PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS 4.3.1 MultiTasking Gestures

ByWanT
08-04-2011, 23:02
Kendi cihazim jailbreakli olmadigindan deneyemedim fakat calistigindan herhangi bir süphem yok. Multi Tasking Gestures adli bu tweeki ModMyi kaynagindan iPhone 4/iPod 4G cihaziniza kurararak 4.3.1 jailbreakli cihazinizda Gestures i aktiflestirebilirsiniz.

http://iclarified.com/images/news/14644/50549/50549-500.png

FireWalkeR
08-04-2011, 23:10
hemen iPod touch 4 cihazımda deneyeceğim, sonucu yazarım

not : arkadaşlar ben denedim ama olmadı sebebini anlamadım yükledikten sonra cihazı resping'de yaptım ama nafile neden acaba?

denemek isteyen arkadaşlar için .deb dosyası : http://plugin.name/apt.iwatcher.net/debs/up5R1YfI6NAEj__oO_MfUA/com.modmyi.mtgestures_1.1_iphoneos-arm.deb

GKTG
08-04-2011, 23:19
Ayrıca arkadaşlar bu yöntemi bende denedim ama sonuç alamadım çünkü 4.2.1 fw ye sahibim. Farklı bir yöntemle de Multitasking Gesturesi aktif edebilirsiniz.

Plist dosyalarıyla oynayarak yapabilirsiniz.

System/Library/Core Services/SpringBoard.app/N90AP.plist dosyasını açıyoruz ve

<key>multitasking-gestures</key>
<true/>

kodunu ekliyoruz. Sonra ise;

var/mobile/Library/Prefences/com.apple.springboard.plist dosyasını açın ve

<key>multitasking-gestures</key>
<true/>

kodunu ekleyin.

Ayrıca General.plist ve Settings.plist dosyalarına ulaşmanız gerekmektedir.

General.plist dosyasının dizini: Applications/Preferences.app/

Bu dosyayı indirerek verilen dizine atacaksınız. (atmadan önce eski plsit dosyasının yedeğini alınız.) General.plist.zip (http://www.mediafire.com/?dea7g5ww6odw49e)

Settings.plist dosyasının dizini: Applications/Preferences.app/

Bu dosyayı indirerek verilen dizine atacaksınız. (atmadan önce eski plsit dosyasının yedeğini alınız.) Settings.plist.zip (http://www.mediafire.com/?ru0ueuf50w6oxa5)

shakesbeer
09-04-2011, 00:14
3GS de denedim çalışmıyor denemek isteyenlere haber verim ayrıca winterboard indirdi her nedense menü yazı renkleri falan kaydı telefonun

Edit: bu arada modmyi de MTGestures denen uygulamayı indirdim başka da yok zaten

GKTG
09-04-2011, 00:19
3GS de denedim çalışmıyor denemek isteyenlere haber verim ayrıca winterboard indirdi her nedense menü yazı renkleri falan kaydı telefonun

Edit: bu arada modmyi de MTGestures denen uygulamayı indirdim başka da yok zaten

MT Gestures i 4 parmakla çalıştırdınız değil mi? Cydia dan olmadıysa benim yazmış olduğum yöntemi de deneyebilirsiniz.

shakesbeer
09-04-2011, 00:23
MT Gestures i 4 parmakla çalıştırdınız değil mi? Cydia dan olmadıysa benim yazmış olduğum yöntemi de deneyebilirsiniz.

denedim tepki vermedi ayarlara da gesture menüsü gelmedi zaten sizin yazdığınız yöntemi denicem ama aksilik olursa da restoreyle uğraşmayı yemiyor gözüm bu saatte iphone explorer'la yapabilirim değil mi bahsettiğiniz işlemi

GKTG
09-04-2011, 00:25
denedim tepki vermedi ayarlara da gesture menüsü gelmedi zaten sizin yazdığınız yöntemi denicem ama aksilik olursa da restoreyle uğraşmayı yemiyor gözüm bu saatte iphone explorer'la yapabilirim değil mi bahsettiğiniz işlemi

