PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPad 1 Şarj Süresi

sirkumsali
14-04-2011, 08:30
Saat 12 gibi %7de iken şarja koydum, sabah 6 gibi baktığımda daha %95i dolmuştu. neden bu kadar uzun sürüyor? sizde de durum böyle mi acaba?

ByWanT
14-04-2011, 08:58
iPad zaten normalde iphone lara gore cok daha gec sarj olur. Standart sarj aletiyle yuzde 80 oraninda sarj olmasi icin normalde 3bucuk saate yakin zaman becer. Yuzden seksenden sonrasi ise birazdaha yavas saej eder normale gore( batarya omrunu uzatmak icin olan bir metod-teknolojiden dolayi) Usb den sarj ise 7bucuk saate kadar surebiliyor(test macbook pro da yapilmistir, yine yuzde 80e kadar)

Eger orjinal sarj aleti kullanmiyorsaniz bir an once orjinali ile yada Griffin gibi kaliteli bir marka ile degistirin(hatta griffin orjinal sarj aletinden daha cabuk sarj ediyor)

Tapatalk ile gonderilmistir..

iRa
14-04-2011, 15:29
iPad zaten normalde iphone lara gore cok daha gec sarj olur. Standart sarj aletiyle yuzde 80 oraninda sarj olmasi icin normalde 3bucuk saate yakin zaman becer. Yuzden seksenden sonrasi ise birazdaha yavas saej eder normale gore( batarya omrunu uzatmak icin olan bir metod-teknolojiden dolayi) Usb den sarj ise 7bucuk saate kadar surebiliyor(test macbook pro da yapilmistir, yine yuzde 80e kadar)

Eger orjinal sarj aleti kullanmiyorsaniz bir an once orjinali ile yada Griffin gibi kaliteli bir marka ile degistirin(hatta griffin orjinal sarj aletinden daha cabuk sarj ediyor)

Tapatalk ile gonderilmistir..

Hama nasil Emre abi ?? Griffin i4 ve iTouch 3 dede süreyi kisaltir mi ?

sirkumsali
14-04-2011, 16:33
şarj aleti orjinal ama şu amerikan tipi şarj priz girşlerinden. üzerinde Designed by apple diyor ayrıca, Çıkış: 5V yazıyor. 10V olması gerekmiyor mu

ByWanT
14-04-2011, 17:19
Hama ucuz bir markadir, hani cokda dandik degildir ama anla iste, sonucta verilen paranin hakkini veriyor diyelim.

Griffin marka urunleri apple kendi store larinda bike satiyor ama.

Voltunu bilmem hocam ama 10w diye hatirliyorum, eve gidince bir bakarim.

Tapatalk ile gönderilmistir.

sirkumsali
14-04-2011, 17:24
eğer 10 ise olmadı alırız napalım

iRa
14-04-2011, 19:24
Hama ucuz bir markadir, hani cokda dandik degildir ama anla iste, sonucta verilen paranin hakkini veriyor diyelim.

Griffin marka urunleri apple kendi store larinda bike satiyor ama.

Voltunu bilmem hocam ama 10w diye hatirliyorum, eve gidince bir bakarim.

Tapatalk ile gönderilmistir.

Bulabilirsem bende alayım o zman sağolasın Emre abi :) şans ya bugünde arkadaş dedi ipod4 var onda evdeki usb den çok zor oluyo ya dedi okulda şarja taktı orjinal sanırım adaptör öyle görünüyodu incelemedm ama doğruymuş demek ki bilmiyorum ki demiştim yarın söylerim o zman adaptörle daha kısa sürede oluyormuş diye :)