovo, yardım ederseniz çok sevinirim dediğim gibi tüm oyunları sorunsuzca kaldırması gerekli.

Şimdiden teşekkür ederim...
macbook pro al kafan rahat olsun ama biraz paraya kıyacan ;)

MrPau
18-04-2011, 01:37
paran var ve oyun için laptop alacaksan alienware almanı tavsiye ederim. Linki burada (http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x-r3/fs). 2000-2500 lira arasında laptop arıyorsan Asus N53SN serisini tavsiye ediyorum.

darthcross
18-04-2011, 19:36
Tesekkurler arkadaslar :)

iMe
18-04-2011, 20:04
Size en kesin şeyi söyleyeceğim. Eğer oyun için istiyorsanız ksinlikle laptopu toplatın yani parçalarını siz alın ve yaptırın. Çünkü Dell Sony vb markalar asla sizin istediğiniz işlevi göremeyecek. Alın 1 GB paylaşımsız çift dual funlı bir ekran kartı taktırın 4 GB RAM'i ama buna uygun board (anakart) seçmeniz lazım size asus almanızı tavsiye ederim münkünse kırmızı çip olsun daha hızlı veri akışı için bir de 2. nesil i5 işlemci alın ve taktırın powerı. Hiç bir oyunda kasma yapmaz. Bilge görüşü :)

darthcross
18-04-2011, 23:00
Cevabınız için teşekkür ederim ama şimdi aklıma birşey geldi ben bu laptobu oyun için alıcam, oyun için ps3 filan alsam daha mantıklı degil mi hem daha karlı cikarim :)

ByWanT
18-04-2011, 23:09
Cevabınız için teşekkür ederim ama şimdi aklıma birşey geldi ben bu laptobu oyun için alıcam, oyun için ps3 filan alsam daha mantıklı degil mi hem daha karlı cikarim :)

Günaydin 6 sayfa mesaj yazildiktan sonra mi akliniza geldi?[:)] Ki ben kendi yazdigim mesajda eger illa "pc oyuncusuyum ben, konsolla isim olmaz" gibisinden bir mantiga sahip degilseniz oyun icin en mantiklisi konsol dedim.

darthcross
18-04-2011, 23:12
Hahah dikkatimi cekmiti o ama simdi biraz dusununce konsolda karar kildim :) peki simdi ps3 slimin kac gb modelini ve oyunlarini alim :)

ByWanT
18-04-2011, 23:49
slim, xbox cok da fark yapmaz. Ama exclusive oyun olarak ps3 daha zengin, multiplatformlarda da xbox daha basarili. Ben her harularda oyumu ps3 den yana kullanirdim cunku hep bluray seyrediyorum, xbox da böyle bir sansin yok tabiki. Gow3, Killzone3, GT5, UC2-3(cikacak) daha nice exc ler. Online ps3 de bedava, xbox da parali ama xbox un ag alt yapisi daha iyi. Internette arastirirsan daha iyi bir sekilde fikir edinebilirsin.

darthcross
19-04-2011, 00:02
Yok biliyorum, xbox almam istemiyorum hem konsola para odicem birde live a mi hic ugrasamam evin internetitide bizden gidiyor :) en guzeli ps3 zaten gow hastasi oldugum icin ps3 alicam :)