Explorer? iFunBox vb programlarla cihaza bağlanıp yapacaksınız.

shakesbeer
09-04-2011, 00:29
Explorer? iFunBox vb programlarla cihaza bağlanıp yapacaksınız.
MacOS kullanıcısıyım da bizim makinalar için iphone explorer var iş görür sanırım

GKTG
09-04-2011, 00:31
MacOS kullanıcısıyım da bizim makinalar için iphone explorer var iş görür sanırım

Cihazın içindeki dizinleri o programla görebiliyorsanız tabi ki olur.

shakesbeer
09-04-2011, 00:38
Cihazın içindeki dizinleri o programla görebiliyorsanız tabi ki olur.
System/Library/Core Services/SpringBoard.app içinde N90AP.plist yok bende N88AP.plist var farkeder mi ahaha

GKTG
09-04-2011, 00:41
System/Library/Core Services/SpringBoard.app içinde N90AP.plist yok bende N88AP.plist var farkeder mi ahaha

iPhone4 de o var. Ben hangi cihazda hangi adla olduğunu bilmediğim için onu yazdım.

doublestrike
09-04-2011, 00:42
Maalesef bende de çalışmadı; ayarlar menüsüne dahi gelmedi, sanırım bir şeyleri beceremedim. Göktuğ Bey'in söylediği yolu deneyeyim dedim; onda ise doğru dizine gitmeme rağmen N90AP.plist yerine N88AP.plist adında bir dosyayla karşılaşınca korkup fazla kurcalayamadım :)

GKTG
09-04-2011, 00:43
Maalesef bende de çalışmadı; ayarlar menüsüne dahi gelmedi, sanırım bir şeyleri beceremedim. Göktuğ Bey'in söylediği yolu deneyeyim dedim; onda ise doğru dizine gitmeme rağmen N90AP.plist yerine N88AP.plist adında bir dosyayla karşılaşınca korkup fazla kurcalayamadım :)

Kurcalayabilirsiniz ama ilk önce o dosyanın yedeğini bir yere alın. Üzerinde oynama yaparak tekrar cihaza atınız.

mavi_85
09-04-2011, 00:46
evet bende arkadaş gibi mtgestures i indirdim sadece menüdeki yazıların rengi açıldı başka birşey olmadı. [gl=18.gif]

doublestrike
09-04-2011, 00:46
Kurcalayabilirsiniz ama ilk önce o dosyanın yedeğini bir yere alın. Üzerinde oynama yaparak tekrar cihaza atınız.

Hata benim; kusura bakmayın. Konuyu adam gibi okumazsak olacağı bu... iPhone 4 için yazıyor; bizde gariban bir 3GS var :) Pardon boşuna laf ettik...

mavi_85
09-04-2011, 00:50
mtgesturesi indiren arkadaşlar ben de winter boardu kurcalarken thems bölümüne girdim orda bi seçenek var ama iphone 3,4.3.1 genstures diyor ne alaka ama anlamadım ?

shakesbeer
09-04-2011, 00:54
mtgesturesi indiren arkadaşlar ben de winter boardu kurcalarken thems bölümüne girdim orda bi seçenek var ama iphone 3,4.3.1 genstures diyor ne alaka ama anlamadım ?

evet ben de onu seçip respring yaptım ama bi değişiklik olmadı kısa zaman sonra cydia'dan düzgün prog yayınlarlar 3 GS için yaa olmadı yeniden jailbreak snowbreez'in mac versiyonu var mı acaba

doublestrike
09-04-2011, 01:05
Göktuğ Bey'in anlatımı işe yaradı. Sadece bahsedilen dosya adı değişikliği var. Şu an 3GS'te ayarlarda görünüyor; sorunsuz da çalışıyor. Çok teşekkürler.

