PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gümrük ile iligli bilgi

maverick1986
09-04-2011, 19:39
selam arkadaşlar sun-sky web adresinden istemiş olduğum malzemeler gümrüğe tabi tutulmuştur. bana bu gün DHl den gelen telefon ile malzemeleriniz gümrük memuru tarafından gümrüğe tabi olduğunu söylediler.
terminal ücreti: 150tl
gümrüklü transit ücreti:130tl diye belirttiler.

benim sizlerden veya bilgisi olanlardan öğrenmek istediğim duyduğum kadarı ile 150 euro altında olan şeylerin gümrüğe tabi olmadığı halde neden gümrüğe tabi tutulduğu. veya benim nereye itiraz edebileceğim. bir kanun veya bana yardımcı olacak birisi varmı ?

çünkü getirdiğim şey 96$ lık malzemeler ve malzemeler bir tanesi 3 adet gerisi 1 er adet olarak toplam 7 şey.

lütfen yardımcı veya bilgi sahibi olanların bana bilgi vermesini rica ediyorum.

DeviLJoN
09-04-2011, 19:57
size şuan anda kaç adet paket geldi toplamda 3 adetten fazla ise ticarete girer.

maverick1986
09-04-2011, 20:17
toplam unlock sim kart 3, 1 tane sarj cihazı,1 adet güneş şarj cihazı, 1 tane dock almıştım.

DeviLJoN
09-04-2011, 20:32
3 adetten fazla olduğu için yapılacak birşey yok gümrük masraflarını ödemek zorundasınız.

husdogar
09-04-2011, 22:03
Ben STRAWBERRY EDV-SYSTEME | Wachstum durch mehr Effizienz | Home (http://www.strawberry.net) sitesinden Eylül 2010'da 5 adet parfüm aldım. Üzerine Gift stikerlarından yapıştırmışlardı. Gümrük vs. ödemeden PTT Kargoyla kapıma kadar geldi.
Yine Eylül 2010'da Hong Kong'dan fotograf makinesi aldım internet üzerinden. O da 300€ civarındaydı. Ona da gümrük ödemedim. PTT kargoyla evime kadar geldi.

Kamuoyunda bazı teknoloji marketleri tarafından oluşturulan tepki üzerine bence işi sıkıya almaya başlamış olabilirler.

GKTG
10-04-2011, 11:32
Lütfen konu başlığınızı forum kurallarınca düzenleyiniz.

- Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.

NeGReDo
10-04-2011, 11:40
gift ibaresi ve fazla adetten kaynaklı gümrüğe takılmış.tanıdığın yoksa yapçak bişeyin yok, ya ödeyeceksin yada devlete hiybe edeceksin.ben sürekli ipod touch alıyorum yurtdışından ticaret için olsun,kullanmak için olsun,ama hiç özel kargo şirketleriyle almadım.çünkü sonuç malum.12 tane flash disk alıp paket üzerine 1 adet mp3 çalar yazdırarak bile geçirmişliğim var.böyle konularda size çok iyi bir site tavsiye edebilriim Ebay Al??veri? | Yurtd??? al?? veri? | Yurtd??? Al??veri? Siteleri | Al?? Veri? Siteleri | Ebay Aç?k Art?rma | Ebay Türkiye | Ebay Al?? veri? (http://www.iyibey.com) 'dan forum sitesine bir göz atın.çok yararı olacaktır.

DeviLJoN
10-04-2011, 15:26
arkadaşın sorunu özel kargo ile devlet postası yada kargosu ile değil.Devlet postası(ptt) ile takılsa zaten makul bir ücretle veriyorlar ve kimin ne getirtiği kendini ilgilendirir.Takılmaz diye birşey yok.!