shakesbeer
09-04-2011, 01:18
ben de yaptım gestures sorunsuz çalışıyor ifile üzerinden yaptım ama ayarlar menüsüne gelmedi nedense

doublestrike
09-04-2011, 01:20
Cihazınızı baştan başlattınız mı? Benimki yeniden başlatınca geldi çünkü.

shakesbeer
09-04-2011, 01:22
ben general plist ve setting plist folderlarını değiştirmedim ondan olabilir menünün gelmemesi ama yine de bir restart yapalım

GKTG
09-04-2011, 01:24
Arkadaşlar kendimce bir şey deneyeyim dedim ortaya acayip bir şey çıktı :D

benim cihazım iPod touch 2G 4.2.1. Yani iOS 4.3 veya 4.3.1 yüklenmiyor.

Cydia daki MT Gestures yamasını yükledim winterboarddan aktif ettim iPod veya iPhone seçeneğini. Sonra iFile dan N90AP.plist in adını N72AP.plist yaptım.

MT Gestures teki 4 parmakla aşağıdan yukarıya kaydırınca normal mt ekranı çıkıyor. Yani bu ipodumda oldu. Yalnız 4 parmakla sağa sola ve 5 parmakla ana ekrana dönüş yok.

Dediğim gibi acayip bir şey ortaya çıktı. Ayrıca iPod touch 2G 4.2.1 de mt doğru dürüst çalışmıyordu bunu yapıca sorunsuz çalıştı.

doublestrike
09-04-2011, 01:24
ben general plist ve setting plist folderlarını değiştirmedim ondan olabilir menünün gelmemesi ama yine de bir restart yapalım

Evet, ondan :) Restart yapmadan önce değiştirin; ama Göktuğ Bey'in dediği gibi orijinallerin yedeğini alın mutlaka; ne olur ne olmaz.

Arkadaşlar kendimce bir şey deneyeyim dedim ortaya acayip bir şey çıktı :D

benim cihazım iPod touch 2G 4.2.1. Yani iOS 4.3 veya 4.3.1 yüklenmiyor.

Cydia daki MT Gestures yamasını yükledim winterboarddan aktif ettim iPod veya iPhone seçeneğini. Sonra iFile dan N90AP.plist in adını N72AP.plist yaptım.

MT Gestures teki 4 parmakla aşağıdan yukarıya kaydırınca normal mt ekranı çıkıyor. Yani bu ipodumda oldu. Yalnız 4 parmakla sağa sola ve 5 parmakla ana ekrana dönüş yok.

Dediğim gibi acayip bir şey ortaya çıktı. Ayrıca iPod touch 2G 4.2.1 de mt doğru dürüst çalışmıyordu bunu yapıca sorunsuz çalıştı.

Eminim dünyada ilktir bu bulduğunuz... Tebrikler vallaha; ne diyeyim...

shakesbeer
09-04-2011, 01:26
enteresan olmuş açık uygulama içindeyken denediniz değil mi soldan sağa çekmeyi onlar da çalışması lazım mantıken multitasking açılıyorsa

GKTG
09-04-2011, 01:28
enteresan olmuş açık uygulama içindeyken denediniz değil mi soldan sağa çekmeyi onlar da çalışması lazım mantıken multitasking açılıyorsa

Denedim denemez olur muyum. Ama olmuyor :D buna da şükür :D

shakesbeer
09-04-2011, 01:28
Evet, ondan :) Restart yapmadan önce değiştirin; ama Göktuğ Bey'in dediği gibi orijinallerin yedeğini alın mutlaka; ne olur ne olmaz.

ben bilgisayarımdan o dosyalara ulaşamadığım için değiştiremiyorum ifile'dan yaptım mecbur sadece ilk adımı

şu iphone explorer'ı biraz daha kurcalim en iyisi belki .plist uygulamaları açabilmek için bi menü vardır

Denedim denemez olur muyum. Ama olmuyor :D buna da şükür :D
kesinlikle

GKTG
09-04-2011, 01:31
ben bilgisayarımdan o dosyalara ulaşamadığım için değiştiremiyorum ifile'dan yaptım mecbur sadece ilk adımı

şu iphone explorer'ı biraz daha kurcalim en iyisi belki .plist uygulamaları açabilmek için bi menü vardır

Ben plist dosyalarını düzenlemek ve rahat açmak için Plist Editor Pro yu kullanıyorum. Ama Mac te çalışırmı bilemiyorum.

shakesbeer
09-04-2011, 01:36
Ben plist dosyalarını düzenlemek ve rahat açmak için Plist Editor Pro yu kullanıyorum. Amam Mac te çalışırmı bilemiyorum.
general ve setting plist i sadece değiştiriyormuşuz sizin verdiğiniz dökümanlarla içini açmadan değiştirdim ve menü de geldi

teşekkürü borç bilirim

GKTG
09-04-2011, 01:37
general ve setting plist i sadece değiştiriyormuşuz sizin verdiğiniz dökümanlarla içini açmadan değiştirdim ve menü de geldi

teşekkürü borç bilirim

Onları değiştirmeyeceksiniz.

shakesbeer
09-04-2011, 01:41
Onları değiştirmeyeceksiniz.
yani değişti mi bilmiyorum sizin verdiğiniz dökümanları indirdim general ve setting plist in üstüne sürükledim menü geldi bilmeden de olsa doğru yaptık sanırım bi sorun yok şimdilik

ErejgikaL
09-04-2011, 01:47
Şimdi yaptım 1. mesaj yöntemiyle

teşekkürler :)

KaleXitus
09-04-2011, 10:05
Aslında bu gesture olayı ipadde geçerli. iphone içinse 2 parmak kullanılması veya 3 parmak kullanılması gerek. 4 parmak ekranı direk kaplıyor zor. gereksiz bi özellik kalıyor. diyosanızki home tuşunun ömrünü uzatıcam. sbsettings yüklenirken yüklenen activator var. ordan yine ekran üzerine ayarlamalar yapıp home tuşunun işini azalta bilirsiniz. Örnekleyim:

Ayarlar>Activator>Anaekrandayken>Durum çubuğu> Soldan sağa sürükle> Sbssettings
Ayarlar>Activator>Anaekrandayken>Durum çubuğu> Sağdan sola sürükle>active switcher (burda home tuşuna çift tıklıyoduk)
Ayarlar>Activator>Anaekrandayken>Durum çubuğu> çift tıkla> (yüklüyse) Remove Background
Ayarlar>Activator>Uyguluma İçindeyken>Durum çubuğu> Sağdan sola sürükle>active switcher
Ayarlar>Activator>Anaekrandayken>Durum çubuğu> çift tıkla> Anaekran tuşu (home tuşuna basmadan anaekrana dönme yöntemi)

işe yarıyormu yarıyor bende memnunum. tam ekra uygulamalarda home tuşunu kullanıyorum. İphoneda mt gestures 3 parmak veya 2 parmak olmadıkça gereksiz bi özellik.

bissaro
09-04-2011, 12:42
selamlar herkese.arkadaşlar bende 3gs 16 gb 4.3.1 sürümü yüklü cihaz var.bu multitasking gestures 3gs cihaza yüklenebiliyor mu? bilen bir arkadaş bilgi verirse memnun olurum.
teşekkür ederim

DeDeLi
09-04-2011, 13:08
selamlar herkese.arkadaşlar bende 3gs 16 gb 4.3.1 sürümü yüklü cihaz var.bu multitasking gestures 3gs cihaza yüklenebiliyor mu? bilen bir arkadaş bilgi verirse memnun olurum.
teşekkür ederim
http://www.ikaynak.com/forum/107-icihaz-apple-sohbet/26537-iphone-3gs-4-3-1-a.html bak burada arkadaş yapmış ve videoya çekmiş.

Şu anki bulundugunuz konunun birinci sayfasında yöneticimiz ByWanT nasıl aktif hale getirmeniz gerektigini yazmıs o şekilde deneyebilirsiniz

GKTG
09-04-2011, 17:36
http://www.ikaynak.com/forum/107-icihaz-apple-sohbet/26537-iphone-3gs-4-3-1-a.html bak burada arkadaş yapmış ve videoya çekmiş.

Şu anki bulundugunuz konunun birinci sayfasında yöneticimiz ByWanT nasıl aktiv hale getirmeniz gerektigini yazmıs o şekilde deneyebilirsiniz

Emre abi nin paylaştığı yama iPod touch 4G ve iPhone 4 için geçerli. Eğer benim yazdığım şekilde yaparsanız olur.

GKTG
10-04-2011, 17:53
MT Gestures yamasının yeni sürümü çıkmıştır. İsteyenler Cydia dan güncelleyebilirler ya da .deb dosyası kurarak güncelleyebilirler.

İsteyenler için .deb dosyası: http://plugin.name/apt.iwatcher.net/debs/7p2HgQppmH4t2A_2NelTEw/com.modmyi.mtgestures_2.0_iphoneos-arm.deb

aresblade
10-04-2011, 18:35
iphone 3g'de işe yarar mı?

GKTG
10-04-2011, 18:43
iphone 3g'de işe yarar mı?

Ne diyeyim Mehmet Hocam, iPod touch 2G me yükledim mt gestures yok ama iPhone 4 ün sistemindeki sms sesleri felan cihaza geliyor.

hayal
10-04-2011, 22:12
3GS 4.3.1 OK. Çalışıyor. Ama nasıl çalışacağını bilmeyenler için anlatayım: 4 parmağınızla bir uygulamadayken sayfa çevirir gibi yaparsanız uygulama değiştirebiliyorsunuz.
Yine 4 parmağınızı kıstırınca ana menüye dönüyor. Mükemmel bir özellik değil ama uğraşıp yaptığım için mutluyum :)

GKTG
10-04-2011, 23:55
Cydia daki MT Gestures yamasını yükleyen arkadaslar;

iFile ile var/stash/Themes.XXXXX klasorundeki iPhone3,1_4.3.1_Gestures.themes e girerek içindekilerin hepsini soyeleybilir mı? Klasoler ve dosyalar neler? Bir sorun oluştu ve yanlışlıkla o dosyaları sildim.

tduv
11-04-2011, 01:40
http://i52.tinypic.com/ifpnc8.jpg

mt-gestures kullanıyorum fakat bahsettiğin klasorde themes.xxx diye birşey göremedim

MsTrK
11-04-2011, 01:49
http://i52.tinypic.com/ifpnc8.jpg

mt-gestures kullanıyorum fakat bahsettiğin klasorde themes.xxx diye birşey göremedim
Winterboard kurulumu?

tduv
11-04-2011, 02:05
Yok hayır yüklü değil...konunun ilk kısmını okumamıştım winterboard'la ilgili bir şey vardı ise farkında değilim..kusura bakmayın

MsTrK
11-04-2011, 02:09
Yok hayır yüklü değil...konunun ilk kısmını okumamıştım winterboard'la ilgili bir şey vardı ise farkında değilim..kusura bakmayın
Yamayi aktif edebilmeniz için Winterboardu kurmaniz gerekmekte.

tduv
11-04-2011, 02:13
Yamayi aktif edebilmeniz için Winterboardu kurmaniz gerekmekte.

snowbreeze ile yapmış olduğum için jb'yi winterboard'a ihtiyaç duymuyorum sanırım..

MsTrK
11-04-2011, 02:23
snowbreeze ile yapmış olduğum için jb'yi winterboard'a ihtiyaç duymuyorum sanırım..
Zaten bu yöntem, sn0wbreez ile jailbreak yapip MT Gestures özelligini aktif edemeyenler için geçerlidir.

tduv
11-04-2011, 02:35
http://i51.tinypic.com/sd0551.jpg

Seçeneği aktif hale getirince çalışıyordur zaten diye tahmin ettiğim için söyledim açıkçası...Redsnow kullananlarda problem olduğunu sanıyordum sadece...

FireWalkeR
11-04-2011, 14:15
http://i51.tinypic.com/sd0551.jpg

Seçeneği aktif hale getirince çalışıyordur zaten diye tahmin ettiğim için söyledim açıkçası...Redsnow kullananlarda problem olduğunu sanıyordum sadece...

haklısın tduv snowbreeze ile jb yapınca MT Gestures aktif halde açılıyor cihaz bu yöntem redsnow ile jb yapanlar için

raduga
02-05-2011, 13:31
Hocam bu multitasking gesture olayı 3GS'de çalışmıyor mu?

GKTG
02-05-2011, 15:08
Hocam bu multitasking gesture olayı 3GS'de çalışmıyor mu?

Çalışır. Snowbreeze ile yapılabiliyor. Ayrıca bu konudaki yama iPhone 4 ve iPod touch 4G için.

assabi
09-05-2011, 01:29
Hata benim; kusura bakmayın. Konuyu adam gibi okumazsak olacağı bu... iPhone 4 için yazıyor; bizde gariban bir 3GS var :) Pardon boşuna laf ettik...

bende 3gs var süper çalışıyor [:D]

ErejgikaL
14-05-2011, 04:22
rc16 ile JB yapaken multitasking ekleme secenegide mevcut. Hizli ve pratik bi yol :) Kullaniyorum ve guzel

Sent via iPhone using Tapatalk

kaban42
14-05-2011, 14:44
4.3.3 de otomatik yuklenmiyormu bu

DeDeLi
14-05-2011, 14:50
Mt Gestures özelligini kullanmak icin cihazınızın jailbreak'li olması gerek ve yama kurmak zorundasınız ya da Jb yaparken aktif hale getirebilirsiniz..

Networmz
24-06-2011, 16:00
arkadaşlar ben cydia arattım ama bulamadım hangi repoda var program ?

DeDeLi
24-06-2011, 16:17
Bigboss'un kaynagında var "MT Gestures Theme" diye aratırsan bulabilirsin..

GKTG
24-06-2011, 16:18
arkadaşlar ben cydia arattım ama bulamadım hangi repoda var program ?

ModMyi kaynağında var. Ek seçenek olarak redsnow ile de yapabilirsiniz. Sürümünüze uygun redsnow programını açın jb yaparmış gibi Install Cydia seçeneği işaretli olmasın. Yani yalnızca Multitasking Gestures seçeneği tikli olsun.

Networmz
26-06-2011, 12:44
Bigboss'un kaynagında var "MT Gestures Theme" diye aratırsan bulabilirsin..

dedeli dedigin gibi yaptım sorun yok çalışıyor ama aklıma bir şey takıldı bir video izledım ayarlarda multitasking özellıgın açıp kapatmak var bende o yok app farkındanmıdır ?

http://www.youtube.com/watch?v=INKigsnmJC0

DeDeLi
26-06-2011, 13:31
Önceden MT Gesture olarak direk eklenti vardı o yüzden olabilir.Şimdi tema olarak var ya da redsnow ile yapabiliyorsun..O yüzden çıkmıyor olabilir.Ama bu sorun olmaz merak etme

Networmz
26-06-2011, 19:53
Önceden MT Gesture olarak direk eklenti vardı o yüzden olabilir.Şimdi tema olarak var ya da redsnow ile yapabiliyorsun..O yüzden çıkmıyor olabilir.Ama bu sorun olmaz merak etme

tamamdır teşekkur edıyorum [:)]